Najdi forum

ali nam država kaj prikriva?

Imam občutek, da nam država ni povedala vse resnice o jedrski elektrarni. Bojim se, da nam bodo enkrat v prihodnjih dneh povedali, da smo bili in smo še izpostavljeni nevarnosti sevanja. Seveda zato, ker ne želijo ustvarjati panike, kar bi lahko pričakovali.
Zdaj nas že seznanjajo z zračnimi alarmi in potekom reševanja. A bi nam radi kaj s tem povedali?

Ma veš kako, če bo ruknilo, itak nimaš kam bežat, ker veš kako se to širi.
Če ne veš, se vsaj sekirala ne boš 🙂

Ne nasedajte. Moj dela tam in je business as usual. Na portalih pa preberem opozorila v primeru jedrske nevarnosti (???) ter, da so NEK nazadnje ustavili pred 15 leti (????), kot da gre za nevemkakšno katastrofo. Pa jaz vem, da to ne drži. Ne vem, kaj imajo od tega, da ustvarjajo umetno paniko in komu je to v interesu. Dogaja se NIČ!

nova
Uredništvo priporoča

Ja ne vem no, mene pa mal skrbijo tele čebelice in to. Po mojem je nekaj drugega v lufti kot samo škropiva….za nas bodo pa že antibiotike prilagodili tako, da se stvar zatuška.

Verjemite, da se še kako velike stvari dogajajo, pa nihče ne ve…

lp

Mediji zganjajo cirkus za povečanje naklade.
Jedrska energija je varna in čista in nam edina omogoča nemoteno preskrbo z elektriko, tudi v bodoče.

kaj ko bi se sprehodila z geigerjevim števcem tam okoli, če te tako skrbi.

pri tujih poročilih (konkretno sem gledala RTL) so kar panični glede tega.

sem bila prav začudena, da še tukaj ni bilo nobene odprte teme.

Ja za čebelice smo krivi vsi, ker nismo osveščeni.

Najbolj pa vrtičkarji, ki špricajo takrat, ko njim paše.

In kmeti, ki jih baš boli za čebele.

Nihče pa ne pomisli, da so čebele zelo pomembne.

Ja tudi mene skrbijo čebelice. Če je njih pobilo, lahko tudi nas, čeprav počasi. Zamislite se.
Se vam zdi, da zganjam paniko? No, res me je počasi začelo “tiščati”, ker na katastrofe takega tipa, pa res nimam vpliva.
Ljudje bomo sami sebe uničili.

Lep dan vam želim.

Če bi bila resna nevarnost sevanja, bi naši vrli politiki bili že na drugem koncu sveta.

Kaj ima pa jedrska s čebelicami? Kako ste pa to povezali? Če bi imela kakršenkoli vpliv nanje, jih že zdavnaj ne bi bilo več. Ne pozabite, da čebele pomirajo povsod, ne samo v Sloveniji.

Tole je novica s CNN. zasledite kakšno paniko? Jaz ne.

Coolant problem closes Slovenia nuclear plant

* Story Highlights
* Cooling problem forces closure of Slovenia’s only nuclear power plant
* Slovene nuclear watchdog says it is safety precaution, no environmental impact
* All European Union nations have been told about the incident
* Next Article in World »

LJUBLJANA, Slovenia (AP) — A reactor at Slovenia’s only nuclear power plant was being shut down Wednesday after a water leak, but there was no danger to people or the environment, the country’s nuclear watchdog said.

A statement from the Nuclear Safety Administration said the reactor at the Krsko power plant was being shut down as a precaution so that technicians can inspect the cause of the problem.

“There has been no impact on the environment and none is expected” following the Wednesday afternoon leak, the statement said. “The event did not affect employees, the nearby population or the environment.”

The European Union’s executive body said Slovene authorities had reported a problem with the plant’s primary cooling system.

“A loss of coolant has occurred in the primary cooling system,” said the statement from the European Commission.

The information was immediately passed on to all 27 EU nations and an emergency team at the EU’s energy directorate was placed on alert.

The Krsko nuclear power plant in southwestern Slovenia has been in operation for about 20 years, according to its Web site. The facility generates about 5 billion kilowatts of electricity a year, or roughly 40 percent of Slovenia’s energy needs, its operators said.

ampak po nemških tv-jih je bila panika!

saj so včeraj zvečer prekinili program in povedali novico. s tam, da mi še nič o tem vedeli nismo. Se pravi moram nemško tv gledat, če hočem vedet kaj se pri nas dogaja.

Čebelice sem omenila le zaradi vprašanja, če nam kaj prikrivajo……ker po mojem se dogaja nekaj drugega kot le škropiva in čebelice. Sicer pa, če se nagneš nazaj in še bolj od daleč pogledaš na stvar: V resnici se dogaja nekaj čisto tretjega, na kar nihče še pomislil ni in v tem primeru se ljudstvu vrže kost, pa naj bo ta imenovana jedrska bomba ali pa čebelice in nihče tudi ne pomisli na kaj drugega. Vsi se bojijo, da je ne bodo dobro odnesli, v ozadju pa veliki krojači krojijo usodo…..ki pa bo prišla na dan čez nekaj let…z drugim prikladnim okvirjem…

lp

Ja, pajade. So pač njihovi mediji še bolj senzacionalistični ko naši. Večja konkurenca, večja manipulacija. Kaj več si pa izvedela? Saj so vsi dobili enako novico.


1. Amerika je daleč od Krškega.
2. Reaktor je ameriški. Ne bodo si menda pljuvali v skledo.

No, pa poglejmo še ta famozni RTL, ki je povzročil takšno paniko. Sicer moja nemščina bolj šepa, ampak če prav razberem, pobirajo svoje novice pri Hrvatih. Kar me sploh ne čudi, glede na to, da imajo na Hrvaškem svojo sestrsko televizijo. Še zdaj pa ne vem, kaj so nemški mediji povedali več.

Kroaten sind erbost über Informationspolitik
Die Meldungen vom Zwischenfall im slowenischen Atomkraftwerk Krsko haben in Zagreb große Besorgnis ausgelöst. “Der Atommeiler in Krsko ist eine ständige Bedrohung und Gefahr für die Einwohner unserer Hauptstadt”, sagte Pavle Kalinic, der Chef des Krisenstabs in Zagreb. Er habe vom Zwischenfall erst von “Freunden aus Österreich” erfahren, zitierte ihn die Tageszeitung ‘Vecernji list’ unter der Überschrift: “Kroaten haben als letzte vom Zwischenfall gehört”. Das Kernkraftwerk liegt nur 50 Kilometer von Zagreb entfernt.

Beruhigende Worte über den Zwischenfall, bei dem offgenbar Kühlwasser ausgetreten ist, kamen von Umweltminister Sigmar Gabriel (SPD). “Es gibt keine Gefahr, jedenfalls nicht für die deutsche Bevölkerung”, so der Minister.

Zugleich betonte er, es habe keinen “europaweiten Atomalarm” gegeben. Es existiere “ein europaweites Informationssystem über solche Fälle. Aber es gab keinen Fall, in dem beispielsweise die EU-Kommission Atomalarm gegeben habe. Das stimmt alles nicht.”

Slowenien räumte unterdessen einen Fehler bei der Benachrichtigung der zuständigen Behörden ein. Der Zwischenfall sei zunächst als Übung der Strahlenschutzbehörde im benachbarten Österreich gemeldet worden, hieß es. Es sei aus Versehen zunächst ein falsches Formular benutzt worden, sagte der Leiter der slowenischen Atomschutzbehörde, Andrej Stritar, dem slowenischen Fernsehsender TVS am Abend. Später sei der Fehler korrigiert worden. Die EU-Kommission hatte nach dem Vorfall über ein spezielles Warnsystem alle 27 Mitgliedsstaaten der EU informiert.

Res ne razumem te panike. V Evropi je kar dosti jedrskih elektrarn (se mi zdi da čez sto) in podobne napake, ki zahtevajo ustavitev, se dogajajo večkrat letno (če gledamo področje celotne Evrope). Res ne vidim, v čemu se zaganja ta panika po tujih medijih (no, zaenkrat so izbruhi omejeni na bližnje države, npr. bbc je podal precej bolj umirjeno obvestilo).

naj se javijo tisti, ki tukaj zganjate paniko in ste iz krškega. in to ne mislim, da grete čez vikend tja, ampak vsak dan tam spite.

Ne nasedajte, žal tvoja nemščina res peša. Piše, da so hrvati besni, ker niso bili informirani. Ne, da rtl, dobi tam informacijo…

New Report

Close