Najdi forum

Zamašen nosek

Naša punčka je stara 10 dni in predvsem ponoči ima težave z zamašenim noskom. V porodnišnici so rekli, da se mora še sčistiti, ali to še vedno traja? Najbrž je kriv tudi suh zrak od centralnega ogrevanja. Na radiatorje polagam mokre brisače, ali morda obstaja boljši način?

Hvala za vaše mnenje.

Pusti brisače, kupi merilnik vlage in če je res nižja od 40%, kupi vlažilnik. Poleg tega otroka raje malo bolje obleči in imej v njegovi sobi kjer spi 19 stopinj. Pod jogi daj zvito brisačo ali odejo, da bo vzglavje višje in bo punčka lažje dihala.
Nosek ne vem, če se sam čisti? Ti niso pokazali kako se čisti? Patronažna bo najbrž še kaj prišla in jo vprašaj oz. ti naj pokaže.

Verjetno je mišljeno poporodno čiščenje dihalnih poti, saj veš, ko dojenčki izkihajo mucke. Moja je prvi teden pogosto kihala. Vendar pa ni imela zamašenega noska zaradi tega. Če je hudo zamašen, bi mogoče pomagala fiziološka raztopina, ki bi odplaknila tudi eventualne “mucke”.

Drugače se pa strinjam z Asjo. Pretoplo ogrevano stanovanje ni najboljše.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi moja je imela zamašen nosek- ćeš naj bi vdihnila nekaj plodne vode in da je potrebno, da se sčisti. V porodnišnici so ji dali kapljice fizološko raztopino. Rekli so naj to počnem še doma. In res vsak dan ji dajem kapljice in vendar ima še vedno zamašen nosek (stara je en mesec)- ponoči je najslabše saj jo slišim kako se matra. Bom pa vpršala pediatrinjo pri kateri imava v torek pregled. Zanima e koliko kaplijc fizološke je potrebno dati- v porodnišnici so ji v nosek nakapali tri kaljice.

Če imaste možnost si nabavite vlažilec zraka, zaenkrat pa čisti nosek s fiziološko. Mi smo prehlajeni in nam ta trenutek tudi zelo teče iz noska in je res hudo poslušat otročka ko se matra.

Pa imate res zamašen nosek ali otrok samo diha tako, kot bi imel zamašenega, videti ni pa ničesar? Naš je namreč do pol leta ‘piskal’ skozi nos. Ampak samo dokler ni trdno zaspal. Ko se je umiril, je tudi piskanje ponehalo. Kakšnega smrklja ni bilo videti. Pediatrinja je rekla, da nekateri pač tako dihajo in da se bo umirilo samo od sebe, brez fiziološke, ki v tem primeru nima smisla. In se je res.

oj!
jaz sem na radiator dajala mokre brisace, katere sem prej namocila v etericno olje / smreka ali kaj podobnega. ne prevec, da ne bi bil premocan vonj. ko se je plenica posusila, sem ponovila postopek. nama je to zelo pomagalo, upam, da se komu.

mi smo prakticirali sledeče: redno doziranje fiziološke (in čiščenje noska) in za cca. 30 stopinj dvignjeno vzglavje(res pomaga)

New Report

Close