Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Škiljenje

Škiljenje

Lep pozdrav!

Moja 2- letna hčerkica ima težave s škiljenjem od avgusta lani (škili z obema očkama navznoter). Okulist je izmeril dioptrijo +2 in +1,5 in predpisal očala, ki jih mala res pridno nosi. Ker se situacija po 6. mesecih ni nič izboljšala smo bili poslani k ortoptiku, ki nam je predpisal izmeničko pokrivanje očke za 2 uri na dan – tudi to nam zaenkrat brez večjih težav uspeva. Pa tudi pogledne vaje izvajamo, čeprav poredko.
Je pa nam že okulist govoril o operaciji, tukaj pa so nam rekli da ne operirajo pred 5 letom. Zakaj tako različna mnenja o operaciji? A se da s to operacijo škiljenje v celoti odpravit? Kdaj lahko sploh pričakujemo spremembe?

Zanima me tudi, če je šklijenje povezano z njeno nedonošenostjo in možganskimi krvavitvami (2 meseca prezgodaj rojena) ali je to pa slučaj.

Pa še eno vprašanje imam – kjlub temu, da se je moja deklica lepo sprijaznila z očali, je v roku pol leta zlomila že 3 okvirje, kjub temu, da smo kupili tiste “bolj gibljive”. A lahko prosim kje za povrintev stroškov, ali vsaj kakšno subvencijo?

Za vaše odgovore se vam že naprej zahvaljujem!

O operaciji je najbolje, da se pogovorite z oftalmologom, ki bi vam to operacijo naredil in jo svetuje, ker ima sigurno s tem največ izkušenj. Zakaj je prišlo do škiljenja je težko reči. Kar pa zadeva povrnitve stroškov, s tem pa nisem podrobno seznanjena, mislim pa da do tega niste upravičeni, ne bom pa rekla sigurno.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

Lep pozdrav, moja devetletna hči je naenkrat začela škiliti z desnim očesom. Do sedaj ni škilila. Naročeni sva k oftalmologu vendar me zanima kako to oz. zakaj bi naenkrat pri teh letih začela škiliti, saj povsod prebiram literaturo, da je to pojav pri majhnih otrocih oz. dojenčkih. Poškodbe očesa pa ni imela oz. kakršnegakoli vnetja očesa.

Za vaš odgovor se vam že naprej zahvaljujem!

nova
Uredništvo priporoča

Lahko je začela škiliti zaradi dioptrije, ki jo morda ima. Točno se lahko določi na pregledu, verjetno bo dobila tudi kapljice, da se bo točno lahko določila dioptrija.Res pa je potrebno narediti pregled, da se zadeva razjasni in ugotovi koliko vidi na posamezno oko.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

pozdravljeni
sem star 19 let ..in sem v 3 razredu naenkrat začel škilit z levo oko navzven , vendar skoraj nikoli ne vidim dvojno ali pa megleno.. prav lepo vas prosim če bi mi odgovorili zakai se je to zgodilo oz. kaj so vzroki tega?? se to da z operacijo odpravit ??
LP Marko

Marko,
vzrokov za škiljenje je več, v otroštvu najpogosteje zaradi dioptrije in s tem posledično slabšega vida, v kolikor otrok ne nosi očal. Vsekakor obvezno potrebuješ pregled pri očesnem zdravniku, ki bo ugotovil vzrok tvojega škiljenja. Glede na vzrok je tudi odvisno ali je operacija smiselna. Največkrat pa se da.

Lep pozdrav

New Report

Close