Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Čudni roditeljski sestanki

Čudni roditeljski sestanki

Ali se vam tudi dogajajo taki roditeljski sestanki, ki so največ 2-3krat letno, kjer naj bi se pomenili glede letnega dela v celotni skupini/razredu, tovarišica pa v opisu letnega dogajanja gleda le enega starša in temu primerno opisuje posebne ali nič kaj posebne dogodke le enega otroka. Nisem za to, da bi bila to jaz ali moja hči, ampak nekateri starši smo se po sestanku spraševali, ali ima ta skupina le enega ali 20 otrok. Skratka, ker hodi na govorilne ure čez leto moj mož, sem ob izhodu skromno (kot vsi drugi) ob slovesu vprašala tovarišico, če je bilo kaj posebnega glede moje hčere, ki je sicer rada hodila k njej in na sploh ni bilo nikoli nobenih težav, tovarišica pa je le je kratko odvrnila, ne res nič posebnega.

Žal sem imela priliko srečati več učiteljev, ki so bili pristranski.
Saj verjetno so vsi malo in bi bila verjetno tudi jaz , ampak pri nekaterih je pa le preveč očitno.

Na roditeljskih sestankih se naj ne bi govorilo o posameznikih.

nova
Uredništvo priporoča

Uh, ko sem bila jaz še v osnovni so bili do 4. razreda kasneje malo manj prav neverjetno osredotočeni na ene 3-4 učence. Prav tako na sestankih. Pač mami je aksneje povedala… To je bilo že tako očitno…kar smo ostali otroci občutili pač čito taka stavr, ko smo se igrali med dvema ognjema sta samo ta dva bila kapitana… in še mnogo ostalih primerov. Nikoli nista rabila brisati table.
Ja prav neumno je to.

pri roditeljskem sestanku se ne govori o posameznih učencih, ampak o razredu kot takem, o planu aktivnosti, o načrtih, o težavah celega razreda. Govorilne ure pa so namenjene individualni obravnavi posameznega učenca, pri nas nam je dano 10 min na govorilne ure.
pri nas roditeljski sestanki en velik show, nekateri starši pridejo dobesedno sprosčati kajvem kaj – debatirajo o učnem programu, o klimatskih napravah, o (ne)oporečnosti vode iz pipe, o primerni velikosti garderobnih omaric, o kvaliteti dela popoldanskih učiteljic, …

Se strinjam. Tudi pri nas vedno nastopajo eni in isti starši. In vsako leto iste brezvezne teme…
Npr. letos: kaj bodo delali v šoli v naravi, če bo slabo vreme?

Mi imamo pa fajn vzgojiteljico, ki starša, ki preveč sprašuje o svojem otroku, prijazno napoti na govorilne ure. Čeprav pri nekaterih starših tudi to ne zaleže:-((

ja, a ni to namen roditeljskega sestanka?

New Report

Close