Najdi forum

Je ljubosumje potrebno v partnerski zvezi? Ste ljubosumni?

treba znat dozirat in velja za obe strani

---------- le vent nous portera...

Nisem ljubosumna. Ni treba ljubosumja, ampak potrebujemo zaupanje… in na tem gradit!

nova
Uredništvo priporoča

če se nekdo odloči, da ne želi več biti s teboj, naj gre.
na kaj sploh bi naj bili ljubosumni?


Konkretno v primeru definiraj blago ljubosumje če si že tolk prepričana vase… Vsak je ljubosumen, s tem da eni to pokažejo, eni pač ne.

Enako je s copatami, grobo rečeno. Eni pokažejo da so, drugi pa skrivajo, ampak so vseeno. Dedcem se v večini primerov ne da pregovarjat z ženskami, zato raje mrknemo in požremo…


Konkretno v primeru definiraj blago ljubosumje če si že tolk prepričana vase… Vsak je ljubosumen, s tem da eni to pokažejo, eni pač ne.[/quote]

Bi te popravila:vsak je ljubosumen,s tem,da eni to znajo skontrolirat ,drugi pa ne.

Mislim, da ga je malo potrebno, da drugi vidi, da nam ni vseeno in obratno. Poznam pa ljudi, ki ljubosumja ne marajo in jim to tako veliko pomeni, da s takim človekom, ki je ljubosumen ne bi mogli biti, saj jih s tem “žali”, ker jim ne zaupa. Jaz ga “zagovarjam” s tega stališča, da mi ni vse samo to, da človeku zaupam, da bo ostal z mano, ampak mi ni vseeno, kako se obnaša do drugih. Ni mi prijetno, če v moji prisotnosti flirta z drugimi, poleg tega pa imam v sebi vgrajen nek strah pred prevaro in ne toliko zapuščenostjo. Sploh zato, ker človek hitro vidi, da sem zanesljiva in potem mu hitro pride na misel, da preizkuša mojo potrpežljivost. Se mi zdi, da veliko bolje shajajo ženske, pri katerih so moški malo v strahu zanje.
Pa da ne pozabim povedat, veliko vlogo meni odigra preteklost. Enkrat padla na ledu, ne vem če bi še upala stopit gor. Pa še prenizka samozavest je problem.

obstaja zdravo ljubosumje in bolestno ljubosumje. večina je nekje vmes.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Podpišem.
Meni bi (ponovno pretirano) ljubosumje zlo hitro prižgalo rdeče luči.

Ljubosumje je bolezensko stanje.

Ljubosumje je bolezensko stanje.[/quote]

bolestno ljubosumje je bolezensko stanje 🙂

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Frnikula, kaj pa je bilo v preteklosti? je fant že varal, pa si mu zaupala, da tebe ne bo?
Imaš težave s prenizko samozavestjo?

Kako se najdem v tvojem postu, neverjetno…

Ja, Tilka, točno tako. Je že varal in mi na začetku obnovil vso svojo zgodovino, ampak se nisem dala motit. In ker mi je vse ostalo res maksimalno ustrezalo, razen njegovega odnosa do žensk, sem vztrajala.
Samozavesti mi je pa že tako vedno manjkalo, potem pa je še ta, kolikor jo je bilo, skoprnela. In njegova samozavest mi je blazno ustrezala 🙂 Le zakaj? 🙂 Ne vem, zakaj se tako malo cenim. Danes mi je jasno, da moram delat na sebi, saj mi že utripa rdeča luč. Imam svoj ponos, nimam pa samozavesti.

Ljubosumje je bolezensko stanje.[/quote]

bolestno ljubosumje je bolezensko stanje :)[/quote]

Ljubosumje je ljubosumje….napiši primer zdravega ljubosumja!!

Neeeeee, ni res, nekateri-e so zmešani, tako so ljubosumni, trpijo in z njimi ni za živeti. To je bolno, žal mi je, če tega do sedaj nisi opazil.

Dej preberi kaj sem napisal, pol pa pametuj!

Ljubosumje je bolezensko stanje.[/quote]

bolestno ljubosumje je bolezensko stanje :)[/quote]

Ljubosumje je ljubosumje….napiši primer zdravega ljubosumja!![/quote]

zdravo ljubosumje … če ti da ženska povod, da si ljubosumen. bi ti ‘hrabro’ prenesel poljub svoje drage z drugim in se dalal, da te ne moti? ne verjamem. po moje na hitro ne bi bila več tvoja draga.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ljubosumje je bolezensko stanje.[/quote]

bolestno ljubosumje je bolezensko stanje :)[/quote]

Ljubosumje je ljubosumje….napiši primer zdravega ljubosumja!![/quote]

zdravo ljubosumje … če ti da ženska povod, da si ljubosumen. bi ti ‘hrabro’ prenesel poljub svoje drage z drugim in se dalal, da te ne moti? ne verjamem. po moje na hitro ne bi bila več tvoja draga.[/quote]

Še vedno čakam na definicijo zdravega ljubosumja. Ostalo me ne zanima!

Mislim, da sem glede samozavesti nekje približno tam, kjer ti.
Delo na sebi- že že, krasno se sliši, a kje je človek, ki pozna tiste postopke, ki bi dejansko obrodili sadove, da to ni zgolj branje “duhovne literature”, kot npr. Sto in en način, kako postati dober in srečen človek itd.. 😉
Včasih se sprašujem, kaj sploh je delo na sebi, razen veliko razmišljanja, opazovanja samega sebe, analiziranja čustev, občutkov, spremljanja dogajanja vse od samega začetka do konca..

Hm..

Kako ti gre? Kako se “polniš”?
Kdaj bo za naju zasvetila zelena?

Bodi dobro! 🙂

New Report

Close