Najdi forum

Lubenica – redi?

Vem, da je morda smešno vprašanje, ker je bolj ali manj sama tekočina.

Pa vendar sem nekej 1x slišala, da lubenica redi.
Jaz si jo rada privoščim tako zvečer, sploh sedaj, ko je tako vroče, zelo fino odžeja.

Veste kaj o tem?

vsako sadje redi če ga preveč poješ.
Je pa definitivno manj kalorično da poješ pol lubenice kot pa eno pico pa dva pira:)

:)) Ca. 30-40 kcal na 100 g. Kar privošči so jo! Ko so bolj sladke, lahko pojem tudi kg lubenice :). Je tudi dober vir vitamina B5 – 400 g lubenice na dan, pa si več kot dosegla potrebno dnevno “dozo”.

Lp, mishika

nova
Uredništvo priporoča

pri montinjaku piše, da lubenice ne jest. Morda zaradi gi-ja? Pojma nimam.
Druge diete pa prav lubenico priporočajo, ker so kao sama voda.

Odločitev je pa zdaj tvoja…

Jaz pa lubenic nekako ne prenesem, pravzaprav nihče v družini, čeprav so odličen vir tekočine in imajo malo kalorij. Bojda so zdrave in se priporočajo v času shujševalnih kur. Tako da kar navali, če jih imaš rada, brez slabe vesti.

No, jaz mislim, da vsaka hrana redi, če so njene kalorije “višek” tvoje dnevne porabe. TOREJ: če si žez dan pojedla 1800 kcal, kolikor jih tvoje telo rabi, da ohranja telesno težo, pa si zvečer ČEZ to privoščiš eno lubenico, bodo njene kalorije višek. Če pa si čez dan pojedla za 1800 kcal iz samih lubenic, pa zvečer enega piščanca, bo le-ta višek, ki te bo “zredil”. No, seveda je tu vmes še cela znanost okrog porabljanja kalorij (moj mož celo trdi, da beljakovine zvečer povzročajo “hujšanje” telesa med spanjem), ampak dejstvo je, da se redimo OD PRESEŽKA.
In kolikor sem brala vse sorte diet, mi je popolnoma jasno, da folk pri taki ali drugačni dieti preprosto manj poje (in se običajno več giblje) oz. je manj kalorično hrano. Me bo težko kdo prepričal, da se da s pravilno izbiro oz. kombinacijo hrane “nabit” kalorije in pri tem hujšat oziroma NE hujšat zaradi lubenice (če ni presežek).

za sladkorno je strup, tako da najbrž tudi kja redi če s eje rpenaješ. v vsakem priemru pa slabo spiš saj si reden gost WC-ja celo noč.

Redi tko kot razne shujševalne kure nižajo težo na račun odvajane tekočine.
Z lubenico oz. vodo si Organizem napolni rezerve med celicami.Tako se zrediš. Maščobnih oblog ,šlaufkov ne boš dobila zaradi lubenice.

Res je , da je lubenica sama voda, vendar ima fuuuuuuuuuuuuul sladkorja. zato je strogo prepovedana za diabetike in vzporedno tusi za tiste ki hujšajo.
kakorkoli, vseeno bolje kos lubenice kot pa kos kruha s salamo:)

Edini greh lubenice je, da ima visok GI. Podobno kot melona. In res sem se jaz vsako leto v času tega sadja zredila, ko sem ga veliko pojedla. Čeprav mogoče nimajo veliko kalorij, zvišujejo raven krvnega sladkorja. In Montignacova teorija temelji na tem, da se rediš, če ješ živila z visokim. Seveda to velikokrat sovprada z velikim številom kalorij.

Je imel pa dr. Oz eksperiment. Skupini ljudi je dal za pojest 5 kg hrane na dan. Ja, 5 kg. Ampak samo sadje in zelenjava. Po enem tednu so jih tehtali in so SHUJŠALI!

Kako vprašanje je spet, ali lubenica redi?! Kaj to sploh pomeni? Saj vsaka hrana redi, če je daš v sebe več kCal, kot pa porabiš? Aredhel, enkrat si nekaj takega že spraševala, za ne vem katero hrano. Kaj ti ni jasno okrog tega?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ni čist tko. Lubenica nima veliko kalorij, pa kljub temu redi. Ker dviguje nivo krvnega sladkorja. To ne pomeni, da je ne smemo jesti, ampak če želi človek shujšati, zelo po pameti. Ali pa raje ne. Ker visok GI pomeni tudi, da povzroča apetit. Lubenica ti dvigne sladkor in ko ta pada, začutimo potrebo, da si ga zvišamo, kar pa pomeni spet živila z visokim GI. Pa ne govorim na pamet, to se je meni dogajalo leta. Ni vse v kalorijah, to je pa menda zdaj že jasno.

Naravni sladkorji niso nikoli tako koncentrirani kot industrijski.
In ne redijo, industrijski pa, posebej v kombinacji z maščobami.

Pri osebah s povišanim holesterolom je na spisku “prepovedanih” živil tudi lubenica.
Je dobila kolegica to črno na belem od zdravnice.

Meni tud ni jasno…

Seveda naravni sladkorji tudi redijo. Kdor hujša ve, da ne sme pretiravati s sadjem, sploh sladkim.

Kolk sadja pa moraš pojest, da se zrediš?!tono?

Kar daj eno porcijo lubenice na vago, pol kile je za par poštenih grižljajev. Jaz sem sposobna pojesti eno majhno ali pol velike lubenice v enem dnevu, kar nanese mimogrede 2000 kcal, kar pomeni, da imam samo iz tega za tisti dan kalorij dovolj in še kakšno čez. Torej lepo razglasim lubenica-fest, tisti dan ne jem nič drugega in je stvar opravljena. Če bi zraven jedla še ostale obroke, bi se lahko uhuhu zredila v enem mesecu.

S tem, da od ene lubenice v celem dnevu nisi sit in bi še jedo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

KG lubenice ni 1000 kalorij:)

Velike lubenice so po mojih kriterijih tiste nad 10 kg. Raje kupujem velike, ker manjše pogosto niso dobre. Dozorevanje jim namreč pospešujejo tako, da jih zavrtijo okrog peclja in potem nehajo rasti in dozorijo predčasno, ampak niso tisto pravo.
Oh, kje so časi, ko so prišle lubenice iz Makedonije na tržnice šele enkrat julija…

New Report

Close