Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina abdominalna debelost

abdominalna debelost

Lepo pozdravljeni,

Stara sem 45 let, ITM imam 35 – kar je grozno. Ampak debela sem samo okoli trebuha. Včeraj sem izbrskala na spletu, da se temu reče abdominalna debelost in, da je vzrok za nastanek le te motnje v metabolizmu – metabolični sindrom. Vedno sem mislila, da metabolizem pomeni prebavo oz. izločanje. Sama s tem nimam težav, čeprav fizično nisem aktivna (rekreacija). Aktivna sem toliko, kot vsaka gospodinja (otroci, vrt, gospodinjstvo in služba na nogah). Zgrozila sem se, ko sem prebrala, katere bolezni mi sledijo, če bom tako nadaljevala. Zato vas sprašujem ali se moram prehranjevati tako, kot sladkorni bolniki, da izgubim maščobo okoli trebuha. Pred kratkim, sem bila tudi na preventivnem pregledu in so bili rezultati zelo dobri – nič sladkorja in nič holesterola. Presenetljivo, glede na mojo kilažo (163 cm in 93 kg). Kaj se da storiti okoli metabolnega sindroma, če ga res imam ? Najlepša hvala za odgovor -prisrčen pozdrav!

Spoštovani!

NIMATE metabolenga sindroma. Kar mirno, kar se tiče vašega zdravja imate predvseem večjo možnost za obrabo sklepnih hrustancev zaradi večje teže in nekaj večjo možnost, da zbolite za sladkorno boleznijo. Odvisno d tega, kaj prevladuje v vaši prehrani, le-to prilagodite, predvsem pa bo treba jesti veliko veliko manj vsega, da bi iuzgubili nekaj kilogramov. Z rekreacijo in vajami, pa lahko nekaj maščevaj s trebuha premestie drugam, oz. bo deloma izgorelo in boste pridobili nekaj mišic zaradi vadbe.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšel je priročnik Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]. Kupite ga lahko v knjigarnah DZS in Mladinske knjige.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close