Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek umetna oploditev

umetna oploditev

Moja prijateljica bo kmalu praznovala okrogli rojstni dan (40) in je vsa nesrečna, ko ugotavlja, kako leta bežijo in nima svoje družine. Predvsem ker nima svojega otroka, ki si ga neskončno želi, in kateri pravi, da bi ji zapolnil tisto praznino v življenju.
Kako je s tem v Sloveniji? Se lahko umetno oplodi in postane mati samohranilka? Za posvojitev ni najbolj navdušena.

pri nas smo za luno.
morala bo na sever.

v sloveniji umetna oploditev samske zenske ni dovoljena. To moznost ima v tujini. Lahko tudi posvoji otroka ampak tudi tu le v tujini.

nova
Uredništvo priporoča

Pa zakaj vsi mislijo, da gre lahko ženska na umetno oploditev, pa je stvar rešena?! Ni tako enostavno. Hvala medicini, da zdravih žensk ne oplojujejo. Ker je toliko tistih, ki brez pomoči medicine ne morejo zanosit. Potem je še vprašanje uspeha. Lahko, da uspe v prvo, lahko da uspe desetič, lahko da sploh ne uspe. Če bi vedeli, čez kakšne kalvarije se prebijajo ženske, ki imajo težave z zanositvijo, potem ne bi spraševali takšnih bedarij.

jezna umetno oploditev parov ki imajo tezave in zdrave zenske ni za primerjat. Kar vecini res uspe v prvo brez nekih hudih tezav.

***Imela sem močno željo in želela nekomu nuditi vso ljubezen + sem malo pred svojim 40.letom posvojila otročka in ni mi žal. Če imaš dovolj ljubezni je to najboljši način, saj na svetu je toliko otrok, ki čakajo na svoje mamice.

“Naj vam sonček nikoli ne zaide!”

Ne, vem da ni za primerjat, zato sem pa jezna na postavljeno vprašanje.

Pa ste prepričane, da je prepovedano? A se nismo (niso) na referendumu odločali o tem, ali to krije država ali pa je samoplačniško? Ne o prepovedi?

jezna, zakaj si pa jezna?

Mar ne privoščiš ženski, ki je sicer zdrava, partnerja pa nima, da bi imela otroka? Zakaj ne? Pri nas v Sloveniji sicer oploditev samske ženske ni mogoča, vendar gre lahko čez mejo (Nemčija, Španija, skandinavske države). Škoda, ker morajo slovenske ženske nositi denar v tujino, lahko bi denar ostal v Sloveniji.

Res ni primerljiva oploditev samske zdrave ženske ali tiste, ki ima težave s plodnostjo. Tiste s težavami imajo nekaj postopkov zastonj, zdrava ženska plača čisto vsak postopek.

Kako so ene pametne.A ne – jezna??’
Le zakaj ne bi samska ženska imela možnost epruvete?
Jaz sem šla skozi to in ni nič težko.Jamrajo samo tiste, ki jim je bilo v življenju samo z rožcami postlano.
In ja, takoj bi šla na oploditev kot samska- pa sem morala zato še dedca iskat.
Zdaj sem itak samska. ..

In ja, otroku nič ne manjka. Ni biološki fotr edini, ki ga otrok potrebuje.Hvala bogu.

Pri vsem tem je žalostno edino to, da na otroka gledate kot nekaj, kar vam pripada, ne pa kot na osebo, ki nastane kot sad ljubezni med moškim in žensko.
In vsak otrok potrebuje očeta, ne glede na to, kako zlato mamo ima.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

Meni se zdi pa predvsem žalostno, da se v tej naši ljubi državici vedno najdejo ljudje, ki mislijo, da imajo pravico odločati o tem, kaj drugi smejo in kaj ne smejo. Zato se mi zdi ta referendum o oploditvi ena največjih sramot za Slovenijo. Saj se načeloma strinjam, da je fajn, če ima otrok poleg ljubeče mame tudi ljubečega očeta, ampak zelo veliko otrok ga pač nima. Važno je, da ga ima nekdo rad in zanj lepo skrbi, pa prav nič važno ni a sta to dva strica, ali tri tete, ali pa ena mama. Spravite se raje na že rojene otroke, ki jim pri (obeh) starših ni dobro in njim pomagajte, ne pa takim, ki pomoči sploh ne potrebujejo. Se opravičujem, ampak kadar se omeni tale referendum, se kar fejst razburim:))

Se strinjam 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Dober post.

BRAVOOO! Zelo lepo in resnično napisano!!!

Ni res Punca lunca. Jaz nisem imela očeta in mi gre super. Niti ga nisem nikoli pogrešala. Pozna ogromno otrok, ki nimajo očeta pa jim vseeno gre.

Zanima me kje dobiti kaj več podatkov o umetni oploditvi v tujini…kako vzpostaviti kontakt, katere države…karkoli.Ker vem da če ženska želi imeti otroka in se z njo poigra življenje ali moški je bolje da ima otroka na takšen način, kot pa da ima z nekom ki ni vreden oz.sposoben biti oče.

New Report

Close