Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Naloga za voznike, arhitekte, matematike,logike

Naloga za voznike, arhitekte, matematike,logike

Hipoteticno vprasanje, a ima kdo resitev:
Imate bocno parkiran avto. Tisti pred vami je od vas oddaljen samo dobrih 6 cm, tisti za vami pa tudi dobrih 6 cm.
Upam, da je primer dovolj jasno napisan.

Kako bi avto spravili iz parkirnega boxa?
Seveda ne pridejo v postev pajki, pa nosaci pa kaj podobnega.

Grem na kavo in počakam, da voznik pred ali za mano odpelje avto 🙂

Drugače pa naprej/nazaj/naprej/nazaj…. po centimetrih in vsakič malo bolj ven..

Malo pobutaš spredaj pa malo zadaj pa je :)))

Smo že imeli tak primer v praksi. Sicer je trajalo precej časa, ker se premikaš le za par cm naprej in nazaj, ampak je uspelo.

V Franciji imajo vsi obutane avte….neumestna pripomba.

Lahko poskusiš s porivanjem avta spredaj ali zadaj. Tudi če je ta v prestavi, ga porivaš v sunkih, pa gre. že preizkušeno.

Na Malti poiščeš 4 močne fante in dvignejo kar cel avto

Vprašanje je bilo bolj nejasno in hipotetično, ampak moj problem je konkreten in večji, kot si predstavljate:
Govorim o park. prostoru, ki ga investitor v Kranju PRODAJA.
Se ve, da za kar velik denar.
Torej, lastniški parkirni prostor ima samo ta problem, ki za investitorja sploh ni problem, da je prostora za manevriranje ravno toliko, kot sem napisala. Torej varianta, da grem na kavo in čakam, da od nekod pride sosed in naredi prostor, ni možna.

Obutat sosednjih avtov pa tudi ne smem, a ne ?

In tisti, ki ste predlagali, malo naprej pa malo nazaj pa po centimetrih –
a ste dobro prebrali, da je spredaj in zadaj samo dobrih 6 (šest)
cm prostora ?

Za koliko cm si upate avto premakniti ? Za 1 cm? Za 3 cm?
Za 5,5 cm?

In kolikokrat po cm ali dva bi morali premakniti avto, da bi se skopali na prosto – in to najmanj enkrat dnevno do konca življenja ?

Ja, investitor pravi, da sploh ni noben problem – jaz mislim, da je problem.

Zato sem vprašala vas, ki ste v večini brihtne glave – če ima kdo
kakšno pametno idejo, kako se to spelje ?
Jaz je žal nimam.

Predlagaj investitorju naj PP poveča, če ni pripravljen sodelovati, pač v lov za drugim primernim PP, pa morda nekaj metrov stran

malta, tvoj predlog je načeloma dober, v praksi pa neizvedljiv:
jaz sem namreč to že plačala !
In ker so denar že dobili, jim dol maha. Za njih vse OK, ne vidijo problema. Vsi papirji in načrti OK.
Da bi kdo prišel in mi v praksi pokazal, kako to gre, pa jim na misel ne pade.

Ker še vedno računam, da bo investitor pokazal interes za sporazumno rešitev problema, nočem navajat imena.

Če pa sporazumne rešitve ne bo, bom pa obelodanila tudi ime firme in imena odgovornih – vsaj zato, da se še kdo drug ne nategne tako kot jaz.

Prav zato sem dala vprašanje na forum , ker zdaj ne vem več, al sem tako butasta al sem tako slab šofer al kaj

ja čak malo, kaj za parkirne prostore ne obstajajo neki standardi?
saj pa se ne more vsaka luknja prodat kot parkirni prostor?

ali imaš pa ti nadstandardno dolg avto in to ni več investitorjev problem, ampak tvoj, ker si šel/šla nekaj kupovat, o čemer se nisi dobro pozanimal-a

Koliko je velik oz.dolg parkirni prostor? In kak avto imaš ti?

Ker razlika je, če na standardni prostor parkiraš enoprostorca ali pa cliota…

Hočeš konkreten predlog ?

Kupi si matica ali pa kakšen drug mali avto, pa ti bo ostalo dovolj.

Sicer pa obstajajo standardi – najdi jih- ne more ti prodati parkinga ,ki ni po mninimalnih standardih- preveri!!!

Standard parkirišče, standard avto.
Saj ni problem v velikosti parkirišča, čeprav so upoštevali tisti še dovoljeni minimum od standarda, ampak v dovozu.

anja 230 – hvala za konkreten predlog.
To je tako, kot bi tebi prodali preozka vrata (naročila si pa standardna), potem bi pa rekli shujšaj – zakaj pa imaš 100 kil, če so pa vrata samo za 50 kilske.
Vem da je primerjava malo neumna, ampak tako nekako mi ti svetuješ.

Obup. Sploh mi ni jasno od kje ženskam ta blazen strah pred parkiranjem. Zaradi tega že v osnovi kupujete majhne avte, se bojite hodit v mesto z avtom,…
Z majhnim avtom se da težje parkirat bočno, edina prednost je v dolžini.

Se nič ne čudim da imate problem pri parkiranju če najprej speljete in šele nato začnete vrtit volan. In še nekaj me čudi: kako zaboga vam nikakor ne uspe v nekaj mesecih dobit občutka kolk je sprednji ali zadnji odbijač oddaljen od ovir oz. drugega avta.

Ti govoriš o 6 cm, js ti pa povem da ne rabiš bit noben blazen šofer da lahko z po 1 cm oddaljenosti (spredaj in zadaj) normalno izpelješ zadevo.

V skrajnem primeru se lahko s svojim avtom “nasloniš” na drugi avto in ga mal porineš(če nima zategnjene ročne bremze).

a tale centimeter je bil merjen po lovskih merah?

stlačim avto marsikam, in ga dobim od marsikod, ampak, ne če je vkleščen med dva druga. nekaj mi povej… kako manevriraš na dveh centimetrih?

Poglej, sploh se ne čudim da imate ženske probleme s parkingom. Že ko je treba spravit avto na normalnem parkirplacu rikverc med dva druga avta, pretaknete 4x v rikverc in 4x v prvo prestavo… govorim o večini, ne o vseh.
Na splošno se mi zdi da manevriranje veliko žensk prepusti moškim rokam, ko pa same pridejo v takšno situacijo, pa zmrznejo.

dokler ne poveš, kakšen avto imaš, ne moremo soditi … če golfu ostane tako malo maneverskega prostora, je res nekaj narobe s “standardi”, če pa voziš hummerja, potem pa ti ignoriraš standarde …

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close