Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina hemeroidi

hemeroidi

Začelo se je s težavo, pri odvajanju blata /na blato me sili večkrat na dan tudi ponoči- prej 1x dan/, na papirju opazim tudi kri. Pri pregledu ugotovijo notranje hemeroide,z elastični ligaturo so mi podvezali 2 hemeroidna vozla, tretjega naj bi mi naslednji mesec. Po drugi podvezi čutim že dva meseca stalno bolečino tudi ponoči, bila na ponovem pregledu, vendar ni ugotovljeno nič posebnega.Tudi odvajanje blata se ni uredilo, skrbim za mehko odvajanje, občasno se mi na papirju še vedno pojavi živordeča kri, na blato me sili tudi ponoči.
Skrbi me bolečena, ker jo težko prenašam /ne pomaga niti
tableta proti bolečini/.

Hala za odgovor!
lp

Spoštovani,

verjetno je problem v tretjem vozlu, ki čaka na podvezo. Če vas je že pregledal proktolog in ni našel nič posebnega, potem mislim, da res ne bo kaj hudega.
Poskusite lahko le z močnejšimi tabletami proti bolečinam (ne vem, kaj jemljete sedaj), vendar se izogibajte Tramalu, ker zapira.

Lep pozdrav, Katarina

Spoštovani!

Pri ponovnem pregledu pri proktologu, naj bi mi tretji
notranji hemeroidni vozel odstranili opreativno in ne
z elastično leguro, ker je tako povečan. Ugotoveljen je tudi rektalni zdrs(prolaps), kaj to je, kako do tega
pride in kako se zdravi.

Hvala za odgovor!
Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Rektalni prolaps ali zdrs pomeni, da je zadnji del debelega črevesja (rektum) anatomsko nižje, kot prej in lahko (po domače) “zleze ven” – točnega vzroka v vašem primeru ne poznam, v kombinaciji s hemoroidi pa je verjetno vzrok v večjem pritisku v tem delu telesa zaradi različnih možnih vzrokov – ste ali ste bili morda pred kratkim noseči (če ste seveda ženska)?
Svetujem pa vam, da o vsem tem povprašate proktologa, ki vam bo vse do potankosti lahko razložil.

Lep pozdrav, Katarina

New Report

Close