Style.Over.Net

Poroka

poročna sveča

Default avatar

URSA

Živjo punce

za poroko bi poleg darila mladoporočencema podarila tudi poročno svečo in pa tisti tekst, ki paše zraven
sedaj pa me zanima, če katera ve, kje se kupi poročna sveča
ali je to kakšna prav posebna poročna sveča?
Default avatar

mala*

???? to mi je pa novo, pa sem že nekaj let tudi sama poročena, sveče imamo pri nas pri krstu in pri 1. obhajilu.
Default avatar

URSA

jaz sem to dobila za poroko, zraven pa so mi prebrali en zanimiv tekst
Default avatar

URSA

Ne mislim take, jaz sem dobila čist drugaćno
Default avatar

metka 2

Najbrž v prodajalni sveč čisto na začetku Poljanske, nasproti Teološke fakultete.
Default avatar

mala*

me zanima - čemu je namenjena - jo zakonca prižgeta, ko imat tihi teden (se hecam:))), resno ali gori pri obredu poroke v cerkvi ?
Default avatar

URSA

Ne bo cerkvene poroke, tko da ni treba, da je v tem duhu
Default avatar

najcenje

najcenejše sva midva našla pri eni gospodični ki dela v slomškovem muzeju (celjski konec). naredila nama jo je celo po najini skici!
Default avatar

URSA

Sedaj sem eno podobno kot sva jo midva dobila našla na netu, pa piše da je to sveča za okraševanje miz pri poroki

sicer pa naj bi bilo tko, da si jo prižgeta, ko imata kak spor

prilagam besedilo, ki paše zraven:

Poročna sveča

Soj moje luči naj spremlja vajin zakon.
Bolj kot darilo, sem nema priča
v hiši vajine ljubezni.

Ni treba, da bi gorela kadar sije sonce.
Toda ko se bo stemnilo,
ko se bo bližal vihar, takrat me prižgi.

Ko bo izbruhnil prvi prepir,
ko te bosta na tihem mučili
potrtost in skrb, me prižgi.

Ko bo treba storiti prvi korak,
pa ne boš vedel kako, ko se boš hotel pogovoriti,
pa ne boš našel besed, ko boš hotel objeti,
pa bodo tvoje roke kat ohromljene,
tedaj me prižgi.

Moja luč v hiši je znamenje, svetlo in jasno.
Moja govorica je preprosta, drugi jo bo takoj razumel.
Vajina poročna sveča sem. Oba vaju imam rada.

Pustita me, naj gorim, kadarkoli in kolikor bo potrebno,
dokler me ne bosta oba skupaj z licem ob licu,
lahko upihnila. Tedaj bom hvaležno rekla:
Pa spet kdaj drugič!
Default avatar

Kenga

Kot je rekla najceneje, pravi naslov je gospodična Slomšek, link je zgoraj, naredi po vaših željah in zelo ugodno.
Njen pomen je lahko dvojen - v smislu povezovanja in ohranjanja medsebojne komunikacije, ljubezni, kot je zapisano v verzih zgoraj, ali pa verski - navsezadnje je pri vseh zakramentih prisotna sveča in tudi pri poroki bi naj gorela na oltarju (ponekod je to običaj, drugje noviteta).
Default avatar

mala*

torej sploh nisem sfalila:))))), samo bolj velika mora bit :)
Default avatar

spet

zanimivo, kakšen tekst....
Jaz pa sem župnika po poročnem obredu na gorenjskem vprašala, kdaj naj gori ta podarjena sveča, pa mi je rekel najbolj ćimmanjkrat ali še bolje nikoli. Ko jo prvič prižgeš je že alarm, da nekaj škriplje, tako, da je tudi tekst kar pravšnji.
Na poročnem obredu pa se je ta sveča prižgala s krstnima svečama novopečenih zakoncev, in je samo zagorela, pa takoj ugasnila, ha,ha......Zdaj krasi vitrino. Je pa bila okrog 60 €.
Default avatar

Poldka

Za naju so jo naročili pri eni gospe v Suhadolah (če ti je gorenjski konec bližje). Je full lepo poslikana, imeni mladoporočencev in datum poroke je tudi na njej. Če rabiš telefon, ti zrihtam.
Default avatar

uhyca

Ful lepe sveče delajo v samostanu na Sori pri Medvodah, mislim, da nune karmeličanke. Za motive pa ne vem al imajo samo krščanske al tud "navadne". Se je za pozanimat, ker so res ful lepe.
Default avatar

bruhhh

URSA je napisal/a:
Default avatar

lmb

Za vse tiste, ki ste prebrskali stran vse do sem :) in še niste našli čisto tega kar bi želeli,
še en link:
http://encija.blog.siol.net/

Sveč tu ne izdelujejo masovno, ampak za hobi...cena sveče pa 25 do max. 30 eur!