Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Beli recept v Avstriji-ali velja?

Beli recept v Avstriji-ali velja?

Zanima me, če ima kdo izkušnje, ali lahko v Avstriji v lekarni dobiš zdravilo na naš beli recept? Kako to deluje?

Hvala!

seveda. deluje pa isto kot pri nas

Hm. Beli recept je v Sloveniji plačljiv.

To pomeni da je (zdravilo) v prosti prodaji in niti ne potrebuješ”recepta”zanj.

Za par evrov pa res ne bi hodila čez mejo, če ne bi živela ravno zraven nje.

Hvala. Kreme se pri nas ne dobi, tudi v tujini se dobi samo na recept in je plačljiva. Na žalost nimam druge izbire kot iti čez mejo. 🙁

Ja, lahko kupiš zdravila na beli recept. Celo večkrat na istega. Vsakič dobiš žig lekarne na recept, pa naslednjič spet komot kupiš zdravila.

veliko zdravil je v SLO samo na beli recept in so plačljiva, recimo reductil je že eden takih, ha,ha…..,tako da ne drži tvoja trditev, da beli recepti nimajo nobene vloge pri nakupu.

Tako je, so zdravila na beli recept, katera se v celoti plačajo, brez recepta pa jih ne dobiš!

To si pa čisto narobe razlagaš. Veliko zdravil je plačljivih in jih lahko dobiš samo z receptom. Brez recepta ti jih ne smejo prodat. Včasih zdravniki napišejo zelen recept in ti potem v lekarni povedo, da moraš zdravilo sam plačat. Če zdravnik že ve, da je zdravilo plačljivo ti napiše kar bel recept. Vloga recepta je pa v tem primeru ista. Potrdilo farmacevtu, da ti zdravilo lahko proda.

Tudi na zeleni recept lahko kupiš zdravilo v tujini, ga pa seveda plačaš.
Potem pa pri nas uveljavljaš in dobiš nazaj. Seveda pod pogojem, da se zdravila pri nas ne dobi.

Hvala vsem za odgovore, sem zrihtala, tudi v Avstriji morajo kremo naročiti iz Nemčije. Recept pa rabiš, brez njega je ne dobiš. Žalostno je le to, da je ne moreš naročiti tudi pri nas, ker je itek v celoti plačljiva.

Mene pa zanima, zdravnik v Avstriji mi je predpisal zdravila na avstrijski recept. Ta zdravila imamo v sloveniji tudi. Zanima me, ali mi lahko osebni zdravnik prepiše avstrijski recept na naš zeleni, da bi potem dobil zastonj zdravila?

New Report

Close