Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Ideje za izlete z otroci

Ideje za izlete z otroci

Zanimajo me vaše ideje za tematske izlete in potovanja z otroci, enodnevne ali večdnevne. Ravno prihajajo prazniki, pravijo, da bo lepo vreme in bi naš skupen “brainstorming” znal pomagati marsikaterim staršem aktivno preživeti par dni z svojimi otroci. Moja lumpa ima skoraj 2 leti in ni težko uganiti, da me zanimajo predvsem njej primerni izleti, a vabljeni ste, da prispevate svoje ideje za izlete otrok vseh starosti.

Pa naj jaz začnem z nekaj idejami:

– živalski vrt (Ljubljana, Zagreb)
– Kekčeva dežela (Kranjska gora)
– Disneyland Paris
– Gardaland /Italija
– Minimundus (Celovec)

Zoo Safari Park pri Veroni oz. Gardalandu
Vodno mesto Atlantis v Ljubljani
Predjamski grad
Postojnska jama
Sečoveljske soline
Mašun med Pivko in Ilirsko Bistrico
Lipica
Cerkniško jezero

Peca in kralj Matjaž
Arboretum Volčji potok
Mozirski gaj
Dežela Petra Klepca
Čarovnice pri Olimju
Pokopališče školjk pri Ankaranu
Planšarji na Veliki planini (če so še gor)

nova
Uredništvo priporoča

– Logarska dolina: slap Rinka (našemu je na Orlovem gnezdu ful fascinantno – posebej skodelice za mleko :-))) ; Robanov kot (pri Govcu pogledamo pujske, gremo na kosilo, potem pa do Robanove planine peš).
– kopanje kjer koli (mi hodimo v Podčetrtek ali v Aqua park Bohinj)
– igranje na portoroški peščeni plaži + tortice v Mignonu
– s kolesom (prej pa z rolerji in vozičkom) po Umagu
– Rogla (zadnjič smo bili na Lovrenških jezerih, potem pa seveda obvezno na Zlodejevo)

Jasna

Pozdravljeni starsi:)
Mene pa zanima, kako zdruzite celodnevni izlet z opoldanskim spanjem? Nas sine namrec mora ob 12h spat, ce ne, je siten, da ni za zdrzat.
Ce se torej odpravimo zjutraj od doma, potem bo zaspan rtavno, ko bomo v najvecjem zagonu ogleda in kam ga naj potem damo spat? Star je 2,5 in nikakor ne spi v vozicku, oziroma, se sploh ne vozi…
Torej, kako to pocnete starsi s podobnimi otroci?
Lep dan,
Krtek

Pri nas je ponavadi tako, da zaspi v avtu nazaj grede (npr. ob 16.00, 17.00). Čeprav tudi sicer hodi spat ob 12.00. Star je pa 3,5. Ampak kadar smo na izletu (in to je skoraj vsak vikend) ni popolnoma nič siten, saj se toooooliko dogaja!
Je pa npr. v nedeljo zaspal v nahrbtniku, ko smo bili v hribih.
V glavnem, ne kompliciramo kaj veliko.

Jasna

Se strinjam z Jasno.

naša je sicer stara 3 mesece, ampak glede spanja na izletih je tako, da če se ji veliko dogaja pač ne spi in opazuje, če ji je dolgčas pa zaspi. Tudi na obiskih je tako. Ker je strašno firbčna ni šans, da bi spal, če je okoli veliko ljudi, s katerimi se lahko pogovarja. Potem pa izkoristi čas med hranjenjem, da malo podremucka ali pa vožnjo v avtu. Otrok si pač sam določa spanje in ni skrbi, da bi ga imel premalo. Vsaj za tako majhne to velja, za večje pa nimam izkušenj, ampak je najbolje se čim manj sekirat okoli tega (vem, da je enostavno reči in bom lahko čez eno ali dve leti pametna). Če je pa res hudo, pa naj se uleže na zadnji sedež v avtomobilu in zaspi, vidva z možem pa medtem malo berita. Če pa gre za poletne izlete oz. izlete, ko je možno razgrnit deko po tleh, pa sploh ni panike. Najdete miren kotiček in nina nana.

lp

To ti misliš, pogrnit deko pa spi. Ni variante!! Naše spijo v avtu, ponavadi kasneje, kot je njuna ura.

No, saj pravim, da nimam izkušenj. Ampak iz slik vidim, da jaz sem tako spala, če je bilo treba in sem bila utrujena.

lp

Mene pa zanima,kaj je to dežela Petra Klepca.

LP

No, eni imamo s spanjem malce večje težave. Prej smo že od 14. dneva starosti laufali naokoli in si privoščili čedalje daljše izlete, ker je tamala tako rada spala v avtu – še več: spala je samo v avtu!
Pa se je navadila (oz. smo jo mi navadili), da spi v svoji posteljici in od takrat naprej spi le tam. Ne v vozičku, ne pri babicah, ne pri nama v postelji … Pa tako sva si želela, da zaspi v svoji postelji. Sej dolgoročno je bolje tako – no, vsaj midva sva takega mnenja – sam tako težko je iti od doma, ko veš, da cel dan ne bo spala in bo tečna, kar zahteva tvojo 100% pozornost in animiranje čez cel dan. Samo to, da si na izletu marsikdaj ni dovolj. V avtu sicer spi, ampak samo če je dolga vožnja – namreč ful dolgo rabi, da zaspi.

No, mi radi hodimo v Bohinj, tudi na Bled, predvsem pa na “domače žurke” – recimo kostanjevi pikniki na kakšni zidanici, vikendici, poleti smo imeli ogromno piknikov … takole v razne Gardalande, Minimunduse itd. pač ne, ker si ne moremo privoščiti, tako da bi jaz žal kaj drugega težko svetovala. Sem pa v zadnjem času slišala, da je lepo na Šmarjetni in Limrski gori, kamor se pripelješ z avtom. Na Šmarjetni so imeli zunaj ležalnike za se malo posončit, pa igrišče za otroke, pa lokalček, sladoledek, … še pa še lepo.
Obožujemo pa vodo, samo to je verjetno res bolj poleti prišlo v poštev, zato nam je Iška, Bohinj …. zakon! No, če smo šli tako daleč, kot je Bohinj, smo združili še klepet s prijatelji, ki živijo tam, pa še morda “piknik v naravi”, dekica, sendviči oz. za malo joška, …piškotki, pijačka.
Pa tudi Bistra – imajo tehnični muzej, pa mline, pa jezero z račkami, pa grajsko dvorišče z grmovji, drevesi, pa sam grad, seveda, …
Pa razne kraške jame, gradovi na slovenskem, samostani, … Veliko je za videt.

Seveda je veliko odvisno od finančnih zmožnosti, starosti otroka in vremena.

Dežela Petra Klepca leži na razgibanem območju ob reki Kolpi, obdajajo jo gore.
Višinska razlika med najnižjo in najvišjo točko je več kot 800 metrov, kar daje pohodnikom ali planincem veliko možnosti za sprostitev v neokrnjeni naravi.
Najzanimivejši vrhovi so: Taborska stena (1059 m), Dragarski vrh (971 m), Šajbnik (861 m), Mož (1125 m), Firstov rep (1002 m), Loška stena (875 m), Krokar (1122 m), Krempa (942 m) in Borič (915 m). Pohodi do najbolj oddaljenih vrhov trajajo največ sedem ur v obe smeri, zato označene planinske poti lahko prehodi vsak, ki ima v sebi kanček športnega duha.

Pešpoti (poglej karto)
Osilnica – Šajbnik – Osilnica (4h)
Čačič – Firstov rep – Loška stena – Grintovec (krožna pot) (6.5h)
Osilnica – Kupari – izvir Kolpe – Razloge – Osilnica (4.5h)
Bosljiva Loka – Krempa – Bosljiva Loka (4h)
Sv. Ana – Borič – Rake – Rački potok – Sv. Ana (4.5h)
Žurge – Taborska stena – Žurge (3h)
Belica – Dragarski vrh – Dragarji – Šajbnik – Bezgovica (6h)
Plešce – Požarnica – Sv. gora – Sedlo – Zamost – Osilnica (4h)
Gerovo – Livi draga – Risnjak – Gerovo (3h)
Grintovec – Turke – Kalič – Požar – Podgora – Zakrajc – Ložac – Grintovec (5h)
Grintovec pri Osilnici – Firstov rep – Loška stena – Grintovec pri Osilnici (5h)

kopirano s strani:

nekaj je tudi tukaj:

in tukaj:

Joj sem zagreta :o))

lp

New Report

Close