Najdi forum

Prosim za pomoč, oktobra se nama bo družina povečala – dobila bova otročka. Trenutno imava clia brez klime. Moj pravi, da je clio dovolj velik avto za otročka oz. da ima dovolj velik prtljažnik za voziček (vem, da je odvisno, kakšen voziček bova nabavila). Razmišljam pa, da bi bilo mogoče fino kupiti malce večji avto, že zaradi udobja, pa takšnega s klimo, da se nama nebi otrok poleti skuhal pa tudi kot nosečnici bo oz. je že čez poletje hudo.
Ker nimava še stanovanja (šparava) moj pravi, da ali stanovanje ali avto.
Sedaj pa prosim za nasvet – kakšen avto bi se nama splačalo kupiti, da bi bil bolj prostoren s klimo, a ne predrag. Ne jaz, ne moj se na avtomobile kaj veliko ne spoznava (moj se seveda več kot jaz). Lahko napišete samo znamko in tip, pa se bom že preko interneta pozanimala dalje. Preveč je avtomobilov in še več tipov, da bi kar tako slepo iskala po internetu.
Hvala in lp

Na svetu si, da gledaš sonce, na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da si sam sonce in da s sveta odganjaš-sence. (T. Pavček)

kje pa kupujeta stanovanje, da je “ali stanovanje, ali avto”?
verjetno bi olajšala stvar, če bi povedala, koliko denarja je v igri…

Tvoj fant pravzaprav kar pravilno razmišlja, mi je všeč. Oktobra klime ne boste več rabili in lahko z novim avtom še počakata, da bosta videla, kako bo s financami.
Načeloma se pa da soliden, rabljen avto dobiti tudi za zelo malo denarja. Jaz recimo predlagam hyundai lantro karavan. Pa še nezahtevna je za vzdrževanje.

nova
Uredništvo priporoča

Ne vem, koliko denarja imaš v mislih, ampak mi smo super zadovoljni s temle:

Mi smo imeli nekoč fičota, pa je kar šlo.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Aleksandra, mogoče sva se narobe razumeli, če bi kupovala avto, bi kasneje prišla do stanovanja – tako je imel v mislih moj partner.
Metulka, ja oktobra, ko bo otroček, kaj pa jaz, ki mi je trikrat bolj vroče kot mi je bilo prej.
Paco Moralles, zakaj nebi še sedaj peš hodili, saj so včasih tudi hodili peš!?!

Nekako sem pripravljena seči v žep do 15.000 do 2 leti rabljen avto.

Na svetu si, da gledaš sonce, na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da si sam sonce in da s sveta odganjaš-sence. (T. Pavček)

Če imaš danes novega fičota, si že kar vpadljivo frajerski. Če imaš starega, pa še toliko bolj. 🙂

Naett, jaz si navadno pustim svetovati in delam selekcijo med tistimi idejami, ki poveličujejo “specialne špegučke”, armaturco v lesu in volan v usnju. Ko grem na dejanske oglede, mi je važna odzivnost in varnost, no, tudi poraba.

Vsekakor si vzemita čas, v miru se razglejta – od oktobra do naslednjega poletja je še daleč.

15 jurjev je ogromno denarja, sploh za avto. Bom ponovila, tvojemu fantu dam prav. In ja, sem dala dve nosečnosti in dva malčka skozi z majhnim avtom brez klime in smo še vedno živi. 15 jurjev je tako na oko cirka 160, 170 evrov posojila na deset let. V mojih krajih je to 15 odstotkov kupnine za novejše dvosobno stanovanje, z malo sreče frišno obnovljeno (okolica LJ).

Jaz imam Peugeota 207. Mamo tud večji kao družinski avto, a nam je tale moj malček ful bolj simpatičen in se 4 članska družina super vozimo v njem, na večjega smo kar malo pozabili. Lani smo rečmo šli za 1 teden na morje, imeli s sabo še voziček in nismo pogrešali večjega avtomobila.

Vse je stvar tega kako spokaš.

Pa ja je cenejši kot 15000E, tako da bi še prišparala ene 3000E. Če bi kupila novega.

Malo pojdita po salonih, pa bosta kmalu videla koliko so cene in kakšne avtomobile imajo. Pa ja preden ga kupita probaj not stlačit svoj voziček. Potem se pač odločita ali nov ali star avto.

Tisto kako družina nujno potrebuje ne vem kakšnega karavana ali enoprostorca pa…. je lažje, a tudi z malčki se da daleč priti.

Če imaš danes novega fičota, si že kar vpadljivo frajerski. Če imaš starega, pa še toliko bolj. 🙂

Naett, jaz si navadno pustim svetovati in delam selekcijo med tistimi idejami, ki poveličujejo “specialne špegučke”, armaturco v lesu in volan v usnju. Ko grem na dejanske oglede, mi je važna odzivnost in varnost, no, tudi poraba.

Vsekakor si vzemita čas, v miru se razglejta – od oktobra do naslednjega poletja je še daleč.[/quote]

Ti vsekakor nisi dojela poante. A to sem pri tebi opazil že večkrat!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Paco, tokrat bom izjemoma odgovorila, saj se mi ne zdi, da bi na koncu res verjel, da nisem zapopadla, kaj si pravzaprav hotel povedati. Sploh, ker skozi svoje oči vidiš, da se mi to dogaja večkrat.

Fičo je bil nekoč avto, ki je pomenil velik napredek družinam, ki so zmogle strošek njegove nabave. Zato se ga v družini primerno čuvalo in ljudje so bili prezadovoljni, da so bili na takšen način bolj mobilni in neodvisni od ostalih prevoznih sredstev. Pa so noseče ženske kljub temu donosile zdrave otroke in otroci so kljub temu zrasli v zdrave odrasle ljudi – brez klime in drugih dodatkov, za katere danes mislimo, da so neobhodno potrebni. Morda bi se celo lahko reklo, da so bili ljudje navajeni skromnosti in znali včasih na uresničitev kakih višjih ciljev tudi vnaprej pripraviti kupček, preden so ocenili svoje realne možnosti in se odločili za nakup. To vem zato, ker sem v takšnih razmerah zrasla tudi sama. A ne trdim, da je to edino pravilno. Vendarle pa nekateri ljudje funkcionirajo danes drugače in imajo tudi ne tako male kredite, s katerimi si privoščijo vnaprej uživane dobrine. Ker jim to veliko pomeni. Kaj je prav? Za vsakega tisto, kar se mu zdi sprejemljivo.

Moja fičko pripomba je hotela razen omembe različnosti pristopa k pomembnosti dejavnikov nakupa glede na spol (zlasti nekaterih moških) obrniti na hec stavek, ki si ga (očitno namenoma) precej direktno napisal. Ker pa si prav to najbrž hotel, ni prav, da se vmešavam tja, kjer za to nisem posebej pozvana.

Za nepotrebno zmedo se opravičujem in v prihodnje se bom poskušala neprimernih komentarjev vzdržati.

Novo Renaultovo Dacio Logan (Laureate 1.4 s klimo) dobis za manj kot 10.000 €. Garancija 3 leta. Mi jo imamo ze tri leta in niti enkrat nismo imeli z njo nobenih tezav. Velik prtljaznik, na zadnje sedeze grejo trije otroski stolcki.
Ce bi kupovali novo, bi vsekakor ostali pri njej, vendar v karavanski razlicici.
Pa srecno!

na začetku se mi je zdelo, da je tvoj fant res “čuden”, da ne kapira, da boste v treh in je clio res mal premajhen.

a draga moja, če kupujeta stanovanje, bi lahk tud kupila avto za mal majn denarja, pa bi ševedno bilo ok. bolj zgleda, da si ti želiš nov lep avto. verjamem , da se ne spoznata na avte, a boš videla, ko bo treba stanovnaje še opremit, pa otrok tud ni poceni. mal si znižaj nivo avta, pa ti bo še kaj za stanovnanje ostalo, pa še fantu bo prav. kot pravijo, volk sit in koza cela.

Pa kaj je to zadnje čase ta slovenska fora… V trenutku, ko ženska zanosi, je treba takoj avto menjat. Stari avto kar naenkrat ni več dober. Nisi in, če nimaš enoprostorca (kao družinski avto). Daj, ženska, malce se skuliraj in razmisli, kaj je prioriteta – stanovanje ali avto. Ki navsezadnje, tudi če kupiš drugega (za tvoje potrebe večjega in s klimo), ni potrebno da je vreden 15.000 €.

Ja, Clio je dovolj velik za dva odrasla in enega dojenčka. Clio je avto, ki je registriran za pet oseb. Strinjam se predhodnikom. Zmešalo se vam je. Čim ste noseče, takoj enoprostorec.

Moja mama se je tudi v visoki nosečnosti vozila okoli brez klime. In mene so domov pripeljali v fičku. Mi nič ne manjka.

Slovenska moda “nov otrok, nov avto, nov voziček”…

klima je prav fajn, saj so poletja sedaj pasje vroča, ko smo bili mi dojenčki pač ni bilo tako – če je bilo preko 30 je bilo že izredno in vedno smo bili na soncu, pa ni opeklo tako kot danes v 15 minutah.

Kakorkoli, te finte s karavani in ne vem kaj še jaz tudi ne kapiram. Če pa zraven še šparaš za stanovanje, so korejci za to prehodno obdobje tudi zelo dobri.

“Na napakah se učimo. Najcenejše se je učiti na napakah drugih.”

Točno to se je zgodilo meni.

Kolega je kupoval stanovanje. Vmes je dobil pozdrav iz avtohiše, kjer je kupil avto. Povedali so mu, da je sedaj čas za zamenjavo starega avta z novim, ki bo imel klimo itd. Stari avto mu bodo ugodno ocenili, dodali še kakšnega stotaka zraven, vsi novi kupci bodo sodelovali v žrebanju za privlačne nagrade itd.
In so ga prepričali.
Imel je nov avto (korejca) in 5000 eurov manj.

Deset mesecev kasneje je našel »sanjsko« stanovanje. Točno takšno in tam, kot si je vedno želel. Kljub temu, da je prodal garažo je bil za 1500 evrov »prekratek«.
Potem si je nekje kupil stanovanje, da se je rešil podnajemniškega statusa. In ni zadovoljen.

Dve leti kasneje sem si tudi jaz kupoval stanovanje.
Okoli sem se vozil z kripo (bila je polnoletna) in jasno, brez klime.
Ko sem kupoval stanovanje, sem »tenko piskal« in vem, da če bi si takrat kupil avto (me je zelo matralo), tega stanovanja zagotovo ne bi imel.
Kasneje, ko so se »finančne« zadeve malo umirile in sem si kupil opremo, sem malo poračunal in si kupil nov avto. Jasno, da ima poleg klime, tudi vse kar imajo veliki. 🙂

Tako, da če resno kupujeta stanovanje, z avtom malo počakajta.

klima za dojenčka sploh ni priporočljiva,ogromno je vnetij, bakterije se v klimi prav hitro namnožijo in le te so razpršene po celem avtomobilu.Tako da je bolje z otrokom v avtu malo potrpeti kot imeti prižgano klimo.

New Report

Close