Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje brezposelna – lahko kdo ponudi kakšno delo?

brezposelna – lahko kdo ponudi kakšno delo?

SEm iz Ljubljane, z visoko izobrazbo, žal trenutno brez zaposlitve.
Ali mi lahko kdo pomaga s tem, da mi ponudi kakšno delo?

Zdravo!

Mogoce ti lahko jaz pomagam…skratka ce te zanima sluzba zavarovalnega agenta pri merkur zavarovalnici se oglasi.Pa se nekaj bi dodal:ce poznas koga ki nima poskrbljeno za svoje premozenje oz za svojo socialno varnost mi prosim sporoci,seveda ce jim hoces dobra kajti lahk se zmenimo za kratko predstavitev-stvar je popolnoma brezplacna in neobvezna vendar zelo dobra!Lp

Živjo! V bistvu bi me zanimalo, je pa odvisno kako to poteka… Mi lahko prosim pišete na mail. Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Brezposelna.
Na netu imaš nešteto portalov, kjer so oglasi za delovna mesta..tudi za taka z visoko izobrazbo.
Nič nisi napisala, če že imaš kakšne izkušnje kajti le te igrajo veliko vlogo pri delodajalcih. Mogoče je včasih potrebno poprijeti za kakšno delo le zato, da si nabereš določene izkušnje in se ti tako odpre pot naprej. Ljudje, ki mislijo, da si samo s tem, ko doštudirajo odprejo vrata do bajnih služb se zelo motijo. Vedno je potrebno začeti na začetku.
če nujno potrebuješ zaposlitev jo boš sigurno našla.
sama sem začela v trgovini…danes pa lahko dobim službo z levo roko…a pot je bila dolga 🙂

Držim pesti zate, da kmalu najdeš zaposlitev.

preglej razne zaposlitvene portale, pa začni pošiljat prošnje naokoli (kar bi lahko bilo kakorkoli povezano s tvojo izobrazbo, izkušnjami…)…in veliko sreče!

če smem vprašati, kakšno izobrazbo pa imaš?

lp

Mladih z visoko izobrazbo je ze toliko prevec, da se niti sluzbe za 5. stopnjo izobrazbe ne da dobit, če nekoga ne poznaš. Ker imamo previsoko izobrazbo, nas vztrajno zavracajo na delovnih mestih za nizjo.

In kaj nam preostane proizvodnja, sezonska dela, čiščenje, kelnarjenje na črno-na tuje napotnice, zavorovalniski agent, akviziterstvo?

No, no! Ves čas iščejo diplomirane inženirje računalništva, elektrotehnike …

Res pa je preveč “družboslovcev”. V sloveniji jih je preko 3000, ki potem delajo kot zavarovalniški agenti (tenutno jih išče Grawe), pa varnosniki (trenutno jih išče G7) …

Kdo dela kot zavarovalniski agentje in v G7, imas kaksno analizo?
Pa saj itak vemo sorodniki pa na mestih za 7. stopnjo s 5. stopnjo izobrazbe in mogoce s kaksnim senkanim kupljenim faksom obstojecih oblastnikov.

.

Če imaš kupljen ali šenkan faks, recimo za VII stopnjo, imaš pač sedmo stopnjo. In lahko delaš na delovnem mestu za VII stopnjo. :-)))

ANALIZO !!!???
🙂 Se vidi da si družboslovka! 🙂
Takoj je potrebno izvršiti analizo! Na Ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve, se bo ustanovila delovna skupina, ki bo skupaj z fakulteto FDV, analizirala perečo problematiko. Zaradi zahtevne problematike, bo potrebno zaposliti nekaj diplomiranih sociologov, andragogov, psihologov … (Tamci bo seveda izvisela, ker nima vez …)

Malo se hecam. 🙂

Poznam precej ljudi. Naj ti jih nekaj naštejem:

Diplomantka filozozofske fakultete (smer: japanologija) dela, kot varnostnica v enem izmed nakupovalnih centrov. Plača je seveda slaba, en kup nadur, večina neplačanih …
Diplomiran sociolog dela, kot zavarovalniški agent … Kolikor naredi, toliko dobi…
Diplomantka znamenite Kranjske Sorbone (smer: menedžment … kaj se fino sliši, a ne) dela kot kelnarca v bifeju čez cesto …
Diplomantka filozofske fakultete (smer: španščina in sociologija) dela v trgovini z spodnjim perilom. Prej je delala, kot vodička …

Medtem, ko recimo diplomiran računalničar, lahko izbira med desetimi službami (iz smeri ki jo je seveda študiral), lahko pa si jo poišče tudi zunaj mej Slovenije.

Delam na Dunaju, ker je Slovenija dovolj bogata drzava, da zaposluje sorodnike in potomce prijateljev.

Poznam primere ko si jih s 5. stopnjo izob. zaposlili na dolocenem ministrstvu na del. mestu svetovalca, no danes imajo 7. stopnjo.
Ne poznam pa nikogar s 7. stopnjo izobrazbe, ki bi delal na delovnem mestu nizjem od delovnega mesta za 5. stopnjo izobrazbe.

Ja jaz si ne morem poiskat sluzbe izven Slovenije.

Da ne bom se kaj komentirala o delovnem mestu prodajnih inzinerjev, itd.

Bom pa tako rekla, kakrsnekoli informacije, ki jih imas vec od mene so dobrodosle. Mogoce se pa poznava, se ukavarjam s podrocjem.

ja, sam ko greš študirat, ne razmišljaš vedno o tem, da boš pol dobil službo. Pač greš študirat, kar te veseli. In pač… ne moremo vsi študirat elektrotehnike, računalništva…

Je pa neumno, da se zafrkavaš s faksom, pol pa delaš kot snažilka. Pa saj, vsako delo je častno, ampak… vendarle…

Jaz sem v bistvu zmatrana od zadnjih treh let, iskanj sluzbe, dela po cele dneve, da se dokazes, itd., mi je ze vseeno kaj grem delat, vem pa da bom imela 1 leto delovne dobe, 7 mesecev delav tujini, magisterij, nekoc mogoce doktorat, da tekoce govorim 3 tuje jezike, pac rines naprej in se boris, ce priloznosti v sloveniji ni, gres drugam. Z EU je to vseeno malo lazje. Sicer pa kdo je rekel ce delam 30 ur na teden kot cistilka, da v popoldanskem casu ne morem delat v nekem NGO-ju in pisat predlogov za projekte, vodit delavnic, pisat in pisat, se prijavljat na natecaje, saj mogoce se scasoma iz mojih hobijev kaj premakne.

Samo ne se podcenjevat in obupat, drzi svojo ceno, ne it v G7 delat, ali pa akvizitersta ce nimas plana B, ki ti da nekaj vec v zivljenju, da te izvlece iz tega razvrednotenja.

Ja, saj zato pa je tako, kot je.
FDV vsake toliko časa izbruhne nekaj sto diplomantov.
Ekonomski fakulteti (ljubljanska in mariborska) sproducirata že blizu tisoč diplomantov na leto. Zdaj po novem (bolonjska reforma) bodo že magistri. Kljub temu, da je nekaj sto ekonomistov brezposelnih (večinoma žensk), so vsa vpisna mesta na ekonomski fakulteti zasedena.

Vendar, kar se tebe tiče, zdaj je kar je.
Poglej, če imaš kakšno možnost za prekvalifikacijo (dokler si še mlada), drugače pa vzemi, kar dobiš in išči dalje.
Nabiranje znanja se z diplomo na fakulteti ne konča, ampak začne, na malo drugačen način.

LP

KAj ji proporocas kot prekvalifikacijo?

Ma ja KVIK to so tezko sprejemljiva dejstva ki jih ze vsi poznamo, kaj nam pomaga tukaj flancat, ce ljudje potrebujejo konkretno pomoc, in ponudit akviziterstvo ni pomoc.

Nekomu, ki ni napisal niti, kaj je končal (katero srednjo šolo, katero fakulteto), kaj ga veseli itd., je zelo težko svetovati, kaj v tej smeri.

Glede flancanja lahko debatirava, kdo tukaj flanca. :-)))

Aviziterstvo!!! Ali ji je kdo svetoval to? Ti si edina, ki ga je omenila!

In, ko smo že pri Akviziterstvu.
Si kdaj delala kot akviziter?
Jaz sem, v študentskih časih, nekaj časa delal kot akviziter.
Od devetih zjutraj pa do sedmih zvečer sem capljal okoli.
Bil sem zelo uspešen (najboljši v skupini) in tudi zaslužek je bil lep. Je pa to zelo težak in naporen posel. Izkušnje, ki sem jih dobil, mi še danes koristijo.
Vendar pa, je vseeno bolje to, kot ležati doma. In vmes pišeš prošnje in hodiš na razgovore, če te povabijo.

LP

Pa še nekaj Tamči. V tvojih odgovorih opažam neko trpkost, ciničnost,”razpizdenost” in prikrito agresivnost. NE bom te vprašal zakaj.

Kvik, moram rect da dobro kuzis, sem druzboslovka-definitivno, cinicnost najbrz pride iz “razocaranja” kot tudi “prikrita agresivnost”.
Pac sem velikokrat videla, ko nekdo odpre temo, da je brezposeln in isce delo, ponudbe javi se na ta in ta mail, itak nocejo povedat za kaj gre, in potem se v vecini primerov izkaze da gre za prodajo oriflame kozmetike znancem, trzenjem zavarovanj znancem in potem ne vem mimoidocim?(ce me prijatelj ali znanec vsak dan klice zaradi tega, potem v tistem trenutku ni vec moj prijatelj ali znanec-za vecino ljudi je tako).

In potem se javljajo se razni drugi komentatorji pa pojdi delat sezonska dela, ali v proizvodnjo, saj si itak budala ker si sel delat ta pa ta faks, in si zasluzis da si v stiski, samo ne tukaj ali pa kjerkoli jamrat.

Tako je to, papa

Nikoli nisem daljsi cas delala v proizvodnji, ali karkoli fizicno. Nikoli se nisem ukvarjala z akviziterstvom. Sem pa marsikaj zastonj ali pa le za kaksen evro na uro ze naredila v zivljenju. Samo to, da imam recimo, 7. stopnjo, objavljen strokovni clanek, nadaljujem studij bi bilo pa za vecino delovnih mest najboljse prikrit, pac to tako je, in oblikovat zivljenjepis cimbolj po merilih povprecnosti in nevpadljivosti, da se kdo ne bo cutil ogrozen.

Tamci!

Vidim, da delaš magisterij!
Kljub temu, da točno veš, da si z tem zabijaš še en žebelj v krsto tvoje bodoče (ne)zaposlitve.
Na zavodu za zaposlovanje je prijavljenih precej družboslovcev z dr. titulo in brez možnosti, da bi dobili kakšno delo, primerno svojemu nazivu, še v tem tisočljetju.

Ja kakor koli že.
Veliko srece Tamci in karkoli že počneš, počni to varno! 🙂

Ne bi verjel tudi iz drugih fohov, ker jih slovensko gospodarstvo pac ne rabi. Po drugi strani ce bi hotela delat prakso na OZN je ne morem ce nisem podiplomski student.
Jaz si ne zabijam se enega zeblja v krsto, temvec si jo Slovenija, oz. si ga ce ostanem v Sloveniji, potem grem res lahko samo se po strik.

New Report

Close