Življenje, ah to življenje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Obnašanje natakarjev v Sloveniji-na psu

Default avatar
Zadnjič čakam kot budalo pol ure na pijačo, gre natakarica, smrklja, stara okoli 20, mimo, ji rečem, da sem žejn, ona pa meni, da je ona tudi žejna.

????!!!!

Pridem v picerijo, na mizi jedilni list.Ga vzamem v roke, pride mimo kelnar, nek študentek, MI GA VZAME IZ ROK in zabrusi: boš dobil drugega!

????!!!!

Mislim, jaz sem šokiran, opažam, da je obnašanje natakarjev v Sloveniji na psu.Lastniki itak najemajo smao neko študentarijo, brez vsakih izkušenj v strežbi, kaj šele znanja.In potem te smrkavec ali smrklja, mlajša 15 ali več let, tika, kot da sta krave skupaj pasla, čeprav jo jaz seveda normalno vikam.

Enkrat sem eni natakarici rekel gospa.Mi je zabrusila, da ona ni nobena gospa,da je Petra in da naj ji rečem Petra.Sem ji rekel, da vem, da ni gospa,da ji pa tako pravim, ker sem jaz gospod.

Je ta posiljena kvazi domačnost na vsakem koraku in domačinsko tikanje mogoče posledica bližine juga?
Default avatar
po pisanju sodeč tudi ti nisi neka perla.

smrklja, študentek in ti gospod z nikom markiz.
si predstavljam tip moškega, ki ne reče: bi lahko prosim naročil, ali - me lahko postrežete, ampak ŽEJEN SEM.
to si ji samo povedal o svojem počutju.
lahko bi rekel, da si potreben, pa bi ti enako lahko rekla, da je ona tut :))

dragi markiz, tam kjer hodijo gospodje z res debelimi denarnicami in mal drugačno kulturo kakor je očitno tvoja, je tudi postrežba drugačna. mogoče bo treba napolniti denarnico in zamenjati lokal, v kolikor ti pridih juga ne odgovarja.
Default avatar
aja - una dva lokala, ki si jih uspel obiskati še nista cela slovenija
Default avatar
Jaz dam markizu kar prav. Četudi je kafič in lokalna gostilna, bi moral veljati nek bonton - da se gosta pozdravi, vpraša s čim lahko postreže, vljudno, z vikanjem in brez zadolgočasenega prežvekovanja žvečilnega gumija. Ampak ker delajo v takih lokalih večinoma študenti, ki res nimajo pojma o strežbi, je pač tako.
Res pa je,da si lahko sami izberemo, kam bomo šli. Mene npr. ne bodo več videli v sicer kar urejeni gostilni, kjer študentka leži in šanku in čisto mehka posluša, kako ji lokalni frajer piha na dušo ter se sploh ne zmeni za naju, niti ko sva vstopila in pozdravila, niti po 10minutnem čakanju za mizo (mogoče pa imajo ruski bife?) - pa ni imela nobenih drugih gostov, da ne bo pomote. Sva se vstala in šla in je gledala kot rečemo pri nas, ker res ne najdem primernješe izjave - kot bik v nove vrate.
Default avatar
[quote aleksandra]po pisanju sodeč tudi ti nisi neka perla.

smrklja, študentek in ti gospod z nikom markiz.
si predstavljam tip moškega, ki ne reče: bi lahko prosim naročil, ali - me lahko postrežete, ampak ŽEJEN SEM.
to si ji samo povedal o svojem počutju.
lahko bi rekel, da si potreben, pa bi ti enako lahko rekla, da je ona tut :))

dragi markiz, tam kjer hodijo gospodje z res debelimi denarnicami in mal drugačno kulturo kakor je očitno tvoja, je tudi postrežba drugačna. mogoče bo treba napolniti denarnico in zamenjati lokal, v kolikor ti pridih juga ne odgovarja.[/quote]

Da nisi ti ena od takih kelnarc? Po moje si.

Sej jima nisem rekel smrklja in študentek, to sem napisal na forum, zaradi slabih izkušenj.

A ker se imam za gospoda, ne smem v navadno picerijo ali kavarno na pijačo?
Default avatar
ne delam v gostinstvu - še ena brca v prazno.
Default avatar
[quote aleksandra]aja - una dva lokala, ki si jih uspel obiskati še nista cela slovenija[/quote]

V Sloveniji obstaja nekaj takega, kot je pravopis.Velike začetnice, pa to.Kaj pa pomeni una?
Default avatar
Verjemi, če bi ti pokazal kulturo, bi jo tudi smrklje in študenteki, ki te strežejo. Tako pa - kar daš, to dobiš.

Te pozdravlja mama od take smrklje, ki se je naposlušala podobnih zgodb, le da z drugega zornega kota.
Default avatar
[quote iVana]Verjemi, če bi ti pokazal kulturo, bi jo tudi smrklje in študenteki, ki te strežejo. Tako pa - kar daš, to dobiš.

Te pozdravlja mama od take smrklje, ki se je naposlušala podobnih zgodb, le da z drugega zornega kota.[/quote]

Da, seveda, zdaj sem jaz kriv.

Raje svojo smrljo nauči, kako se obnaša.
Default avatar
ti si res čist prefin za ta svet, jebeš ljudi s pravopisom, ki ne obvladajo osnovne kulture

boš zdej hudo jezen k ni po tvoje, k te cel svet ne podpira in se jim ne smiliš, kako so lahko bli tok nesramni do tebe?
Default avatar
Očitno imam v tej Sloveniji samo jaz izkušnje, da dobim neprijaznost za prijaznost, ali pa se vsi zdaj nekaj sprenevedate.
Default avatar
[quote aleksandra]ti si res čist prefin za ta svet, jebeš ljudi s pravopisom, ki ne obvladajo osnovne kulture

boš zdej hudo jezen k ni po tvoje, k te cel svet ne podpira in se jim ne smiliš, kako so lahko bli tok nesramni do tebe?[/quote]

Ne, bom pa tak, kot ostali na tem forumu.Ko se bo kdo pritoževal, da so bili do njega neprijazni (po možnosti kakšna ženska v zvezi s porodnišnico), bom lepo zabrusil, da se je sigurno ona grdo obnašala.
Default avatar
Markiz popolnoma prav ti dam, sama sem bila deležna že večkrat nesramnih odzivov na moje popolnoma prijazne in korektne prošnje.

Problem je v tem, da se strežba, kot vir nekega zaslužka najde takoj, ne rabiš prav veliko truda, a niso vsi za tovrsten poklic...če nisi saj približno zadovoljen s svojo službo, prihaja do takih nepotrebnih obnašanj. V določene lokale ne hodim več. Preprosto.

Lep dan
Zaja
Default avatar
[quote markiz][quote iVana]Verjemi, če bi ti pokazal kulturo, bi jo tudi smrklje in študenteki, ki te strežejo. Tako pa - kar daš, to dobiš.

Te pozdravlja mama od take smrklje, ki se je naposlušala podobnih zgodb, le da z drugega zornega kota.[/quote]

Raje svojo smrljo nauči, kako se obnaša.[/quote]
Do zdaj se je moja smrklja sprla samo z enim butlom (morda si bil prav ti, markizek) vse drugo pa lepo požre (sicer ne bi tega delala 3 leta), zato pa jo potem jaz doma poslušam (nekje se mora strest).
Ohladi se. Najbolje, da greš na kak pir. Pa k natakarju v fraku.
Default avatar
[quote Zaja]Markiz popolnoma prav ti dam, sama sem bila deležna že večkrat nesramnih odzivov na moje popolnoma prijazne in korektne prošnje.

Problem je v tem, da se strežba, kot vir nekega zaslužka najde takoj, ne rabiš prav veliko truda, a niso vsi za tovrsten poklic...če nisi saj približno zadovoljen s svojo službo, prihaja do takih nepotrebnih obnašanj. V določene lokale ne hodim več. Preprosto.

Lep dan
Zaja[/quote]

Na sploh opažam, da je odnos ljudi, ki delajo s strankami, v Sloveniji na "ko te jebe". Vsi bi najraje videli, da smao denar tam pustiš, usluge pa ne koristiš nobene.
Default avatar
[quote iVana][quote markiz][quote iVana]Verjemi, če bi ti pokazal kulturo, bi jo tudi smrklje in študenteki, ki te strežejo. Tako pa - kar daš, to dobiš.

Raje svojo smrljo nauči, kako se obnaša.[/quote]
Do zdaj se je moja smrklja sprla samo z enim butlom (morda si bil prav ti, markizek) vse drugo pa lepo požre (sicer ne bi tega delala 3 leta), zato pa jo potem jaz doma poslušam (nekje se mora strest).
Ohladi se. Najbolje, da greš na kak pir. Pa k natakarju v fraku.[/quote]

Ne pijem alkohola.
Default avatar
Meni pa se je zdelo, da si danes že tankal, ko si tak nasajen.
Oprosti, če ne piješ alkohola, pa na kofe (ne pozabi, k natakarju v fraku!)
Default avatar
[quote iVana]Meni pa se je zdelo, da si danes že tankal, ko si tak nasajen.
Oprosti, če ne piješ alkohola, pa na kofe (ne pozabi, k natakarju v fraku!)[/quote]

Ne dramatiziraj, nikoli nisem rekel, da mora biti natakar v fraku.Mi je pa zanimivo, kako navalite na človeka, ki opozori na pomanjkanje kulture strežnega osebja.To veliko pove o slovenski mentaliteti.
Default avatar
Ima markiz čist prav!
Jaz velikokrat hodim v tako imenovane kafiče na kavo al pa sok, itak ne pijem alkohola...in obnašanje natakaric je včasih nemogoče...
Ne šmirglajo te "petposto", čakaš ko nek lolek, da se primaje k mizi in potem ko ti prinese, ponavadi še pol ure na račun...
Je šel zadnjič mož z enim kolegom na kavo..pa mu reče smrklja: kva bi rada? Halo?? Sta se samo obrnila in šla ven.!
Je bla smrklja, ja...tm pri 18-19 letih...nekulturna in ošabna!
Tako da mati od kelnerce, kar zagovarjaj jih...jz jih ne!
Če se ne znajo obnašat, tako kot je treba, pa naj gredo ovce past!
Default avatar
se dogaja, ja:

Natakar, to pa presega že vse meje! Že tretjič vam naročam dva decilitra mineralne vode!
"Trikrat dva decilitra mineralne!" se je natakar zadrl k šanku.

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic E-posvet