Najdi forum

Dopoldne pride na obisk brat. Brez veze klepetamo in pove, da je pustil punco. Z možem nisva mogla verjet. Prejšnji teden je bil z njo na družinskem pikniku, sta se objemala, kuševala. Da ji je rekel, da je konec. Da jo ima rad in da je fejst punca, ampak mu več ni zanimivo. Da so njemu zanimivi samo začetki. Da naju ju ne skrbi, si bo on našel drugo. Potem je še naju vprašal, kako da se ne nažreva en drugega. Jaz sem morala it v službo in je mož ostal z njim. Prav upam, da mu bo kaj rekel. Je moj brat in rada ga imam, ampak to je grdo takšne delat puncam. Mi je hudo za to punco, dve leti sta bila par. Bi jo rada poklicala in se ji jaz opravičila, pa vem, da nisem kriva jaz, ampak naš mulc. Ni on v bistvu mulc, ima 32 let. Se vam zdi prav, da ta naslednjo, ki jo bo pripeljal domov opozorim na to, da so mu samo začetki zanimivi in ne bo od njega nič pričakovala ali se ne smem vtikat? Tole mu ni prvič, samo da se je prej zmišljeval razloge, zdaj je povedal direkt, da njemu neha biti zanimivo.

Ti ga vprašaj če ve kaj je bumerang…
Je treba napisat še kaj :))

Res je, začetki so najbolj zanimivi, vendar zrelost od nas zahteva da presežemo oz. prebrodimo tudi tisto rutino in kar je še težje, težke preizkušnje, ki nam jih postavlja življenje.

Za svoja leta je tvoj brat nezrel za tri.

Jaz se vtikala pri morebitni novi punci absolutno ne bi, nikoli ne veš, kakšna bo ta nova zgodba. Kot pravi cec, bo že prišel enkrat do krutega spoznanja, da tako se z ljudmi enostavno ne dela.

**************************************** V resnici mi nisi mar ti, ampak vznemirjenje, ki ga občutim ob tem ko te ljubim. (Anthony de Mello)
nova
Uredništvo priporoča

Ma dajte malo manj nakladat, prosim vas lepo!! Kje pa piše, da bi moral z vsako, s katero hodi se kar poročit, ali kaj?? Mu že ni ta punca odgovarjala, da jo je pustil. To, da je izjavil da so začetki zanimivi, potem pa ne več, je navrgel kot nek beden izgovor. Verjemi, režiserka, da bo bratu tista ta prava tudi kasneje zanimiva, samo najti jo mora. Pa prosim, ne vtikaj se v njegove bambine. Mislim, da to ne bi bilo lepo.

Ja, ampak ta taprava bo njega pustila z istim razlogom 🙂

Meni se te bambine smilijo. On je moj brat in rada ga imam. Ampak ta punca trpi, že prej je kakšna trpela. Se mi zdi pošteno, da naslednjo opozorim, da ne bo nasedla.

To ga bom. Verjetno misli, da njemu se to zgodit ne more. Mu ne želim, da se mu zgodi. Ni pa prav, da to dela drugim.

Tvoj brat ima najbrž težave tako s čustvi kot z etiko. In žal je oboje precej nepopravljivo. Če točno veš, da resne zveze nisi sposoben, obenem pa rineš vanje in ženskam nalašč zbujaš prazne upe, ti nobeno pridiganje s strani sorodnikov ne bo pomagalo, ker za tak slog življenja moraš biti precej egoističen in brez empatije.

Tudi če naslednjo opozoriš, ti itak ne bo verjela, dokler se ne bo opekla.

Kaj bi tebi bilo prav?
Da šele po koncu zveš, da so to vedeli vsi okrog tebe pa ti nihče ni namignil?
In koliko src bo zlomljenih dokler se bumerang vrne?

Za zmago zla je potrebno samo to, da dobri ljudje nič ne naredijo.
Molk je strinjanje.

Seveda povej!!! Naša družinska prijateljica je prisegla, da bo vsakemu dekletu povedala, kakšen je njen sin. In je pri zadnjem dekletu to tudi naredila. Dekletu je povedala, da njen sin na vsaki dve leti dekle zapusti, z ženo pa je zdržal celo tri leta in jo je zapustil, ko sta imela en mesec starega dojenčka. Potem je zapustil tudi tisto, zaradi katere je zapustil ženo. In na koncu si je stari vosel omislil dvajsetletnico. In njegova mama jo je opozorila, da z njim samo izgublja čas. Sicer ji je mula rekla, da ona ima dvajset let in časa na pretek, ampak ve pa. To je naredil že osmim ženskam!!! Pri šestnajstih je začel kariero in enako naredil vsem ženskam. Nekaj se jih je povsem sesulo, sploh pa žena. S tisto prvo … Vsi smo bili prepričani, da se bo z njo poročil, sta že kupovala posodo in posteljnino … Od danes na jutri jo je zapustil z vsemi lonci in rjuhami. Drugo je celo pripeljal meni na obisk. Ljubezen njegovega življenja, najboljša ženska, kar jih je, njegova največja sreča. Japajade, po dveh letih jo je zapustil. In tretjo. In četrto … On pa je tako zlat do svojih žensk, da vsaka upravičeno misli, da je zadela terno.

Druga družinska prijateljica pa je od svojega sina povsem dvignila roke, ker njen sin je pa še starejši, zdaj že čez 40. Njegovih zgodb pa sploh ne bi govorila. Dva zapuščena otroka, oba načrtno narejena po njegovi želji, ne vem koliko zapuščenih žensk.

Enabejba, ne razumem, kako lahko pišeš takšne stvari. Prav z vsako se mu ni treba poročiti, res ne, ampak če toliko žensk zavajaš, oprosti, potem ne moreš govoriti “mu že ni ta punca odgovarjala, da jo je pustil”. Seveda je dekle krivo, ni bilo dovolj dobro zanj. In tale patron izjavlja, da so mu samo začetki zanimivi. Tudi z naslednjo mu bo potem zanimiv samo začetek, potem ga bo vse minilo. In bo še ena jokala. ČE BI ON BIL POŠTEN, SI NE BI ISKAL NOVE PUNCE, AMPAK BI SI OMISLIL FUK PRIJATELJICO. Imel bi se luštno, ampak brez obveznosti in nihče ne bi trpel. Tako pa bo znova nekdo trpel. V končni fazi, enabejba, če vidiš, da nekdo hodi in ne gleda v tla, ampak v zrak, če vidiš, da ne opazi, da so pred njim stopnice in bo padel ter se povsem polomil … Se ne boš vtikala in boš molčala? Potem pa ga gledala polomljenega na stopnicah. Veš, če bi ti naletela na nekaj takšnih moških oziroma na vse takšne, danes ne bi imela družine. Sem šla prav v iskalnik pogledat tvojih zadnjih nekaj sporočil. Toliko, da sem videla, da imaš moža in otroke. Oprosti, ampak s polno ritjo je lahko srati.

Ti moški dejansko globoko v sebi vedo, da bodo to naredili znova in znova in znova. In sploh ne gre za to, da dekle ni pravo. Gre za to, da bodo oni že našli razlog, da dekle ni pravo, ker oni nočejo, da bi bilo pravo. AMPAK DA BI BILI BREZ DEKLETA, TO PA NE, TO PA NIKAKOR NE.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Zaljubljenim ljudem ne moreš dopovedat, da je njihov izbranec nepopravljiva emocionalna gnida. Ne moreš, basta.

Lahko probaš, ampak ne smeš biti razočaran ali celo užaljen, če reakcija “žrtve” ne bo po tvojem okusu ali te bo “žrtev” celo nekam poslala. Če bo kdo zaradi tega lažje spal, fino, preprečil tega ne bo. Ker imajo vsi invalidi te vrste to značilnost, da aduta potegnejo iz rokava praktično čez noč in se odhajanje iz zveze zelo slabo napoveduje, tistim, ki se s takim tipom človeka še niso srečali, tisto malo opozorilnih znakov ne bo nič povedalo.

Žogca.
Dejstvo, da imam moža in otroke še ne pomeni, da v življenju nisem doživela kalvarije. Seveda sem jo. Dolga žalostna leta so minila, da sem lahko zopet verjela in upala. Celo tako je bilo, da me je ta moj lomilec src zamenjal za mojo sošolko. Misim, res je bilo hudo. On je danes zelo znana medijska osebnost. In kadar ga vidim na TV, se nasmehnem. Skupaj z mojim možem. In si mislim – res je, kar pravijo – vse je za nekaj dobro.
Glede režiserkinega brata pa izhajam iz sebe – veš, tudi jaz sem kar nekaj tipov zamenjala preden sem se umirila in ustalila. Pa veš kaj mi je takrat hodilo po glavi? Točno to. Samo na začetku mi je bil zanimiv, pol pa ne več. In to zato, ker je šele čez nekaj časa pokazal vse svoje strani – se pravi tudi slabe strani. Ki pa meni niso ustrezale, oziroma jih nisem bila pripravljena sprejeti za celo življenje. In kaj bi lahko meni zakuhala sestra, če bi takrat mojemu bodočemu možu rekla, da nisem resna in da menjam tipe kot za stavo? Nič dobrega. Če bi ji nasedel, bi še danes bila samska. Kajti edino on je imel to, kar sem si jaz želela, da bi imel.
No, sicer se pa lahko zgodi, da bo režiserkin brat celo življenje tako delal z ženskami. Tega ne zanikam. Ampak jaz vedno upam, da ljudje le niso tako slabi. In vedno puščam odprte možnosti.

brez veze moralizirate in nakladate, kaj pa naj bi ubogi fant naredil, kaj…če je ljubezen minila, če je notri vse prazno, samo lupina, najboljše je takrat reči adijo.Res da je takrat hudo, je pa tako najboljše.Kaj bi pa rekli, ko bi imel po 5 letih ene 2-3 froce, pa bi tudi ona spoznala pri vsem delu po hiši, da je brez veze..ne nakladat če niste v situaciji.Če se mu to vedno zgodi, je to pač dejstvo, da še ni srečal TA PRAVE.Poznam take tipe, ki potem res najdejo TA PRAVO in srečno živijo, to se zgodi.Predvsem pa eni rabijo več časa, da se umirijo, da jim v življenu druge stvari pomenijo več kot prve.

Menda pa ja ni šlo za Jonasa?:) Je zadnjič na koncertu od Nietov rekel, da je imel leta 84′ tako velika jajca, do tal 😀

Drgač pa se podpišem pod tvoj post, tud tko mislim.

To se dogaja preprosto zato, ker ljudje v primarni družini ne vidijo, kako je treba živeti, ker od tam posnemajo vrednote – način življenja….in ponavljajo napake v nedogled, ker nikoli ne padejo na podn. Za tega se vedno najde nova rožica. Če se ne bi, bi razmislil, kaj dela narobe…prisiljen bi bil..tako pa…

Moja prijateljica je pametna. Dve leti je z nekom in že eno leto hodita na predzakonske priprave, delavnice, ker oba prihajata iz disfunkcionalnih družin (podrejenost, alkoholizem). Zato ve, da oba potrebujeta pomoč, da ju nekdo nauči, kako reševati probleme v zakonu konstruktivno, kaka je sploh vloga žene in moža…punca nima zastonj doktorata, videla je, da imata probleme, da se ne znata zmeniti, da se umikata en pred drugim v konfliktnih situacijah..itd..itd..

Žalosti me, da toliko mladih ljudi misli, da je sramota, če greš nekam po strokovno pomoč, če zanikajo, da je z njimi kaj narobe…mislijo, da se samo z voljo (ljubeznijo) vse da…v resnici pa nimajo osnovnega znanja o partnerskih zvezah.

Težko boš sama spremenila brata, on bi moral sam začutiti željo po spremembi. Predlagam, da na kakšnem obisku, ko boste vsi trije skupaj, načneš pogovor o tem…povej o svojih občutkih, kako ti je hudo se veseliti in družiti z novo punco, če imaš ves čas pred očmi, da jo bo brat po dveh letih zamenjal. Ok, ne rabiš tako direktno..malo zavij v vato,…. skratka, jaz bi z obema imela pogovor o ljudeh, ki bežijo iz zveze v zvezo, pogovor o vzrokih za to, pogovor o tem, kako tem ljudem odpreti oči, pomagati…ma … tema bo ziher težka, a treba je.

No, jaz sem tudi zamenjala kar nekaj fantov, ker mi je bilo z njimi dolgcas. Sem pa ta dolgcas ugotovila po zelo kratkem casu in se nisem vlekla z nekom dve leti v dolgcasu.
Imam moza, s katerim nimava klasicnega zakonskega zivljenja in nama to odgovarja. Ce bi se porocila z nekom, s katerim bi imela povprecno in klasicno slovensko druzino, bi umrla od dolgcasa.

Mislim pa, da tvoj brat malo pretirava. Verjetno niso bila vsa dekleta dolgocasna in verjetno bi za popestritev zveze moral tudi sam kaj vlozit. Ce si pa izbira dekleta po enem in istem vzorcu, ker se boji, da se bo vezal, potem mu pa ni pomoci.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Aja, zmotilo me je, da sta se en teden prej lupčkala in zgledala ljubeč par, drugi teden pa jo zapusti. Joško, ti kot ded prosim povej, a pri vas lahko ljubezen umre čez noč? Po moje se je objemal in lupčkal zato, da je zvečer še dobil…rojen lažnjivec in prevarant torej.

Hmnja, jst sem tudi že isto naredila, pa niti 1 teden ni vmes minil. A drugi nikoli niste tega naredili? Ne vrjamem… Ko si mlad, si pač mal bebav, pa mal ne veš kako in kaj sploh čutiš… Sicer vidim, da tale brat v tej zgodbi niti ni tko mlad… mogoče je pa še vedno bebav:)

Ne bo nič pomagalo, ker si bo naslednja mislila, da ona je pa tista ta prava in da je med njima vse drugače. Po moje lahko pomagaš le bratu. On je tisti, ki ima problem.

Tale res več ni mlad!!!!!!!!! Mal je bedno, da se takšna opravičila iščejo za dede, ki so res skoraj že dedi. Ubogi, 32 let ima in ni se še našel.

New Report

Close