Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Njegova preteklost me razjeda..

Njegova preteklost me razjeda..

Pozdravljeni!

Stara sem 25, v zvezi s fantom pol leta.
Začelo se je precej hitro, oba sva se zaljubila, in čeprav sem že v prvih dneh izvedela o njegovi preteklosti (z bivšo punco), se s tem nisem toliko obremenjevala.
Zdaj pa se- vedno bolj. Zadnje 2, 3 mesece me čisto razjeda, da sta z bivšo živela skupaj pri njem, imela skupen denar, mačko, psa, …, skratka- življenje. Hitro se je preselila k njemu (po parih mesecih), želela in živela sta v predstavah, da bo to neke vrste pravljica, preživeti ves čas skupaj.
A ni bila. Trajalo je leto in pol.

Zdaj mi pravi, da je bil zaljubljen le v njeno predstavo, ne pa v njo, da je bila njegova želja po izkustvu skupnega življenja in doživetja tiste prave ljubezni (ki je pri njej ni spoznal) večja od zavedanja, da to enostavno ni bilo to. Trudil se je na vse možne načine (iskreno – zame veliko preveč.), čeprav sta se veliko kregala, preživljala čas vsak zase, on bežal od nje (problemov) k prijateljem, kjer je bilo veliko alkohola, ubijanje časa s “početi nič”..

Sama tega nikakor ne razumem, po njegovih besedah si resnično ne morem predstavljati, da je vztrajal toliko časa v taki zvezi, ki ni peljala nikamor in je to spoznal veliko prej, preden je zvezo končal.

Vem, da je stvar preteklosti (čeprav od tega z njo ni minilo niti 1 leto), a me razjeda. Ne razumem in mislim da nikoli ne bom (njega, takrat).
Kakšen dan se resnično sprašujem, ali sem to sploh sposobna sprejeti, ne misliti na to in končno živeti zdaj, z njim in se ne obremenjevati z njegovo preteklostjo..

Vem, teoretično točno poznam odgovor na to, a je izvedba tako zelo težka.. Je zgodovina, a vendar v meni ostaja tisti neprijeten občutek “nje”..

Drugače se imava krasno, vedno povdarja, da nikakor ni primerjave med mano in njo, da sem jaz tista prava zanj, da sem mu končno pokazala, kaj je ljubezen, da hoče z mano ustvarit topel dom, preživeti življenje, osivet..

Zakaj toliko slabe volje iz moje strani? Pokvarila sem nama že veliko dni..
Zakaj se toliko obremenjujem glede tega, kar je bilo, zamujam pa sedanjost, krasna leta svojega življenja?

Kaj je narobe z mano? Na trenutke se počutim kot da o nobeni stvari na svetu ne vem manj kot o sebi..

Naj povem, da sem si že velikokrat vzela čas zase, o tem že toliko premišljevala, da skoraj nimam več kaj. Toliko, da sem mislila, da sem že pozabila, sprejela.
A kaj, ko vedno znova pride dan, ko se misli vrnejo in se počutim tako “drugorazredno”, žalostno..

Hey DiKa, it’s ok…

Dika, vprašanje si že postavila v temi Čustvena inteligenca. Zakaj ga postavljaš na toliko mestih? Saj smo ti odgovorili tam, ne delaj gneče s temami po nepotrebnem!

Lep pozdrav,

Sie

nova
Uredništvo priporoča

Lej, žensko zanima odgovor in tudi jaz bi postavil vprašanje na več mestih, ker je večja verjetnost, da se bo našel nekdo, ki bo znal pametno odgovoriti! Sploh pa se zavedam, kaj pomeni, da te v zvezi nekaj tako zelo muči, kot je preteklost tvojega partnerja.

Kot si že sama povedala, je odgovor enostaven. Vsaka zveza ima težave, nekateri se obremenjujejo s preteklostjo, drugi imajo željo po drugih partnerjih, nekateri pijejo, … bla bla bla. Tudi jaz imam probleme v zvezi, vendar se sprašujem, kako bi si ustvaril takšno zvezo, iz katere bi črpal samo najboljše, slabo pa bi pustil, da se razblini. Drugače povedano; če se človek zaljubi, postane šibkejši kot je prej bil. Hočem reči, zelo lepo je imeti partnerja, ki ga imaš rad, vendar se zavedaš, da sta to dva različna svetova. Pač drug od drugega črpata energijo in sta si zvesta. Kakorkoli pogledaš, menim, da je ljubezen varka, iluzija in šibka točka človeštva. Ko se človek zaljubi, postane odvisen.

Rad imam svojo punco, sem ji zavest, vendar se zavedam, da imam punco, ker sem žival in imam v sebi nagon po ohranjanju svoje vrste.

lp

Rad imam svojo punco, sem ji zavest, vendar se zavedam, da imam punco, ker sem žival in imam v sebi nagon po ohranjanju svoje vrste.

Hm… Zanimivo razmišljanje. Ti si žival?? Hehe Kaj vse človek tukaj na netu ne zve. Torej, po novem imamo na internetu tudi živali, ki pišejo po forumih. Zatorej ni čudno, da se pojavlja toliko neumnih komentarjev in otročjih mnenj.

Lep pozdrav,

Sie

Sie, vprašanje postavljam na večih mestih iz razloga, kot ga je navedel misionar. Več glav več ve. Sploh pa to ni taka redkost na forumih..
S to živaljo pa tudi vemo, kaj je mislil, kajne?..

Hvala za odgovor, misionar.

ni zakaj (za odgovor), bi pa rad še sam Sie povedal, da daj svoj DNK primerjat z DNK orangutana in boš ugotovila, da se sploh ne razlikuješ tako zelo z njim. Še več! ugotovila boš, da sta si tvoj DNK in DNK te azijske opice podobna kar v 96%! Se ti zdi to malo? Upam, da te nisem preveč razočaral; če pa še vedno ne verjameš, si dobro poglej kraljestvo živali in kam je uvrščen človek.

Tvoje vedenje (po tvojem mnenju) ni podobno večini ostalih živali, ker si odraščala v civilizirani družbi in si jo posnemala. Če bi se rodila sredi deževnega gozda in bi uspela preživeti, bi imela izrazito razvita čutila, jedla bi surovo meso,… skratka, prava žvad 😉

Lp

misijonar, Obstaja tudi en film po resničnih dogodkih, ko je deklica živela z živalmi in bila čisto živalska.. Zanimivo, koliko pomeni okolje.. 🙂

Ej, upam da nisem prepozen, da boš še prebrala tudi moj odgovor.
Opozarjam te, da ne podcenjuj tega, kar ti pravi “šesti čut”. In ta te opozarja, da s tvojim fantom nekaj ni v redu. Moti te preteklost, verjetno pa tudi nekaj, česar sploh nisi napisala. To so stvari, ki enostavno sploh ne grejo skupaj. To je govorica telesa, odnos, nelogične izjave, ki stvari (preteklost) v bistvu delajo nepomembno v resnici pa se vse vrti okoli nje.
Fant v bistvu uživa v tvojem gostoljubju, ko bo pa treba prevzeti kakšno odgovornost, breme ali pa tudi kakšno odpoved, bo te idile konec, kot s tvojo predhodno. Spet bodo pomembnejši kolegi, alkohol in “početi nič”.
To je moje skromno mnenje. Imaš moj mail, če sem se zmotil, imaš sadno kupo in kavico v dobrem.

LP Jack

Jack, se motiš.
S fantom se veliko veliko pogovarjava o tem in tudi meni gre vedno lažje, nekako vedno bolj poskušam sprejeti, da je to, kar je bilo, BILO.
Zelo se je spremenil (sicer ga od prej na poznam, a sklepam po njegovih bivših prijateljih in njegovem pripovedovanju), alkohola ni več, veliko imava skupnih interesov, veliko delava za faks..
Le vsake toliko pride trenutek, ko me prešine misel nanj in nanjo, pa o tem ne molčim (kot marsikdaj sem), ampak z njim govorim.
Resnično mi je lažje.

Hvala pa ti vseeno!
Nasmeh! 🙂

Dika

To kar delas ti bo unicilo zvezo. govorim ti iz lastnih izkusenj. tudi mene je razjedala njegova preteklost in ker sem hotela bit vedno iskrena, nisem o tem molcala, ampak stalno sprasevala in sprasevala v nedogled. njegova preteklost je bila precej tamna, tudi alkohola je bilo in se marsicesa zelo negativnega, tudo zgodbe z zenskami so bile prav strasne in meni nerazumljive. danes mislim da bi bilo boljse, ce za vse te stvari sploh ne bi izvedela. verjetno bi bila srecnejsa. vendar moram poudarit, da preteklost seveda tudi veliko poce o cloveku. in ce te njegova toliko moti, zacele te bodo motiti tudi druge stvari, prej ali slej.

nevem ce gledas oprah bila je podobna tema

ampak ponavadi ko slutis da nekaj ne stima se izkaze da v 90% res ne,neka intuicija,ki jo zatuskamo z razlagami
ampak tisti “hm neki ni ok” je na mestu

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close