Najdi forum

estetske fasete

pozdravljeni
Sprednje zobe imam močno že zaplombirane, nekatere plombice nekdaj bele so tudi že precej obarvane in na enki se mi je ena zlomila , tako da mi sedaj manjka sprednja površina enke.Zobozdravnik mi je priporčal da mi naredi na sprednjih štrirh estetske kompoziten fasete in ne keramične saj so le- te cenejše.Zdaj pa vas sprašujem ali se mi vseeno bolj splača dati keramične fasete saj se bojim da mi bodo le-te zdržale manj časa.Prosim vas obrazložite mi kvaliteto kompozitnih faset.zobozdravnik mi je rekel da naj bi prišla potem enkrat letno na pregled da mi jih spolira.Vaše mnenje bo zelo dobrodošlo pri sami odločitvi .No pa še to me zanima koliko vrhnjega sloja ti taka faseta uniči in ali potem te plombe ki so spodaj ne bi začele gniti?
Že vnaprej hvala in lp.

Spoštovana petrca555,

če kompozitne faste izdelajo v zobotehničnem laboratoriju, potem so dovolj kvalitetne, ne vem pa, zakaj vam zobozdravnik ne bi izdelal keramičnih, če ste sami pripravljeni plačati tudi nekoliko več.
Za izdelavo fasete je potrebno odstraniti toliko “zgornje” plasti, da je možna izdelava fasete v primerni debelini, ki nato zagotavlja lepo barvo in izgled. Plombe pod faseto zagotovo ne bodo “gnile”; karies lahko nastane le v zobnih tkivih, kar pa preprečimo z uporabo primernega cementa za cementiranje fasete (in seveda z natančnostjo postopka).

Pozdravljeni! Imam 16 let in na obeh zgornjih sprednjih zobeh imam ob strani zob plombici, ki sta se začeli obarvati rumenkasto (sploh po malici ali kosilu ko zobje več niso “friš” umiti se to bolj opazi že ko govorim). To me res zeeeloo zeelooo moti in sem razmišljala že o vsem mogočem, pa me zanima če je v tem primeru mogoče izdelati fasate? Zobozdravnica mi je namreč rekla da z beljenjem ne bom nič dosegla, ker bo kmalu spet enako (poleg tega ne gre samo za obarvanje tistega dela zob, ampak je tudi površina zoba “drugačna” zaradi plombe). Cene fasat so okoli 500€, kajne? Torej lahko računam 1000€ če gre za dva zoba? Zanima me tudi, kako dolgo bi trajalo da bi mi izdelali te luske? In kako velika je verjetnost da bi se mi faseta odlepila ali kaj podobnega??UF, res hvala za vaše odgovore (:

New Report

Close