Najdi forum

želeli bi kupiti kužka beagla, pa me zanimajo vaše izkušnje s to pasmo in kje se ga lahko dobi?

Ena psarna je v Vnanjih goricah. Imajo beagle in basenji-je.

Kolikor vem, nimajo več tam mladičev. Živimo nekaj 100 m narazen, pred leti je še mene hecala za mladičke basendija. Mi je bil ful luštkan. Ampak se nisem zanje odločila, ker po mojem oni nimajo ravno pogojev za vzrejati. Ves čas so bili psi samo v eni sobi in to ena grda beaglica, dve simpatični basendiki, pa ne vem, če nisem še ene psice videla… No, sedaj so tudi vrt preuredili, da psi tudi ven ne morejo, tako da ne vem, če oni še vzrejajo.

Jaz sem v ZG na razstavi videla enega fantastičnega beagla, v Nemčiji na razstavi pa eno za pojest lepo trobarvno basendiko…

nova
Uredništvo priporoča

Beagle……ker ima močan lovski nagon, mora biti večino časa na povodcu….če bo zavohal sled, je za gospodarja gluh……..odpada mu dlaka (pripravite sesalec, če bo v stanovanju)….drugače pa so zelo inteligentni, zvesti(dokler ne zavohajo sledi seveda) in prisrčni:)))))

p.s.: izkušnje z beaglom iz laboratorijev krke….to napišem za vsak slučaj preden, da katera plane, da nimam pojma:)))))

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Kako pa imaš izkušnje z njim? Kaj so ga potem izpustili ali še dalje testirali? Zanima me kaj bilo z onimi beagli, ki naj bi jih na hrvaško pripeljali za testiranje novega zdravila. Tam naj jim bi bili lomili kosti in potem testirali zdravilo. Potem pa kolikor vem so bili protesti proti temu in naj bi jih bili izpustili. Je to res? To je bilo tudi na tv, mislim da na Preverjenem.

V krki je bila praksa, da jih oddajo, ko jih ne potrebujejo več, oz. so prestari za poskuse. Za hrvaške beagle pa ne vem. Ta, o katerem pišem, je bil star 5 let, ko je šel iz krke. Se je kar lepo socializiral, panika je samo kadar je potrebno iti k veterinarju…..to, da mora biti večino časa na vrvici pa je splošna lastnost beagla…

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Jaz tudi zelim kupiti pasmo beagla..ali jih imajo kje v bližini kopra ali sežane?..Rabla bi do novembra..zanima pa me tudi cena..? Hvala za odgovor**

Predstavitev pasme:

Debata o beaglih, nakupu itd.:

Sicer pa je za napovedana legla beaglov najboljše povprašati na Kinološki zvezi Slovenije.

Površno sem prečekirala to debato na predlaganem forumu. Sem frapirana. Toliko gneva nad nerodovniškimi psi. Pa kaj sploh hočejo.Po njihovem so legla iz Slovenijevsa iz Krke torej zelo vprašljive kakovosti, če hočeš kupiti beagla pojdi v tujino na razstave kjer so pasemski psi, pa še to zelo pazi. Halo.

Imamo nerodovniškega beagla (ravno ta mesec bo star 7 let), zadovoljni, z šolanjem smo uspeli toliko, kolikor rabimo za sprehod na Šmarno goro brez vrvice, brez pobegov.Torej za povprečno družino, ki ni obremenjena z razstavami prav prikladen. Nobenega problema, nobene bolezni, zelo prijazen, je pa steriliziran. Verjetno bi se še enkrat odločila za nepasemskega, ker mi list papirja ne pomeni NIČ.

Ne ustrašite se napisanega na forumu, še posebej Lana 1 z mojpes.net.

Imaš že preveč denarja. Če po vsem prebranem še vedno trdiš, da je rodovnik le list papirja potem ti bog pomagaj. Če nisi dojela potem tudi ne boš.
Si mogoče kupila tudi avto brez prometnega? Pa pralni stroj brez garancije?

Siva imela si pač srečo, da si dobila dober ponaredek. Večina take sreče nima, potem je pa “pasma” kriva za vse probleme.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

siva,

hvala-čemurkoli-že, da ste imeli srečo in je vaš kužek zdrav in še vedno živ. Vendar žal to nikakor ni razlog, da bi propagirali kupovanje psov brez rodovnikov.

Zakaj ne? Saj ne gre samo za pasemski standard – da bo tvoj pes na pogled vsaj približno podoben čivavi, na primer. če si že kupil “nerodovniško čivavo”.

Gre za to, da je za prodajo t.i. “čistokrvih psov brez rodovnika” nelegalna trgovina z živalmi, mnogo primerov mučenja in mastno služenje na račun ljudi, ki so prepričani, da je rodovnik nepotreben papir.

“Čistokrvni psi brez rodovnika” so rezultat ali:
1) DVORIŠČNE REJE (kjer nek kvazi-ljubitelj brez pravega kinološkega znanja kar povprek pari pse, ki jih ima morda tudi vse doma; po možnosti dvakrat na leto, čeprav pride pri njegovi paritveni kombinaciji do kakšne težke izražene dedne napake; psi večinoma niso veterinarsko oskrbljeni, po možnosti nastanjeni v neprimernih prostorih, slabo hranjeni, nesocializirani… )
2) PUPPY MILLOV (gre za “tovarne”, kjer psice v nikakršnih razmerah kotijo leglo za leglom, večji del mladičev pogine že na začetku, drugi pa med transportom v trgovine in k preprodajalcem, ki jih nato prodajajo dalje – brez rodovnikov, s ponarejenimi rodovniki, bolni, shirani, velikokrat s težkimi psihološkimi posledicami, ki jih lastniki nato ne morejo dopraviti, mnogo mladičev pogine tudi par dni po nakupu – velikokrat za pasjo kugo)
3) LEGEL ZA HEC (ljudje, ki iščejo samca ali samico po npr. forumih z razlogi: da bi njihova psička enkrat postala mamica, ker bi radi imeli mladiče itd. – zaradi neznanja in nevedenja tudi tukaj mnogokrat pride do težkih izraženih dednik napak pri mladičih, breje samice zaradi vedenja niso dovolj hranjene, mladiči niso socializirani itd.)

Poznam primere, ko so mladiči poginili za pasjo kugo takoj po prihodu v nov dom (pes iz dvoriščne reje), ko imajo psi izražene vedenjske težave (pes od preprodajalca), ko so neosveščeni lastniki kupili psa s kupom zdravstvenih težav, šivanimi gubami nad očmi in so pri veterinarju v prvem mesecu plačali dvojno ceno psa (pes od preprodajalca), ko so se mladiči skotili slepi (pes iz legla za hec)… pa je to samo par žalostnih primerov lastnikov psov, ki niso imeli te sreče, kot jo ima vaš, siva.

Zato nas kup neprestano ponavlja – NE KUPUJTE “ČISTOKRVIH PSOV BREZ RODOVNIKA”! Je sedaj bolj razvidno, v čem je problem takšnih nakupov?

Ali se res, v Sloveniji, vsa legla mladičev beaglov, da razvrstiti v te tri zgoraj naštete skupine?

Sprašujem se, kaj bi pisali o naši družini, če bi imeli doma mladiče – torej “čistokrvne brez rodovnika” in bi dali oglas za oddajo oz. prodajo. Spadali bi pod točko 3 – legel za hec. (ljudje, ki iščejo samca ali samico po npr. forumih z razlogi: da bi njihova psička enkrat postala mamica, ker bi radi imeli mladiče itd. – zaradi neznanja in nevedenja tudi tukaj mnogokrat pride do težkih izraženih dednik napak pri mladičih, breje samice zaradi vedenja niso dovolj hranjene, mladiči niso socializirani itd.)

Srečujem ljudi, ki imajo psa iz istega legala kot naš ljubljenec, pogovarjam se z njimi, nimajo nikakršnih zdravstvenih težav, mladiči so bili cepljeni in tudi socializirani, dobili smo ga skupaj z zdravstveno knjižico. In glej ga zlomka, skozi debato je bil ta vzreditelj popljuvan.

Mene pa zanima, s kakšnim motivom bi vi parili vašega psa in imeli doma mladiče 🙂

Saj sem napisala, da pod točko 3.

Imeli bi torej leglo zato, da bi vaša psica enkrat izkusila materinstvo? Ali pač kar tako, da bi imeli mladiče? Ali zakaj točno?

Pisali bi, da je vaše početje precej neodgovorno, če te to zanima.

živjo mene zanima kje lahko dobim samičko ali samčka z rodovnikom pasme beogle?
In kolikšna je cena?
Hvala za odgovore

Iča, malo pobrskaj po netu, vzreditelji so gor. Cene so okrog tisoč evrov. Je pa to zelo simpatičen kuža, tudi mi smo ga mislili nabaviti, a se na koncu odločili za Manchestra.

beagle, je supr pes, vem iz lastnih izkušenj!!!. na žalost je moja umrla 3 dni nazaj stara leto in pol, ampak bomo sigurno še kdaj meli beagla.

Te psarne že dolgo ni več. lp

New Report

Close