Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bolečina v anusu – prosim za nasvet

bolečina v anusu – prosim za nasvet

Če ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo, naj mi pomaga, prosim.

V dveh tednih se mi je pojavila dvakrat taka zelo čudna bolečina. Ko sem šla na blato (bilo je mehko), me je začela grozno boleti zadnjična odprtina. Bolečina je bila podobna, kot da bi dobila krč, ne kot da bi se kaj poškodovalo.

Trajalo je 5 min, ampak je bilo grozno. Tako je bolelo, da sem se vsa spotila in tresla. Nisem vedela, kako bi lahko omilila bolečino. Ko sem se usedla nazaj na školjko, se mi zdi, da je bilo še huje.

Še sedaj po štirih urah malo čutim neprijeten občutek spodaj.

Se mi zdi nesmiselno poklicati zdravnika, ker se mi je zgodilo “samo” dvakrat.

Je mogoče kdo doživel kaj podobnega?

Hm, glede na to, da bolečino hemeroidov poznam, se mi ne zdi to. Vse drugo pa zahteva zdravniško obravnavo.

Mene pa vedno zelo srbi, ne glede na to, da zelo skrbim za higieno.

Mogoče so glivice? Mogoče uporabljaš preveč agresivno milo? Lahko imaš tudi gliste.

Gliste? Kako pa naj to vem oziroma kako naj pozdravim?

morda gliste?

brez heca…

ali pa, kljub temu da zelo paziš na higieno…morda pa le ne dovolj…se umiješ po vsakem odvajanju blata?

za taprvo pa, ja najbrž so hemeroidi…malo potipaj, pol pa zdravit.

Če so hemoroidi, bi se čutila kot kakšna bula? Ker sem poskusila, pa zgleda “normalno”.

Baje so lahko tudi notranji hemeroidi…izkušenj pa nimam. Na srečo.

kaj pa če je kakšna razpokica….imaš tudi analne spolne odnose? (brez heca…pa tudi brez zamere prosim.)

Če se bo še pojavljalo, vsekakor obisk zdravnika.

V bistvu sem res imela enega. Ampak pred dvema tednoma, ko se je prvič pojavila bolečina, ga nisem imela enih 5 let. Pa nisva na silo, ni bolelo nič, nobenih poškodb.

Ta bolečina, ki sem jo spet doživela danes, je bila kot krč, resno. Normalno sem šla na blato, ko je bilo konec pa me je začelo boleti. 5 min zelo intenzivne bolečine, potem v trenutku konec, sedaj pa čutim še malo. Mogoče je sedaj bolj v notranjosti, ne vem.

Sem upala, da se bo našel kdo, ki je imel kaj podobnega in bi rekel, da ni nič hudega, heh.

Najbolj zoprno mi je, ko moram sestri razlagati po telefonu, kaj mi je. In vedno hoče vedeti vse podrobnosti, kot da je zdravnica. Včasih, če ima človek srečo, kriči čez celo čakalnico, kakšne tegobe ga mučijo.

Si mogoče ravno pred menstro? Prijateljica je dolgo časa tožila zaradi bolečin v črevesju, spodnji del trebuha, bolj zadaj, kot v anusu. So naredili vse preiskave in na koncu ugotovili, da se ji to pojavlja vedno pred menstruacijo. Nekaj z jajčniki ali krčenje maternice. V glavnem čisto nič nevarnega.

V bistvu je res mogoče to. Upam, da je zaradi tega.

Menstruacije nimam, ker je ne smem imeti zaradi endometrijoze. Ko so mi naredili laparoskopijo, so ugotovili, da imam zarastline na črevu, maternic in jajčniku. Zaradi tega sem imela hude bolečine pred M. Včasih, ko imam rahle krvavitve, dobim vseeno krče in takrat me notri vse boli. Če grem na blato, dobim kot krče v maternici.

Imaš fisuro – razpoko. Jaz sem bila operirana dvakrat zaradi hemoroidov in fisur.

Je bila bolečina podobna, kot sem jo opisala? Si to čutila bolj kot krč kot rano (rana naj bi pekla)? Ker ko grem ponavadi na blato, ne čutim čisto nobene bolečine, izjemoma sedaj 2x v dveh tednih.

Jaz imam včasih tudi te krče. Sicer ne traja lih 5 minut boli pa k hudič. Ugotovila sem da mi pomaga če krč prediham po plitvo (tako kot pri porodu).

Zelo podobne bolečine imam tudi jaz. Včasih me tak krč zbudi tudi sredi noči in traja cca 10 minut. Boli tako, da ne veš kaj narediti. Potem pa kar naenkrat mine. Tudi jaz bi bila vesela, če bi se javil kdo, ki res kaj ve o tem.
lp

Mya30 + Tudi jaz … mi je kar malce odleglo, ko sem vaju prebrala. Očitno ni niti tako redek pojav. Verjetno gre za isto stvar, ker bolečina je res neznosna.

Mogoče pa ni nič nevarnega. Tako kot te prime krč v nogo, te lahko prime tudi krč v tisto mišico. Kaj pravita?

Evo, še jaz! Grozno je, vem. Ko me zagrabi ta krč, me kar zavije. Grozna bolečina. Potem pa mine in olajšanje. Upam, da jih bo čim manj.

Lep pozdrav

Hojla, tudi meni se to dogaja, ne zelo pogosto, ampak že ene tri leta. Ponavadi ponoči, zbudi me strašna bolečina, podobna popadku, ki mine, ko grem na stranišče in se prisilim kakat. No ja – prisilim – melo me tišči, ampak dolgo ne gre ven. Tako, da en tak napad traja približno pol ure, potem pa ostane občutek rahle, tope bolečine v anusu. Govorila sem že z zdravnico, pa pravi, da gre morda za napenjanje. Hm? Zgodi pa se nekaj mesecev nič, potem kakšen mesec trikrat. Boli pa kot strela! Tudi meni je odleglo, da se še kateri dogaja – ne, ker bi komu privoščila, ampak, ker vidim , da nisem edina. Lep dan vsem!

To je zlata žila-hemeroidi. Meni se to zgodi kakšnih 2x na leto, posebno rado se zgodi, če si dalj časa zaprt. Vedno imam pri roki svečke in takoj vstavim eno. Hitro se pomiri. Pomaga tudi mazilo Modulex proti hemeroidom. Vse se dobi v lekarni brez recepta. Vendar – za vsak slučaj je vseeno dobro obiskat zdravnika. Spolne odnose v anus pa raje ne prakticirati. Vekakor niso “normalni”. No vsaka naj se odloči sama, jaz samo povem da imam sebe preveč rada, da bi se šla take igrice.

Sem prebrala, kakšni simptomi so, če imaš hemoroide, pa se ne ujemajo. Tako da dvomim, da je to. Tudi “pa še jaz” je rekla, da ko je omenila zdravnici, ji je rekla, da je zaradi napenjanja, ne zaradi hemoroidov.

Tudi dvomim, da bi bili analni odnosi krivi za tako bolečino, saj kot sem že napisala, sem jih imela parkrat pred 5. leti in zadnjič po dolgem času spet, pa ni šlo na silo in niti bolelo ni. Če bi bili analni odnosi tako rizični, dvomim, da bi jih še kdo prakticiral.

Zanimivo je, da je ta posebna bolečina kar razširjena in nihče ne ve, od kod izvira. Je pa skupno to, da boli res kot hudič.

Tudi mene. Zdravnica pravi, da preveč skrbim za higijeno. Pravi, da je vneto in verjetno se zaradi tega razmnožijo še gljivice. Mi je dala mazilo Lotriderm (proti vnetju+proti glivicam). Pravi naj se ne umivam prevečkrat in naj uporabljam baby robčke za higijeno namest toaletnega papirja.

Jaz imam podobne bolečine med ovulacijo. Bolečina je prisotna ne več kot dva dneva. Boli pa recimo, ko se usedem in ko grem na blato. Pa ne boli samo anus, apmak tudi spodnji del trebuha, res nekoliko manj, je bolj kot nekašen pritisk.

Sem prov vesela, da nisem edina. Edino da sem jaz ugotovila, da se mi to dogaja po spolnem odnosu. Boli ko hudič, sploh ne znam opisat kok boli. Prvič sm misnla da me bo kar pobralo. Pri meni se pojavi tudi napihnjen trebuh, kot bi bila noseča-tik pred porodom, pa sem drugače bolj suhe postave. Bila sem že pri zdravniku (splošnem) pa ni ugotovil ničesar. Ginekologinja pa me je lepo odpikala…
Tako da ne vem več kaj naredit, saj se mi to dogaja pogosto, vsaj ene 2x na teden…

New Report

Close