Ženski in Moški čvek

pomen-sanje o smrti

Default avatar
Zadnje dneve oz. že kar dlje sanjam zelo živo, da mi umre moj otrok, pa tudi nečakinja je že bila prisotna v sanjah.

Zjutraj se po teh sanjah počutim grozno.
Le kaj mi hočejo povedati?

A mi lahko mogoče kdo pomaga?
Default avatar
sanje o smrti niso slabe
naj bi pomenilo, da o tistem k sanjaš bo še dolgo živel ( no tko pravjo)...

poglej v kakšno sanjsko knjigo
Default avatar
Ja, če sanjaš smrt določene osebe to pomeni dobro, zdravje, dolgo življenje, tudi spremembe, ki ni nujno, da so slabe...

Jaz velikokrat sanjam, da umre moj mlajši brat...vedno se zbudim objokana.
**********************************************************************************************************
If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.

by J. R. R. Tolkien
Default avatar
jaz nič več ne vrjamem da sanje o smrti pomenijo nekaj dobrega...sanjala da mi umre stric in čez 14 dni mi je res...sanjala, da je smreka pokopala bratranca od mami in čez 5 dni sem hodila po njegovi zadnji poti...

pa še to...sanjala sem da mi je poštar prinesel položnico za radar in naslednji dan nabašem na radar...

eh...nič več ne vrjamem...
Default avatar
Sanje so govorica naše podzavesti, ki se večinoma izraža v simbolih oziroma preko sanjskih arhetipov. Sanje si vsak najlažje bolj podrobno interpretira sam, saj nek prizor, dogodek, slika pri vsakemu vzbudi drugačna občutenja oziroma vsakemu pomeni nekaj svojega glede na okoliščine.
Smrt naj bi v sanjah pomenila konec nekega obdobja, prehod, preobrazbo (običajno nekih odnosov ali samega sebe). Sanje o smrti družinskega člana naj bi izražale nesebično razočaranje in žalost ob izgubah ter osamljenost in nostalgijo. Sanje se ti ponavljajo, kar pomeni, da naj bi šlo za skrite tesnobe in strahove. Zgolj namig v kateri smeri bi razmišljala: te skrbi kaj v zvezi z otrokovim odraščanjem,novimi izkušnjami, novo stopnjo v njegovem razvoju ...
Seveda obstajajo tudi preroške sanje, a v tem primeru bi te intuicija opozarjala tudi drugače.
Default avatar
Skoraj vedno, ko kdo pojamra nad sanjami, se oglasim in razložim isto zgodbo. Pa grem pomojem vsem na živce, ker moja zgodba ni zanimiva.
Torej, še enkrat: sanje niso napoved prihodnosti, ampak nam govorijo o preteklih dogodkih. Le ti so lahko spremenjeni/zgoščeni/cenzurirani in jih zato ne razumemo. Sanje ne pomenijo, da se nam bo to zdaj zgodilo. Sanje kot je povedala že ena pred mano, so sporočila, ki jih imamo shranjena v nezavednem in "sekajo ven" ponoči, ko spimo. Nekaj, kar se nam je nekoč zgodilo/smo videli v filmu/brali v časopisu/videlu pri sosedu in nas matra.
That's it, torej nobena napoved dolgega življenja in nobena zla slutnja.
Default avatar
jas pa sanjam svojo sestro da je umrla in te sanje me grozno morijo.
mi lahko prosim nekako obrazložite kaj to pomeni oz kaj te sanje hočejo od mene i pravzaprav želijo sporočiti.!?
prosim za odgovor.
Default avatar
šejla je napisal/a:
Nisi nič povedala, v kakšnih odnosih si s sestro, je mlajša ali starejša, kakšen položaj ima v družini, kakšna je po značaju, kako se razumeta s sestro.

Sanje so neskončen vir simbolizma (religija, miti, pravljice in umetnost črpa iz te zakladnice).
Smrt v svetu simbolov ne pomeni stvarno smrt. V vseh religijah je smrt zgolj prehod, preobrazba.
Sanje o (svoji) smrti lahko delujejo tudi kot "šok-terapija", ki prebudi "omrtvičenega" (ustvarjalnost) nazaj v življenje ali da v nas sprosti skrite zaloge moči. Odvisno, kakšno simbolno vlogo si dodelila svoji sestri, kaj ti predstavlja, kako jo doživljaš...
Mojega hudiča sem prodal svoji duši.
Default avatar
Sasheen je napisal/a:
Zanimivo! Rekla bi, da imaš dar jasnovidnosti, vpogleda v prihodnost, ki se izrazi preko sanj.
Default avatar
Zanima me kaj pomeni, če sanjaš smrt in pogreb človeka, ki je že 10 let mrtev?
Default avatar
Majcha88, ti je oseba, ki jo sanjaš, veliko pomenila?
Default avatar
za Majchi88 je napisal/a:
Je ja, zelo veliko. Samo drugače je pa nisem nikoli sanjala. Zato mi je še toliko bolj čudno zakaj takšne sanje po tolikem času.
Default avatar
Majchi88, lahko da sanje kažejo na to, da doslej na nek način nisi želela ali mogla sprejeti (morda si si to podzavestno zanikala), da je oseba odšla in si sama pri sebi rabila toliko časa, da si sprejela, da osebe fizično ni več ob tebi. S temi sanjami si ji morda "priredila" nek simboličen in povsem oseben pogreb in se na svoj način poslovila od nje.

Morda trenutno doživljaš neko veliko spremembo v življenju?
Default avatar
majcha88 je napisal/a:
Instant enostavčna poved zahteva instant cenen odgovoro po sanjskih knjigah.
Če ne poveš nič o tej osebi, o svojih občutkih, ozračju , relacija do te osebe....
Mojega hudiča sem prodal svoji duši.
Default avatar
matjazko je napisal/a:
Moj odgovor Majchi88 nima nobene zveze s sanjskimi knjigami, kar sem sicer zapisala tu: http://med.over.net/forum5/read.php?151,8491293, le da sem se podpisala kot Nekdo, ki rad razlaga sanje. Z neumestnimi komentarji pa sodiš bolj na starševski čvek, instant Matjazko.
Default avatar
Očitno je "pojedlo" povezavo... pisala sem že v temi Prosim za razlago sanj.
Default avatar
Jaz sem enkrat brala, da sanje o smrti druge osebe v bistvu pomenijo sanje o smrti nekega našega dela oz. doživljanja oz. dela osebnosti. Smrt naj bi bila nek zaključek, ko "vemo", da tako ne more it več naprej, torej, da je čas za zaključek, "smrt", spremembo...
Default avatar
za Majchi88 je napisal/a:
V bistvu res nisem mogla sprejeti tega, da ni več te osebe. Smrt te osebe me je od vseh, ki jih ni več, nekako najbolj prizadela. Grem pa seveda tudi skozi eno veliko spremembo.

Res najlepša hvala za razlago.

Matjazko, nisem iskala analize svoje povedi, ki NI enostavčna.
Default avatar
Pozdravljeni !

Prosila bi za razlago sanj, ker me zelo strašijo.
Sanjala sem da je vnukinja umrla nisem je videla mrtve ampak so samo govorili o tem. Vnukinjo imam zelo rada z njeno mamo mojo hčero sva v zelo dobrih odnosih. Živimo skupaj v isti hiši. V isti noči pa sem sanjala potem še pokojnega brata bil je točno tak kot ga imam v spominu pogovarjala sva se normalno ko sem ga vprašala če kaj potrebuje mi je rekel da ga zebe v roke in obljubila sem mu rokavice. z bratom sva bila zelo povezana v času življenja. umrl je zelo mlad zaradi bolezni.

Hvala