Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Duševne motnje

Duševne motnje

Spoštovani!

Mene pa zanima če spada med duševne motnje v psihiatriji samo psihoze, ali se tudi šteje nevroza in nespečnost. Prosim če mi kaj več poveste o tem.

Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Me duševen motnje sodijo ntudi tesnoba, depresija, motnje osebnosti, nespečnost, stresne motnje…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

…potemtakem imamo skoraj vsi duševne motnje, glede na to kako stresno živimo. 🙁

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Po anketi med državljani RS, v zadnjem mesecu 30 %.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Če je pa vse, kar ni čisto ok z našo psiho, že duševna motnja, potem smo pa kar vsi duševno moteni. Ojej, ojej! Nespečnost okusi skoraj vsakdo – ne poznam človeka, ki ne bi nikoli občutil, kaj je nespečnost. Prav tako tudi stresni odzivi – šole in službe naravnost povzročajo duševne motnje (stresne odzive)! Pa še analogija duševnega stresa s telesnim stresom: Ali bi rekli temu, ko tekača po napornem treningu bolijo roke in noge, telesna bolezen? Sigurno ne! Zakaj pa je potem duševna motnja to, ko je oseba po celodnevnem psihičnem naporu psihično izmučena?
Kar se pa anket tiče, je pa tako, da pritrdilno odgovorijo tisti, ki se opogumijo drugi pa raje molčijo(duševne motnje so velika sramota, ljudje se jih sramujejo in jih zato prikrijejo). Opredelitev psihičnih motenj v psihiatriji je daleč preširoka… To je tako, kot če bi vsaka telesna bolečina že bila bolezen zase…

Spoštovani!

Zanimivo mnenje. Boste prepričali vse te, da ne bodo pritiskali na zdravstveno službo?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Največji problem je, da se v službah dogaja mobing in zato vsi bežijo v bolniško in pritiskajo na zdravstveno službo. Treba bo urediti odnose in razmere v službah, pa bodo ljudje takoj bolj zadovoljni in manj pritiskali na zdravstveno službo. V razvitih evropskih državah delodajalec da kaj na zadovoljstvo zaposlenih, ker ve, da bo samo zadovoljni delavec delodajalcu dal tisto, kar od njega pričakuje – tj. dobre delovne rezultate, pri nas pa marsikje še vedno delajo z ljudmi kot s smetmi (zadnji primer je npr. Luka Koper – kaj takega se v razvitih zahodnih državah ne dogaja).

New Report

Close