Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje pitje vode z okusom v nosečnosti

pitje vode z okusom v nosečnosti

Pozdravljene!

Zopet se obračam na vas z enim vprašanjem! Jaz namreč nikakor ne prenesem navadne vode, tako da pijem vodo z okusom. Najbolj Dano in pa Zalo!

Sedaj mi pa vsi govorijo, da bi morala piti navadno vodo, da ta ni zdrava itd.

Vem da je Zala še najmanj zdrava, ampak kaj vse tudi pojemo pa prav tako ni zdravo.
Zanima me če pitje vode z okusom res tako škoduje otroku oz. nosečnosti?

Hvala za vse odgovore!

Lp

NE PRETIRAVAJ!!

Voda z okusom otroku vsekakor ne bo škodovala, sta pa Dana ali Oaza po izmerah majčkeno bolj kakovostna od Zale.

Uživaj in veliko pij!

nova
Uredništvo priporoča

Vode z okusom so navadne sladkane vode.
Pij raje malinovec, je cenejši.

Predvsem imajo vode z okusom veliko sladkorja, s tem pa tudi nepotrebnih kalorij. Niso nič bolj škodljive od ostalih.

Če piješ vodo z okusom je enako, kot bi ves čas pila sokove. Vnašaš enako količino sladkorja.
Raje se potrudi in pij navadno vodo, ti ne bo kasneje žal, ko boš hotela nazaj na svojo predporodno težo.

Nikoli nisem razumela ljudi, ki trdijo, da ne prenašajo navadne vode. Kako lahko nekdo ne prenaša navadne vode? Ne gre mi v glavo.

Tako kot jaz ne razumem kako ti ne gre v glavo, da nekdo pač nečesa ne mara.

Ne pišite neumnosti.

100 ml Zale Harmony (ki je precej slajša od Oaze, ki jo sladkajo s fruktozo) ima 73 KJ, 100 ml 100% jabolčnega ali pomarančnega soka (Fructal, Dana ali Mercator) pa ima od 195 do 209 KJ.

Jaz te popolnoma razumem, v nosečnosti se mi je navadna voda uprla, že po enem požirku mi je slabo in to celo nosečnost. Zaradi navadne vode sem tudi bruhala. Težavo sem rešila tako, da sem na začetku mešala vodo s sokovi, ampak res čisto malo, samo toliko, da ni imelo okusa po vodi. Od polovice nosečnosti pa zaradi krčev pijem magnezij 3x in kalcij 2x na dan tako, da šumečo tableto raztopim v 3 dcl vode in takoj spijem. Tako se tekočine kar nabere, za spremembo si skuham tudi čaj, ki pa ga ne sladkam.
Lepo nosečnost in upam da sem ti kaj pomagala in upam da se bo po rojstvu okus normaliziral.

Kot da bi rekla, da navadnega zraka ne morem dihati, ker ga ne prenašam.

Ojla,

Tudi jaz te popolnoma razumem, ker sama tudi ne pijem navadne vode preveč rada. Tudi meni je voda z okusom (Zala, Dana, Oaza, Mercator) veliko boljša za piti in jo zato pijem vsak dan v velikih količinah. Pila sem jo tudi med nosečnostjo in dojenjem, pa ni bilo nič narobe.

Mislim, da med nosečnostjo odsvetujejo pitje gaziranih pijač, ker napenjajo, ampak občasen kozarec koka-kole ali schweppsa res ne more škoditi. Pozoren je treba biti pri pitju tonika, ker vsebuje kinin, ampak če piješ v zmernih količinah ti ne more škodovati.

Lepo nosečnost ti želim in lp,

M

[img]http://www.youngnutrition.net/member/tickers/83202/ticker7.png[/img] [img]http://www.youngnutrition.net/member/tickers/83204/ticker2.png[/img]

Tudi jaz sem noseča in navadno vodo težko pijem, zato pač pijem tisto z okusom, predvsem Dano. In jih poznam kar nekaj, ki se jim je navadna voda v nosečnosti uprla.

Na zdravje in lepo nosečnost.

:))) Pij in jej, kar ti paše – zdaj imaš vsaj izgovor! 🙂 Otroku s to vodo ne boš škodovala. Samo poskrbi, da boš popila dnevno dovolj tekočine in dobila dovolj kalorij v sebe.

Lp, mishika

brala sem nekje, da bodo prepovedali oglašenvanje vod z okusom- kot vode, ker to niso.

voda je VODA. ko pa ji nekaj doda to več ni VODA.

in telo se lahko čisti le z VODO, ne pravim da je drugo stupeno ali nevarno, amapk sem brala, da vse ostalo telo srejema kot hrano, ker mora predelovat…

no, jaz bi pila čimveč tekočine, pa čim manj Zale. pij vodo z okusom, ker vem, da je priporočljivo, da piješ čim več, vseeno se potrudi, da spiješ kak kozarec VODE na dan.

morda zamenjaj vodo z okusom s kakšnim čajem, nesladkanim, Bebe je dober tudi hladen. je pa fan, da se navadiš veliko pit, saj ti bo po porodu in ob dojenju to zelo prav prišlo.

pa uživaj!
veliko zraka želim !

Vsem ki me razumete, hvala za odgovore.

“Moonlightangel” gaziranih pijač pa itak nikol nisem pil, tako da se ni za bati ;)))))

Hvala še enkrat vsem!

Lp

Lahko si tudi skuhaš vsako jutro liter zeliščnega čaja, ohladiš in potem dodaš mogoče malo limoninega, grenivkinega ali pomarančnega soka, če ti sam okus čaja ni všeč. Ponavadi jaz pijem 9 Kräuter Natur od Milforda, pa mi zadostuje ena vrečka na en liter vode.

Glede na to, da (Zala harmony npr.) vsebuje 3% hruškovega soka, ostalo je pa več ali manj voda, po nobeni logiki ne more vsebovat enako sladkorja kot sam sok. Okus limone je pa sploh brez sladkorja in umetnih sladil.
Ne kar nekaj na pamet modrovat.

Tele vode z okusom so po mojem ena umetna zadeva, ker še nisem videla prozornega hruškovega, jabolčnega ali breskovega soka. Če pa že je, je v postopku predelave tako kemično prečiščen, da se ne bi niti slučajno tankala z njim, noseča ali ne.

če ima voda z okusom dodan aspartam, ti jo odsvetujem

New Report

Close