Med.Over.Net

Družinska medicina

Odgovarjajo: Sašo Rebolj, dr. med., spec. družinske med.

Vse o splošni medicini, boleznih, zdravniških pregledih, zdravljenju, diagnozah in o tem, kako si povrniti zdravje.

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.

SRebolj

Trzanje mišic

Default avatar

Saso

Lep pozdrav

Težave imam s trzanjem mišic. Težave se mi pojavljajo na različnih mestih : noge, roke (največkrat) pa tudi na hrbtu ...

Trzanje je močno do te mere da me le-to pogosto zbuja ponoči. Prav tako pa je izredno moteče čez dan. Ko se trzanje pojavi na določeni mišici ponavadi traja nekje 20 minut.

Prosil bi vas za nasvet, kako bi to odpravil. (+ter kaj bi bil lahko vzrok za to)
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

Težko si predstavljam razloge za tako trzanje mišic na različnih koncih telesa. Brez dodatnih pregledov in preiskav bo verjetno zelo težko odkriti in odpraviti razloge.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Default avatar

jože

Spoštovani !
Tole kar bom sedaj omenil,je seveda lahko zelo "bosa", ampak tako sem enkrat slišal....seveda me zanima vaše strokovno mnenje.....
nek znanec je doživel srčni infarkt....ko sva se pogovarjala po njegovem okrevanju, mi je med drugim dejal, da je vsako majčkeno trzanje nekje na našem telesu v bistvu zamašitev žile s koščkom odplaknjenega holesterola.....to trzanje da povzroča čisto majhen košček holesterola lahko celo v kapilari.....kapilara se je zamašila in poizkuša ta košček poriniti naprej, ker ne gre na tem mestu "trza"....
no zanima me, (če je to res) ali ima smisel kontrolirati kri na holesterol,saj če je res,se lahko odluščijo tudi večji koščki, ki pa so lahko nevarni za infarkt....
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

Ni vsako trzanje povezano z zamašitvijo žil, prej izjemoma. Največkrat je vzrok v nekontroliranem proženju potencialov v kakšnem živcu ali celo v mišici sami. Do tega pride zaradi pritiska na živec ali mišico, preutrujenosti, motnje v prekrvavitvi…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Moderatorji

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.
SRebolj