Najdi forum

DM tek – izkušnje, prosim

Pozdravljene tekačice!

Zanima me, če se je katera že udeležila DM teka in kako izgleda.

Namreč, sama sem začela s tekom v ajnuarju. Imam precej kg preveč, ampak tečem. Vsaj 2x tedensko (30 – 60 minut). Tečem počasi – verjetno bi marsikdo lahko s takim tempom hodil. In ker so mi prireditve všeč, razmišljam, da bi se prijavila na DM tek – 5 km. Ni problem v razdalji. Vem, da bi zmogla teh 5 km. Problem je v moji samozavesti. Ne bi bila rada zadnja. 🙁 Ne vem, koliko časa bi porabila za 5 km, verjamem, da se ne prijavijo samo najboljše tekačice, ampak tudi počasnejše. Pa kljub temu – mi lahko katera “iz prve roke” pove, kako izgleda? Bo hecno, če bo ena debeluška sopihala v ozadju? Ja, vem, pretiravam, ampak take traparije mi hodijo po glavi. In potem mi bo nerodno! Ampak kljub temu si pa želim enkrat biti zraven!!

Da ne zapletem zadeve še bolj, je najbolje, da zaključim. Torej, vesela bom, če mi bo odgovorila katera, ki je že bila na tem teku.

Hvala za odgovore!

LP

---------------------------------------- Nisem volila teh volov!

Nč bat, na vsakem teku je nekdo zadnji (tudi na olimpijskih igrah), pa se nihče ne smeji. Saj ne greš tja tečt zato, da boš dosegla vrhunski rezultat ampak zase, za svojo dušo, sama sebi boš nekaj dokazala.
Kar pogumno!!!!!

Jaz sem se pri dvojni polnoletnosti lotila teka šele zdaj, v maju. Iz nule. Moj cilj: jeseni preteči 10 km na Ljubljanskem maratonu, če mi uspe, sem sama sebi obljubila eno nagradico. To je moj cilj: priti do konca. Vse ostalo mi ni pomembno. Važno je samo to, da bom končno premagala sebe in svoj odpor do teka oziroma vsakršne vadbe, kjer se malo zadihaš, rabim en merljiv cilj (torej udeležbo na Lj. maratonu), tista nagrada je pa kar tko, za dodatno motivacijo. 🙂

mislim, da nihče od pravih tekačev ne gleda z zaničevanjem nekoga, ki je počasnejši od njega. vsi se trudimo po svojih najboljših močeh in to je pri teku edino pomembno! zato le pogumno na štart DM-ovega teka in poskusi preteči 5 km razdaljo.

Če je to tvoja prva prireditev in če gre res za to, da imaš rada prireditve (ter ne za izpolnitev določenega cilja, kot denimo pri “jaz tako”), bi si morda raje izbrala Delov dobrodelni tek:

http://www.klubpolet.si/index.php?option=com_content&task=view&id=778&Itemid=11

Lunca, ti kar pridi, obljubim, da bom jaz zadnja.
Sem tako kot “jaz tako” začela letos in iz nule, s tem, da sem še malo starejša in tudi upam na pretečen Lj maraton (10,5km) jeseni.

Ojla,

jaz sem bila zadnjič na pripravah za dm tek v lj. in je bilo super—družba te full potegne, da tečeš—jaz sama nikoli ne bo toliko pretekla, ampak bi takoj začela hoditi, ker sem tudi bolj začetnik. Nimam nevemkakšne kondicije in nisem ravno vitka, pa sem na pripravah, kjer smo tekle 3km, prispela v cilj v zlati sredini… predlagam ti, da greš na oba teka, dm-ov tek za ženske in poletov dobrodelni, pri dmu dobiš majčko, pri poletu pa paket izdelkov, pa še dobro delo narediš-za druge in tudi zase…

se vidimo…

LP

Lunca, posluši tole: jaz grem mogoče tečt, pa sem šla v letošnjem letu samo 3x laufat. Ne boš zadnje, ne, dej ga srat 😉 Če bom šla, če nimaš družbe, lahko greva skupi, mi boš dajala tempo. Sej drgač se že poznamo, veš, sam ti ne veš glih kdo sem jst 😉
Aja, moja udeležba pa je pod vprašajem, ker ima isti dan mož kolesarski Maraton češenj in nama slabo kaže se uskladit z varstvom in prevozi.

Pogumno! Čawčy

@-->-- @-->-- @-->-- @-->-- @-->-- <http://pomarancka.moj-album.com>

Zdaj sem pa hudo firbčna!! Lepo prosim za kakšen namig, lahko se mi oglasiš na ZS – razen, če nošeč, da izvem kdo si.

Sicer pa hvala VSEM za vzpodbudne odgovore. No, saj, mogoče pa res grem!!

LP

---------------------------------------- Nisem volila teh volov!

Če kateri pride prav DMjev kupon za 30% popusta pri štartnini, ji ga z veseljem pošljem. Mejl je v nicku.

Proga gre malo gor in malo dol. Lani je bila v prvem krogu strašna gneča, tako da niti dobro tečt nisi mogel. Videla sem tudi ženske v japankah… Tko da gre res bolj za druženje. No, po prvem krogu se je vrsta precej razredčila in tiste, ki smo tekle 10 km, smo morale drugi krog pa RES pretečt :))

Jaz tudi imam kupon, če ga katera rabi, tisti dan imamo namreč krst in ne bom mogla. Tek ni tekmovalen, zatorej ni nobenega strahu. Resnično ok je še Poletov ženski tek v nedeljo, je ena že rpedlagala – s simbolično štartnino in maskimalno se preteče 4,5 km, minimalno pa prehodi 1,5 km. Potem je pa tu še jesenski tek Europa Donna, tudi fajn stvarca za se pretegnit.
Drugače pa tudi jaz razmišljam o Ljubljanskem maratonu, a o polovični varianti, samo malce me odbija dejstvo, da se ves čas teče po asfaltu, imam probleme s koleni in asfalt ni ravno priporočljiv.

Jaz tudi imam kupon, če ga katera rabi, tisti dan imamo namreč krst in ne bom mogla. Tek ni tekmovalen, zatorej ni nobenega strahu. Resnično ok je še Poletov ženski tek v nedeljo, je ena že predlagala – s simbolično štartnino in maksimalno se preteče 4,5 km, minimalno pa prehodi 1,5 km. Potem je pa tu še jesenski tek v organizaciji Naše žene oziroma org. Europa Donna, tudi fajn stvarca za se pretegnit. Jaz grem navadno na vse take rekreativno dobrodelne teke, ravno zato, ekr niso tekmovalni. Čeprav letos bolj slabo kaže. V nedeljo gremo z družbo plezat.
Drugače pa tudi jaz razmišljam o Ljubljanskem maratonu, a o polovični varianti, samo malce me odbija dejstvo, da se ves čas teče po asfaltu, imam probleme s koleni in asfalt ni ravno priporočljiv.

Točno tako! Vsak, ki preteče razdaljo, ki si jo zada, je zmagovalec!

Se strinjam z izjavami…. tudi sama sem se prijavila na DM tek,.. pa sem sele zacela tecti pred 1 mesecem in ne redno… vazno mi je sodelovanje in da dobim dodatno motivacijo za tekanje.
Se vidimo… vec nas bo, boljse in zanimivejse bo! lp

New Report

Close