Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nosečnica in kopanje v bazenu

nosečnica in kopanje v bazenu

Zanima me, ali se nosečnice kopate v bazenih? Ginkeologinja mi je svetovala, da ni priporočljivo, ker nikoli ne vemo kakšna je voda, je pa plavanje sploh v teh vročih dneh zelo priporočljivo za nosečnice. Bila sem en teden na morju in sem se res dobro počutila v vodi, zdaj pa oklevam glede bazenov.
Kaj svetujete? lp

Izogibaj se jih! Pa poslušaj G, ki mislim, da vseeno ima največ pojma o vsem tem, a ne???

Valda da ja. Sem se kopala do 2 tedna pred rokom.

uporabi iskalnik na Pušenjakovem forumu, je okrog tega veliko napisanega.

Če bi bila voda v bazenih slaba, bi jih zaprli.

Ne lulaj v vodo, pa takoj pod tuš, ko prideš iz vode. Kopalke tud ni glih fajn, da se sušijo na tebi.

Hej, ampak to velja za vse, ne samo za nosečnice:)

Lp, Špela ************* <http://spela1.moj-album.com> <http://servetke.moj-album.com/album/874923/>

Jaz se nisem kopala. To je ena od stvari, ki jih ne priporočajo, pa jo pač ene vseeno počenjo, druge ne.
Jaz sem bolj ziheraški tip in nisem želela ničesar riskirati. Zato se nisem vozila s kolesom, avto sem tudi v zadnjih mesecih opustila itn.

Kopanja ne priporočajo, ko si malo pred rokom in že odprta, drugače ti pa nima kaj biti. Že sama logika ti lahko pove, da je kopanje isto če si noseča ali pa ne. otrok je popolnoma zaščiten in nima kaj pridit do njega, ker še nisi odprta (razen če si pred rokom) ko pa nisi noseča je pa čisto isto. torej se potem ne bi smel noben kopat v bazenu?

Jaz sem noseča 4 mesece in se veselo kopam v bazenih. grem takoj pod tuš in si preoblečem kopalke. tudi po nasvetu z ginekologom je povedal isto – da se lahkko kopam.

Kar veselo pojdi na čofotanje in anj te nič ne skrbi. Otrok je zaščiten bolj kot si lahko misliš.

Lp

sicer se pa dobijo posebni tamponi za plavanje za zaščito, malo poglej v DM ali Muller, pa lahko uporabiš, da boš ziher

Seveda se nisem kopala. Kopanje nosečnic v bazenih odsvetujejo, sploh na koncu nosečnosti, ko se že začneš odpirat. Lansko leto smo bili v toplicah, ko sem bila v 9. mesecu in mi niti na pamet ni padlo, da bi se kopala.

Samo še en komentar na tole. Seveda je otrok zaščiten. Si pa ti kot nosečnica veliko bolj dovzetna za raznorazne okužbe. Pri nenoseči ženski je to zgolj neprijetnost, pri nosečnici pa je vsaka okužba potencialno nevarna.

Ampak vsaka se odloči zase.

JAZ SEM SE KOPALA V TOPLICAH, SAMO RES DA SEM BILA V VODI SAMO 15 MINUT 4 DO 5 KRAT NA DAN, UPORABLJALA SEM TAMPONE KI SEM JIH DOBILA V LEKARNI PRAV ZA NOSEČNICE, KO PA SEM PRIŠLA IZ VODE SEM ŠLA TAKOJ POD TUŠ IN ZAMENJALA KOPALKE. TAKO DA BREZ SKRBI.

>http://med.over.net/forum5/read.php?19,4681305,4682219#msg-4682219>

>http://med.over.net/forum5/read.php?19,4744871,4745485#msg-4745485>

meni se zdi pušenjak zelo razumen človek in zdravnk, ženske ne pretiravajte!
jaz sem se kopala ničkolikokrat do 5 dni pred rokom, pa se ni zgodilo nič, nikoli prej, niti potem nisem staknila nikakršne okužbe, rodila 10 dni po roku!

tašca se je in staknila glivice na nogah, ups, je morda noseča? oh, menda ne? a nikoli ne veš! saj jih ima čez 55, ma kaj pa veš kaj plava v bazenu, če je dobila gljivice, bo verjetno noseca, ker je bila tako dovzetna za okužbe, ali ne, čaki malo pa, še na nogah! to je zelo blizu maternice, praktično na pol poti…..:-)))

ženske pretiravate!!!

pa še to, ne bi rekla, da so nosečke kaj bolj občutljive oz dovzetne za okužbe. kot nosečka sem vedno zdrava nikoli ne dobim gripe ali prehlada, ko razsaja, vedno sem polna energije skraka zdrava, razen prve tri mesece ko mi je slabo, al mi ni? morda pa imam okužbo, ojej, najbolj da grem zdravniku! čaki saj sem rodila pred letom in pol, zdravega otroka, ojej, ali nisem morda pa sem rodila enega velikega gobana, najbolje da grem za nazaj zdravnikupotem pa pediatru vprašat ali imam doma sploh otroka

ene še vedno mislijo , da če so noseče je to kot, da so napol bolne…leti na ne in ne…

pazi zdej…jojo

Ne, te moram razočarati. Ne bom se spustila na tvoj nivo.

Ti pa kljub vsemu privoščim, da nisi imela nobenih težav, da je tvoj otrok zdrav in ti vsekakor želim, da bi tako tudi ostalo!

New Report

Close