Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina tuberkuloza, bolecine

tuberkuloza, bolecine

Spostovani,

Imela sem testiranje za tuberkulozo in izkazalo se je ,da sem pozitivna (da imam protitelesa). Reakcija naj bi bila kar mocna (ce vam to kaj pove: madez je cca 2 x 1,5 cm velik), malce izbocen, rdeckaste barve. Po porodu (sem namrec noseca) naj bi sla na rentgen pljuc.
(na testiranje sem morala iti zaradi administrativnih postopkov in ne problemov).

1. Kolikor se spomnim, smo bili v Sloveniji cepljeni proti tuberkulozi (stara sem 32 let) v osnovni soli ? Ali je res, da cepivo ‘drzi’ 20 let ?

2. Poleg pljuc, naj bi tuberkuloza prizadela tudi druge organe- katere? Kateri so najpogostejsi znaki okuzbe/bolezni ?

3. Sem noseca : 17.teden– ali tuberkuloza lahko vpliva na razvoj otroka ?

4. Poleg tega imam se eno vprasanje :
Ze nekaj let imam tezave: bolecine v rektumu, pri odvajanju, vetrove, (predvsem ce jem sladko, kruh, mleko).. Na zacetku nosecnosti je bilo boljse in sem mislila, da mogoce je bila pa le endometrioza vzrok za tezave v preteklosti, sedaj imam pa kar mocne bolecine pri odvajanju vsako jutro, pa ceprav je blato popolnoma mehko. Poleg tega me zbada v rektumu in pa nekje vmes med noznico in rektumom, zbada me v tem spodnjem delu. Poleg tega me skoraj vedno, predvsem pa zjutraj, boli pri uriniranju- boli me rektum, in v smeri proti noznici, ter vcasih tudi ob straneh trebuha spodaj (proti pregibu). Ali mi lahko svetujete, kaj bi to lahko bilo ?
(pred enim letom sem bila na koloskopiji, takrat se je zdravnik bolj skoncentriral na podrocje desno od popka, ker me ja takrat bolelo, samo upam pa, da ce bi bilo kaj vidnega na spodnjem delu crevesja, da bi pa opazil ?.. )

Najlepsa hvala za odgovore.

Spoštovani!

Protitelesa kažejo na reakcijo po cepljenju ali po okužbi. Zelo malo verjetno je, da imate tuberkulozo.

Ev. okužba nepsoredno ne vpliva na plod.

Težko rečem, kaj natančno bi bil vzrok bolečine v presredku. Lahko gre za vnetej, vnetje mehurja, notranje hemeroide, analno poko ipd. Lahko celo za dogajanje ob nosečnosti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšel je priročnik Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]. Kupite ga lahko v knjigarnah DZS in Mladinske

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close