Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina tardivna diskinezija

tardivna diskinezija

Spoštovani!

Zanima me, kaj pomeni in kakšni so znaki tardivne diskenizije. Ali je lahko posledica jemanja Eglonyla, oz. Asentre? V kakšnih primerih je t. d. prehodnega značaja in kdaj gre računati s trajno okvaro?

Sama sem približno tri mesece jemala Eglonyl in nato prešla na jemanje Asentre. Slednjo sem jemala približno štiri mesece in sem z jemanjem naenkrat pred kratkim prenehala. Že nekaj mesecev imam težave s spodnjo čeljustjo. Ta se mi pogosto nehote premakne sama od sebe. Motnja me ovira in moti. Ali je to mogoče tardivna diskinezija? Ali moram mogoče računati s trajno okvaro?

Lep pozdrav, špela

Spoštovani!

Antipsihotiki – eglonyl sicer v manjši meri – imajo lahko stranski pojav, kot ga opisujete vi. Stopite do zdravnika, da vam po možnosti predpiše zdravilo, ki bi ublažilo opisane težave, ki bi v tem času sicer po pričakovanju že morale izginiti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Zanima me, kako je v primeru prekinitve jemanja antidepresivov.

V kolikšnem času od prekinitve izzveni učinek jemanja? Kako dolga prekinitev npr. pokaže, da lahko shajaš brez tablet?

Ali je pri ponovnem jemanju potrebno ponovno čakati na učinke vsaj tri tedne? Kako dolga prekinitev pomeni “vse od začetka”?

Hvala.

Lep pozdrav, špela

Spoštovani!

Eglonyl imate predpisan z namenom zmanjševanja tesnobe, medtem ko je asentra zdravilo proti depresiji. Ob začasni prekinitvi eglonyla ne bi pričakoval večjih težav. Obvladati se jih da z drugimi zdravili, ki pa jih smete jemati le krajša obdobja.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close