Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija alergija na KM in jajca-ali mine

alergija na KM in jajca-ali mine

Pri sinu, starem 4 mesece so ugotovili alergijo na KM in jajčni beljak. Zdravnica je rekla, pa tudi sama sem slišala, da velikokrat alergija mine do 1. leta. Je to res? Kakšne izkušnje imate kaj vi? Ali je smiselno npr. it na zdravljenje (Wohlman, BICOM), sploh zdravijo tako male? Kakšne so sploh posledice alergije – ne mislim tega, da se to sedaj odraža na koži, temveč za kasneje: je večja možnost, da se kasneje pojavi še kakšna druga alergija in ali bi s tem, če bi ga sedaj zdravili lahko to preprečili (morebitno alergijo na še kaj drugega)? Upam, da razumete kaj hočem vprašati.
Najlepša hvala za odgovore!

Pozdravljena

mi smo imeli delno alergijo na Km 0,28 krvni test.

Po nasvetu zdravnika smo ostali na aptamilu – smo po 6 mesecu ostali brez problemov na koži.
Bili smo tudi na bioresonanci ki je prav tako pokazala alergijo na KM in še nekaj stvari – mi smo zdravljenje odklonili ker naš 9 mesečni otrok ni bil sekunde na miru niti pri testiranju, pa je zdravnica rekla, da pri zdravljenju mora biti na miru.
Še zmeraj pijemo Aptamil jemo mlečne izdelke brez problema (jogurte Jogobela) in koža je vredu.

Najbolj se nam koža poslabša če jemo sladkor in umetne konzervanse ter barvila – sin je okužen z glivico candida – tudi jogurti z podloženim sadjem – sirupi spodaj, kekse čokolado… Torej nam osebno mleko ne škodi tako kot umeten sladkor, barvila..

Moja izkušnja

pri dr w nikakor,

Pozdravljeni starši otrok z alergijo,

Za TV oddajo pripravljamo prispevek o tem s kakšnimi ovirami se soočajo starši, katerih otroci imajo alergijo na razna živila – hrana v vrtcu, šoli, restavracijah, na počitnicah, draga nadomestna živila… Je pripravljen kdo spregovoriti o tem pred kamero? Če bi se lahko dobili danes oz. čimprej, bi bilo super – pošljite mi prosim zasebno sporočilo s tel. št., vas pokličem.

zakaj ne?

Pozdravljena!

Tudi mi smo imeli alergijo na jajčni beljak pri treh mesecih, kasneje pri enem letu še na mleko. Na kontroli pri dveh letih je alergija na mleko izvenela, pri treh letih pa še na jajce. Nisva hodili na nobeno zdravljenje, ampak sma se samo držale diete in sva sedaj alergične samo še na arašide.

Veliko lepih trenutkov, ter z dvignjeno glavo v boj proti alergijam.

sama pred kamero ne želim, lahko pa vam povem, da če le primerjate cene kravjega mleka in drugih mlečnih nadomestkov kot so jogurti in sladoledi, itd,itd, prav tako pa tudi ostalo kot npr.jajčni nadomestek (no egg) in ostalo kar moramo nabavljat za pripravo ustrezne prehrane, boste ugovtovili da je v cenah bistevna razlika. in pomembno bi bilo povdariti da vsem ne pripada dodatek za nego otroka, saj so nekateri prepričano da ga dobimo prav vsi. prav tako pa bi bilo dobro opozorit te ki odločajo o tem kakšna mora bit alergija da ti pripada dodatek za nego, da uvidijo da vsak otrok ne zmore uživat mleka na recept, nekaterim niti to mleko ne ustreza. in z tem mlekom na recept se ne da delat vsega kar bi bilo potrebno za zdravo prehrano otroka, saj voda v kateri ga pripravljaš ne sme bit vrela, torej kuha z njim odpade. da je cenovno pomembna razlika, govori že podatek, da moraš v šolo in vrtec dostavit potrdilo izbranega zdravnika da otrok mora uživat dietno prehrano, čeprav nam staršem na srečo ni potrebno zaradi tega plačevat nič več kot drugim strašem katerih otroci lahko jedo normalno prehrano.
da ne govorim da je potrebno da najdeš ustrezen nadomestek v več trgovin, ali celo v sosednjo državo ker le tega pri nas ne prodajajo.
in mene osebno zelo moti, da mi pristojni csd le napiše kaj je odločila komisija za določitev ali ti pripada dodatek za nego ali ne in nam ne priložijo kopije originalnega potrdila, ki ga ta komisija izstavi, saj vemo da v tej komisiji niso le urdaniki temveč, vsaj naj bi bili, zdravniki. sama sem se namreč na odločbo že pritožila ker so mi napisali da otrok lahko dobi mleko na recept, čeprav je bilo iz dokumentacije razvidno da otrok tudi tega ne prenaša, dosegla pa pričakovano nič.

Pri nas se je to z izpuščaji in “flekci” po ličkih pojavilo pri 1 mesecu. Takrat je pediatrinja rekla, da gre verjetno za alergijo na mleko in mi svetovala dieto za Km in jajca, ker sem jo še dojila. Sem se strogo držala diete.

Ko smo šli pri 3 mesecih na testiranje ni pokazalo na alergijo.
Sama sem potem spet pričela uživati mlečne izdelke in pri punčki so se spet pojavile spremembe na koži. Pediatrinja mi je rekla, da se pri nekaterih otrocih na testiranjih alergija ne pokaže so pa alergični..?
To se je potem dogajalo še malo več kot pol leta. Kadar sem se “prekršila” in kaj takega pojedla je mala dobila flekce in ekceme..

So mi pa potrdili, da ima atopični dermatitis..Dermatologinja je rekla, da verjetno ne gre za alergijo, prav tako alergenologinja-češ da ni bilo na testih pokazano..

Tako da jaz ne vem ali je dejansko šlo na reakcije, ki so se kazale na koži pri naši punčki zaradi alergije ali ne…

Pri 7 mesecih sem pričela jaz uživati mlečne izdelke in jajca, njej pa teh izdelkov nismo dajali, sva pa se še dojili… Tako se potem niso pojavile pri njej nobene spremembe več.

Nato sem tudi njej pri 8-9 mesecih malo po malo pričela dajati mlečne izdelke (sicer v manjših količinah in postopoma) in se pri njej ni pojavila nobena reakcija več..

Čez poletje smo bili tudi na morju, in sedaj ima punčka lepo kožo, za jesti ji dajemo skorajda že vse (stara je 11 mesecev) pa zaenkrat zgleda vse ok, razen mogoče ponovno spet malo bolj suhe kože (kar bi naj bil atopični dermatitis..)

Se sedaj tolažim s tem, da bo sedaj ok. Glede na reakcije, ki so se pri njej pojavljale v začetku pri določeni hrani , sem mnenja da je šlo za alergijo, ki pa je izzvenela.

MOgoče pa tudi nikoli ne bom vedela..?

pozdravljene.Moj Tim je star 1 mesec polno dojen .Ko sem pila kravje mleko je postal pikast.Moj pediater me je poslal k alergologu v LJ.Tam so mi dali dieto na mlečne izdelke in jajca do februarja.Naj mi prosim katera napiše kakšni so nadaljni postopki in kaj me še čaka.Hvala in lep pozdrav.

New Report

Close