Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Angina – znaki in ali lahko samozdravljenje

Angina – znaki in ali lahko samozdravljenje

Živjo!

Nekaj sem si že prebrala, pa vendar: vaše izkušnje, kaki so znaki angine in ali je nujno potrebno obiskati zdravnika in dobiti antibiotik ali se jo da “preležati”?

Hvala in pozdrav od ene bolančice!

Z angino se ne igrat, ni tako nedolžna. Mene je vedno grlo bolelo, ko sem imela gnojne angine, in visoko vročino sem imela.

Če je bakterijska, potem rabiš antibiotike. Pri gnojni angini imaš bele obloge na mandeljnih in grlu, običajno je temperatura povišana, mene je nazadnje bolelo tudi celo telo, podobno kot pri gripi.

Vsaka angina pušča posledice na srcu zato se z njo ne smemo igrati…

Če čutiš boleče grlo: grgranje z žajblom,
in namažeš pod brado s eteričnim oljem tea tree … tudi malo za ušesi namaži.

Sicer je pa tako: če imaš bakterijsko angino, potem je antibiotik vsekakor potrebno vzet … za kakšno leto pa se odreci sladoledu.

Če je virusna: morje, grgranje slane vode

tako po mojih izkušnjah

Meni nobena ni minila brez antibiotika. Sem pa imela take hude oblike, da sploh nisem mogla požirat in nisem niti pomislila na samozdravljenje, ker ko mi antibiotik zagrabi ( od 24 do 48 ur) je olajšanje očitno.

Če nimaš vročine, grlo pa te malo boli, se itak še nič ne vidi in lahko počakaš ter si pomagaš sama. Če imaš vročino in hude bolečine v grlu, pa le obišči zdravnika, da pogleda, ali je vnetje gnojno. Takrat rabiš antibiotik in to 10 dni, sicer se kmalu ponovi.

Sladoledu in hladnim pijačam pa se nikar ne odreči, nimajo nobene veze z bakterijami! In pri angini celo priporočajo hladnejše napitke, da oteklina v grlu uplahne in ne tople, kot je večina prepričana.

Jaz se z bakterijami ne bi igrala, bakterijske okužbe je treba pozdraviti z antibiotiki… Me pa moti, da zdravniki le redko ugotavljajo (še posebej pri odraslih), če gre za bakterijske okužbe in povprek predpisujejo antibiotike…..

če je bakterijska angina se odreci sladoledu za 1 leto.

Po mojem nasvetu sta to naredili 2 moji kolegici in sta letos le 1x zboleli za angino. Prej pa po 4x in več na leto.

Angina je lahko bakterijska ali virusna.
Če je bakterijska, so potrebni antibiotiki, virusno pač preležiš. Za katero gre, se lahko ugotovi samo tako, da ti odvzamejo bris. Osebni zdravniki pa pišejo antibiotike za vsak slučaj. Kar je približno v več kot polovici primerov nepotrebno. Žal!

Pozdravljeni!
Mene zanima kako lahko pozdravim angino če si noseč?

Brina, najbrž si že daaaaaaaaavno rodila in sedaj uživaš s svojim otročkom…

Kljub temu sem se odločila, da ti odgovorim, že zato, da bo do odgovora prišla kakšna druga nosečka, ki ga mogoče ravnokar potrebuje. In sicer, v nosečnosti je treba za vsako spremembo obiskati zdravnika, tudi če misliš, da gre za navaden prehlad, saj ima mnogo bolezni podobne simptome in le zdravnik lahko presodi, ali je potrebno zdravljenje ali samo odležati. In v obeh primerih te potem da na bolniško za toliko časa, da popolnoma ozdraviš. Samozdravljenje v nosečnosti je lahko zelo nevarno za plod, sploh pa ne smeš nobenega zdravila jemati brez vednosti zdravnika, razen po potrebi lekadol (Ampak le za glavobol in ne za zbijanje vročine! Če imaš vročino, moraš k zdravniku!) in kakšen rupurut (do zadnjega trimesečja za lajšanje zgage bolj priporočljiv donat, v zadnjem trimesečju pa ne več, ker magnezij pomaga preprečevati mišične krče, torej lahko tudi zavira popadke, če ga zaužiješ preveč).

Meni je najbolj smešno, ko recimo po TV govorijo o raznih gripah, prehladih, itd. in na koncu vedno svetujejo, da obisk pri zdravniku ni potreben, da je treba le nekaj dni ostati doma in preležati… In kaj naj stori zaposlen človek? Vzame dopust? Hvala lepa za takšen dopust. Jaz pač delam, dokler sem sposobna, potem grem pa k zdravniku in v bolniško, dopust pa porabim raje za kaj pametnejšega kot pa poleževanje ob družbi čaja, C vitamina in gori robčkov… Saj zato pa plačujemo zavarovanje, a ne?

Lep pozdrav,
Maja

POzdravljeni,
Moji hčerki (5 let) je v ponedeljek zdravnik predpisal ospen za angino. Vse je bilo vredu, razen da ni mogla požirat niti jest nič. Potem je vročina izginila, za 2 dni. V sredo je že dobila vročino 38-39, ki kar ostaja. Dobila je tudi drisko, jezik jo peče in boli, danes pa sem ugotovila da ima tudi zatečene dlesni, zgoraj bolj kot spodaj. Včeraj smo bile pri zdravniku vendar pravi da je vse normalno (tudi po vzemu krvi), jaz pa vem da nekaj ne štima. Nič ne je, samo spi in boli jo zelo!!!!!!!!!
Hvala za vaša mnenja!!

pozdravljeni!!
fdfdafdf
nisem ravno strokovnjak, vendar pa sem slišal, da driska pride zaradi antibiotikov.
Drugače pa je zatekanje v ustih pri hujših oblikah angine normalno.

Vaša hči pa naj veliko, veliko pije ,da se izogne dehidraciji!!!.(Ni potrebno toplo)
lp aljaž

jaz sem si angino pozdravila prav s sladoledom ,ki mi ga je priporočil zdravnik.
in mi je tudi pomagalo.

Driska je najverjetneje zaradi antibiotikov, saj ti uničujejo tudi koristne bakterije v našem telesu, ki nam pomagajo pri prebavi.
Koristno je, če skupaj z antibiotikom jemo tudi probiotične jogurte, ki pomagajo pri nadomeščanju koristnih baketrij v črevesni sluznici.

Moji hčeri ospen ni pomagal in je nato potrebovala amoksiklav. V bistvu je bilo tako, da je dobila ospen in je bilo dni jemanja vredu. Prvi dan ko ni več jemala ospena se je vročina ponovila in bris je pokazal streptokoka. Nato je dobila amoksiklav in je bil čez 10 dni bris negativen. Če ni izboljšanja vstrajajte in ne vse je OK, če vi kot laik vidite da ni.

New Report

Close