Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mame samohranilke

mame samohranilke

Zakaj spoznavam vedno vec mam samohranilk? Kaj je res zdaj to neka nova moda, da ste same z otroki? Moskih pa kr ni.
Pa to govorim o mladih puncah, 20-25. Ali si res najdete same nezrele moske, ki niso potem kos svoji nalogi?
Ne provociram, resno me zanima.. Otroci se mi pa ze zdaj smilijo 🙁

In se ti bi manj smilili, če bi bila dva starša skupaj samo zaradi otroka in se ne bi imela rada? Misliš da otrok tega ne čuti’ In starši se tudi niso dolžnoi tako zelo žrtvovato za otroke, da bi bili na ilo z nekom.

Ne opažam tega, mogoče je tako v tvoji sredini, da bi šlo za kakšen širši pojav, pa vsaj jaz ne vem.

In zakaj se ti otroci smilijo?

Samo mama lahko mnogo bolje poskrbi za otroke kot oba starša skupaj, če se ne razumeta!

Haloo, to kar praviš, je res, a škoda, da se ne razumeta.

se ti smili moj otrok, ki živi brez očeta?

samo zakaj se ti nisem smilila jaz, ki sem morala prenašati takšno in drugačno nasilje?
In zakaj se ti ni smilil moj otrok takrat, ko je živel v tem nasilju, očeta poznal bolj ali manj samo v alkoholnem stanju?

….
mislim, da bi ti veliko samohranilk reklo kaj podobnega kot jaz….

to je zdaj ful moderno. Takoj ,ko mine strast, se ločijo, oderejo tipa za preživnino in potem vse isto ponavljajo ” zakaj bi z nekom vztrajala… bla bla bla

Morda samo provociraš, ampak vsak črni humor tudi ni smešen (prej surov).

Če pa ne provociraš, te v imenu mamic samohranilk prosim, da nehaš soditi o stvareh, ki jih ne poznaš. Na osnovi tvojega odgovora utemeljeno sklepam, da si oseba, ki gleda smet v očesu svojega bližnjega, bruna v svojem očesu pa n e vidiš. Torehj najprej malo delaj na sebi. Potem bodo tudi tvoji komentarji bolj upoštevanja vredni.

noben zakon ne uspe,če se za njega ne potrudiš. Pri vseh nas je enako, le potrudit se je treba. Izjeme so SAMO mamila,alkohol, nasilje…. drugače je vse ostalo mala malica.

In ti tega, da ljubi alkohol bolj kot tebe nisi prej videla ?? Si upala, da se bo spremenil ?
Na to temo se bi dalo razpravljati do onemoglosti, a ne ?

S tvojim mnenjem se povsem strinjam, vendar pod pogojem, da se trudita OBA (dekle in fant). Sicer pa današnja družba življenja ne prikazuje realno: vse je samo žurka, seks, prilagajanje lepotnim idealom, razne “mega” in “super” zabave… Ko deklica postane mamica, ji je hitro jasno, da so v življenju tudi obveznosti in delo, medtem ko fantje pogosto tega ne razumejo. Oni bi bili še kar po starem komot in tudi zvestoba je nekaj zelo preživetega…

Ponavadi tiste, ki so stare 20-25 let in so same, niso načrtovale otroka, ga vseeno donosile, oče pa ni bil kos sitauciji oz. ni hotel biti kos.

Mah… največ se oglašajo seveda srečno poročene. Se kdaj vprašate, je bilo to res zaradi vaše pameti, presoje, dalekovidnosti, ali pa ste preprosto imele srečo? Pa sploh ni pomembno, cenite to, kar imate.

ma ja,seveda smo imele srečo. Požreš,prosiš, se prilagajaš na koncu se vseeno splača, otrok ima obadva starša ob sebi. Zakon je kot prijateljstvo na začetku ful fajn, potem pa vidiš,da prijateljica sploh ni taka ,kot si mislila. Se pač prilagajaš, spreminjaš,oprostiš. Tudi otrok te prizadane v življenju pa ga zato ne odkrižaš.

Imaš take in drugačne mame samohranilke. Tale post je spet en poskus, da bi vse stlačili v en kalup. Ja, nekatere so take, da so se spustile v razmerje brez premisleka in hitro imele otroka, šele potem pa so ugotovile, da niso za skupaj. Druge so hotele samo otroka in ker so videle, da so izpolnile svoja pričakovanja, so se hitro odkrižale moža. Tretje so menile, da so resnično in zares našle človeka svojega življenja in dokler ni prišel otrok, se je možiček tudi zares prilagajal. Ko pa je bil otrok na poti, je menil, da se ni potrebno več truditi za ženo, ker jo že itak ima, in je pokazal svoj pravi obraz ter začel popivati, odhajati zdoma, biti nasilen itd. Četrte so matere samohranilke samo na papirju zaradi birokratskih zadev. To pa je bolj ali manj skoraj vse. No, še kakšna vrsta bi se našla.

Niso vse za v isti koš, ene so bolj, druge manj prizadete zaradi ločitve. Ja, so tudi take, ki sploh niso.

mala malica? Kaj pa vbaranje, žaljivke, se ne zanima za družino, otroka, nič ne dela, ga cele dneve ni doma in ljubezen mine. Zakaj bi z nekom bil če ga nimaš več rad? To ni mala malica. In če te vara? jooooooooooj.

Lepo napisano.

Bom ponovila v alinejah, da bodo nekatere lažje razumele:

– Nekatere so se spustile v razmerje brez premisleka in hitro imele otroka, šele potem pa so ugotovile, da niso za skupaj.

– Druge so hotele samo otroka in ker so videle, da so izpolnile svoja pričakovanja, so se hitro odkrižale moža.

– Tretje so menile, da so resnično in zares našle človeka svojega življenja in dokler ni prišel otrok, se je možiček tudi zares prilagajal. Ko pa je bil otrok na poti, je menil, da se ni potrebno več truditi za ženo, ker jo že itak ima, in je pokazal svoj pravi obraz ter začel popivati, odhajati zdoma, biti nasilen itd

– Četrte so matere samohranilke samo na papirju zaradi birokratskih zadev.

– Še kakšna vrsta bi se našla.

Aja, dodajam še:

– Nekatere so kmalu ugotovile, da partner ni to, kar so upale, ampak so mislile, da če bi imela otroka, bi se partner spremenil.

– Nekatere so hotele na tak način ujeti partnerja, a ravno zaradi tega jih je zapustil (take so najbolj zagrenjene).

Nekatere so pa ugotovile da znajo same zase živet, brez da jim kdo serje po glavi. Takim rečem samo – kapo dol.

Ta spadajo pod prvo vrsto, ki jo je omenila Frca 🙂

Smili se ti otrok brez očeta? sva bile z mamo same, pa mislim, da je bilo boljše kot bi bilo z njim.
Kadarkoli sem ga videla je bil nažgan, sva prišle k njemu na obisk me je nadrl…
Živeti s takim človekom? Ne hvala! Rajši zelo skromno pa samo z mamo.
Najprej se pozanimaj zakaj so samohranilke, potem pa sodi.

Zakaj se ti otroci smilijo??? Če so starši pametni in imajo radi otroka so se zmenili za obojestransko vzgojo in tak otrok je srečen, ker se mu oba posvetita in ima DVOJNE POČITNICE!!!

Meni že nič ne manjka, mami je tudi srečna.

Ta spadajo pod prvo vrsto, ki jo je omenila Frca :)[/quote]

Po mojem ni enako.

– Nekatere so se spustile v razmerje brez premisleka in hitro imele otroka, šele potem pa so ugotovile, da niso za skupaj.

– Nekatere so kmalu ugotovile, da partner ni to, kar so upale, ampak so mislile, da če bi imela otroka, bi se partner spremenil.

Prve so imele prvo otroka in šele potem ugotovile, da partner ni v redu. Druge so kmalu ugotovile, da partner in v redu, ampak so mislile, da se bo zaradi otroka spremenil. 🙂

Jaz mater samohranilk praktično ne poznam, poznam pa veeeeeeeeliko mater samohranilk na papirju.

**************************************************** Počasi umira, kdor postane suženj navade, ponavljajoč vsak dan enake poti, kdor ne zamenja prestave, kdor ne tvega in zamenja barve oblek, kdor ne govori tistemu, ki ga ne pozna. Pablo Neruda

Ja, ampak “razmerje brez premisleka” je to, da hočeš otroka bolj kot partnerja. Oziroma ti je toliko do otroka, da ti je na koncu vseeno, s kom ga imaš. Ali se slepiš glede tega ali pa že točno veš, da tako razmišljaš, po moje ne pomeni neke bistvene razlike.

New Report

Close