Forum.Over.Net

Življenje, ah to življenje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

So trenutki, ko smo srečni, ure, ko smo zadovoljni in dnevi, ki jih moramo preživeti. Vprašajmo, svetujmo in poklepetajmo o stvareh, ki se nam zdijo pomembne.

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

MirjanaFrankovic

nosečnost- težave v službi

Default avatar

marjetica_zaspanka

Pozdravljene.

Imam velik problem.
Noseča sem 9 tednov, v službi ne ve nihče razen šefa....(odkar je izvedel me dotalno ignorira).
Odnosi so na psu, jaz pa se ne počutim najbolje (slabost, vrtoglavice, zadnjič celo vročina)...
Razmišljam o tem, da bi ostala doma saj nekaj časa, ker se mi ta stres ne zdi primeren za otroka......
Kaj pa vi mislite, bi ostale doma, trpele v sluzbi????
Default avatar

rebecka

Jaz sem zaradi tega kar se je dogajalo na šihtu, odnos na nuli, delaš ko sto na uro, men je matralo v spodnjem delu, pa sem ostala doma do poroda. sam če imaš res težave naprimer težave v hrbtenici, bolečine v spodnjem delu da sm komaj hodila,.. in odvisno je od ginekologa če ti da stalež al ne
Default avatar

Topsy

Za stalez se dogovori z osebnin zdravnikom. LAhko ti ga da za cel mesc, na bolniski ni omenjen razlog. Potem ti bo pa najbrz tako boljse.
Default avatar

binkica234

Če bi šlo le za malce slabosti in vrtoglavice, potem bi hodila v službo.
Če tudi bruhaš ali sploh z vročino in zelo slabim počutjem pa bi seveda ostala doma. Tukaj gledam samo na fizično počutje.

Kar se tiče stresa, pa boš morala sama pri sebi razjasnit stvari, da te vsaka stvar ne vrže iz tira in ti tudi šef ne predstavlja stresa. Vedno se najde pozitivna stvar. Recimo, bolje, da te šef ingnorira, kot da bi se drl nate. :)
Default avatar

binkica234

ignorira sem mislila
Default avatar

m ribca

pojdi k osebni zdravnici, naj te da za kakšne 14 dni-1 mesec v bolniško, da se malo k sebi spraviš, potem boš pa videla kako in kaj naprej. jaz sem v službi dobesedno trpela vsako minuto- slabosti, popoldne bruhanje, utrujenost...sicer skoraj nikoli nisem na bolniški,pa nisem hotela komplicirat in sem se silila,.. ko sem šla na 1. pregled v 10 tednu h ginekologinji, me je samo pogledala in me dala takoj na bolniško, mi je rekla, da seveda ne bo za skoz, ampak nujno naj bom 1 mesec doma, da se malo poberem-neskončno sem ji bila hvaležna.
Default avatar

lala2

zdravo,
te popolnoma razumem, sem tudi noseča čisto na začetku, nimam še nobene slabosti zaenkrat, ampak pri nas v službi smo skoz pod stresom, in nas šefica zafrkava z plači, in ostale zadeve ki nam pripadajo.
Ne vem kako bom naredila, počakala bom prvi pregled in kaj bo rekel ginekolog.
Obe prejšnje nosečnosti sta bila rizična tako da sem bila doma od skoraj začetka.

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic