Najdi forum

seks in prekomerna teža

Čist resno sprašujem. Se vam zdi možno, da količina seksa vpliva tut na telesno težo oz. na “izgled telesa”?
Že dve leti nimam partnerja, posledično tut seksa ne. In kile mi grejo kar gor, čeprav pazim, kaj jem. Prej nikoli v življenju nisem imela problemov s težo, pa sem lahko jedla, kar sem želela. Tako da zdaj resno razmišljam o tem, da je prej redni seks skrbel za mojo postavo.
Vem, da tut leta in otroci naredijo svoje, ampak da ti kljub skoraj stradanju in glede na kg praktično isti teži kot pred desetimi leti, sedaj visijo “šlaufi” čez trebuh, tega pa ne razumem več. In ne najdem druge razlike kot pomanjkanje seksa.
Torej, hipoteza je: Reden seks skrbi za čvrst videz telesa.

Jo potrdimo ali ovržemo?


Preden naredimo eno ali drugo, moramo izvesti še vrsto eksperimentov!

seveda vpliva, vendar samo, če si pri tem sama zelo aktivna in ne ležiš samo na hrbtu kot lata

nova
Uredništvo priporoča

Obstaja tudi korelacija med številom let in vplivom gravitacije 🙂 Žal.
Meni so se tudi ob čisto normalni kilaži začele nabirate maščobe na krajih, ki je prej niso poznali. Kljub seksu in drugi redni vadbi. Ampak sem se vzela v roke in shujšala. Št. kil v mejah normale mi nič ne pomaga, če vidim zamaščena kolena in “perutničke” na spodnji strani nadlahti.

Ti pa najprej sama pri sebi razčisti, ali ti gredo kile gor in ali ti gredo res same od sebe, ali res skoraj stradaš in ali imaš praktično isto težo kot pred desetimi leti. Čisto dobronamerno ti napišem, da po mojem miceno lažeš sama sebi.

Se strinjam, jaz seksam zelo pogosto, pa gre z leti teža kar gor, sploh na določenih delih telesa. Je pa dobra tolažba za avtorico. Ko pride taprav žrebec, bodo tudi kilce splahnele 🙂

S kilami nimam in nikdar nisem imela težav. Kljub trem nosečnostim, prav toliko porodom, obdobju rednega seksa, obdobju brez seksa, obdobju gibanja in obdobju brez gibanja. Sem pač tko narejena.
Tako da jaz do neke mere temu, da se nekaj zgodi “samo od sebe”, verjamem. Čisto pa ne.
V tvojem primeru morda ne gre toliko za seks kot za splošno zadovoljstvo/nezadovoljstvo sama s sabo. Ko se boš dobro počutila v svoji koži, bo počutje boljše, izgled pa tudi.
Seks kot tak gotovo pripomore – vendar ne bolj kot druga oblika vadbe. Če si brez partnerja to ni nobena ovira, da na kakšen drugačen način ne migaš. Superge gor, pa na tek, malo na kolo, peš v hrib, kakšen trebušnjak… Vse pomaga.

Evo kandidatko za najbolj butaste.

Pa kaj vam je babe – vam je vročina stopila v glavo?

Naslednja tema bo najbrž zamrznjen rak na dnu morja ali kako bi brisal prah po morju.

Klima dela čudeže – vključite jo.

Nekaj prav gotovo naredijo tudi leta in otroci. Po 40 letu se odvečne kile rajši nabirajo na trebuhu kot na drugih mestih.To lahko pripišemo hormonom. Kar precej resnice je tudi na tem, da aktiven (poudarek na “aktiven”) seks predstavlja rekreacijo in s tem porabo kalorij.
Če pa zaplavamo malo v alternativne vode, pa lahko dobimo tudi drugačno razlago. Malo poenostavljam: Seks in tudi medsebojne odnose povezujemo z drugo čakro. Le ta leži približno tri prste pod popkom, se pravi, na spodnjem delu trebuha. Nezadovoljivo spolno življenje in hkrati pomanjkanje kvalitetnih čustvenih (partnerskih) odnosov negativno vpliva na delovanje te čakre. Neizpolnjenost na partnerskem in seksualnem področju ima posledico motnje na področju organov, ki pripadajo drugi čakri (organi sp. dela trupa).Pride tudi do motenj v delovanju žleze z notranjim izločanjem, ki ji pripada (jajčniki). Izločajo manj estrogena. Pomanjkanje estrogena pa vodi v nabiranje maščob na trebuhu (približno enako kot v meni). Še enkrat poudarjam, da gre za poenostavljeno razlago tako v smislu uradne kot tudi alternativne medicine.

New Report

Close