Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kje podpis v dopusu?

kje podpis v dopusu?

Spodaj je ena spraševala o pisavi, mene pa zanima, kje je pravilno, da je podpis odgovorne osebe na dopisu?

Pri nas je navada, da je pod tekstom spodaj levo, a velikokrat vidim, da imajo eni na sredini, drugi pa skrajno desno. Torej kaj je pravilno?

Npr.:

Naša firma d.o.o.
Slovenska 1
1000 Ljubljana

Ljubljana, 07.07.2008 (skrajno desno)

Druga firma d.d.
Ljubljanska 1
1000 Ljubljana

Zadeva: ……………

Dopis kakršen koli je že …………………………….
………………………………………………………………
………………………………………………………………
………………………………………………………………
………………………………………………………………
………………………………………………………………
………………………………………………………………

Lep pozdrav,

Direktor
Matjaž Kralj

Torej ta Direktor + Matjaž Kralj kam prideta?

Nekje sem tudi videla, da spodaj pišejo ponovno:

Direktor

Matjaž Kralj
Naša firma d.o.o.

A je potrebno ponovno pisati “Naša firma d.o.o.”?

In še eno vprašanje. Če ima papir glavo in nogo od firme (memorandum), a je zraven imena potreben žig? Če je, kam se da žig? Na podpis, zraven desno, spodaj?

Res bi bila hvaležna vsakršne pomoči. Hvala.

Obstaja več načinov pisanja dopisov. V naši firmi so zahtevali in sem sama tako pisala več kot 11 let, podpis spodaj desno.Ne vem kakšno prakso imajo pri tebi.

Žig vsekakor mora biti. Po navadi smo ga dali z leve strani, poleg podpisa.

LP

http://deteljica.moj-album.com/

Če imaš memorandum ne potrebuješ spodaj pisati še imena firme.
Direktor in ime+ priimek lociraš spodaj desno, ravno tako tudi žig, ki ni obvezen.

Pa jaz dam kraj in datum spodaj levo, pod direktorja.

Jaz pišem podobno, kot si napisala ti – podpis dam na desno – s tem, da se podpišem nad imenom. Žig dajem tako, kot navaja deteljica – levo od imena.

Sem pa bila poučena od slavistke, da so se pravila za pisanje dopisov sedaj spremenila – meni spremembe niso nič kaj všeč. Recimo, za “Lep pozdrav” ali “S spoštovanjem” se naj ne bi dajalo ločila (niti vejice, niti pike). Pa “Zadeva” se naj ne bi več pisala… Skratka, meni to ne sede in pišem še kar po starem.

Dopise pri nas pišemo na glavo.
Malo pod glavo je ime in naslov naše firme, pod tem pa še firma na katero kaj pošiljamo.

Na koncu napišem lep pozdrav ( na levo stran lista, pod dopisom) in vzporedno na desno stran ime firme in vspodaj direktorja, čez to dam žig, in vspodaj oz čez to se podpiše direktor.

Lp

New Report

Close