Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija napačna dioptrija

napačna dioptrija

Spoštovani!

Pred časom sem opazila, da moja deklica, stara 4 leta, na desno oko občasno škili. Poslani smo bili na Metelkovo, kjer je zdravnik rekel, da očal sicer ne bi rabila (ker dioptrija, ki jo ima ni tako velika: DSPH: +1,75, DCYL 0,5 na obeh ter AXIS 70 in 140), dobila pa jih je zaradi škiljenja.

Prvi problem se je pojavil, ko smo ji začeli dajati kapljice, saj je dobila reakcijo (bila je lisasta po obrazu, imela je rdeča lička,…). Na očesni kliniki so nam svetovali naj prekinemo s kapljicami. Kljub temu, je opravila pregled na Metelkovi (po treh dneh), ker so bile zenice še dovolj razširjene.

Sedaj nosi očala 10 dni, opažam pa, da dostikrat glede izpod čela oz. “mimo” očal, pravi tudi da brez očal vidi bolje!?

Zanima me, kolikšna je verjetnost, da predpisana dioptrija ni pravilna? Ali priporočate še drugo mnenje?

Hvala in lep pozdrav, Mateja

Čisto po pravici povem, da brez pregleda težko rečem. sigurno pa bilo potrebno preveriti dioptrijo na očalih in verjetno tudi izmeriti dioptrijo. Tretja možnost pa je, da se mora na očala samo navaditi, lahko traja tudi nekaj tednov.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close