Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Točka minus za Tavševo ker Tavševa si je upokojenki IZMISLILA

Točka minus za Tavševo ker Tavševa si je upokojenki IZMISLILA

Ja ker Tavševa ni bila sposobna kljub 100.000 upokojencev z mizerno penzijo verodostojno podpreti svojo trditev o dveh upokojenkah in 56 eurih s katerimi je dokazovala svoj napad na vladno politiko.
Sramota je, da ste vsi spregledali to dejstvo in ste sprevrgli Janšev korekten odgovor, da podcenjuje socialni položaj penzionerjev. Dejstvo je, da je ogromna večina napadov na sedanjo vlado posplošena in brez pravih argumentov kar je lepo pokazal tudi ta primer. Vedno se govori le posplošeno o tem kako je vse narobe – gospodarstvo gre navzdol (iz lastnih izkušenj vem, da je gospodarska aktivnost bila v tem mandatu vlade največja do sedaj – le kako je to možno, če je pa kriza), revščina (trgovski centri rastejo kot gobe po dežju in tudi vse trgovine so polne v obdobjih nakupovalnih histerij pred večjimi prazniki), tajkunizacija (na listi 100 najbogatejših slovencev ni najti “janševih” ljudi) in podobno.
Ne ne poveličujem te vlade in Janše ampak me zgrozi ta masovna psihoza drhali, ki zagovarja plitikantske izpade moralno in karakterno še slabših od teh čeprav so že ti “poden od podna”.
Ravno zaradi takšnega povzdigovanja napačnih se v oblastno strukturo pririnejo nabolj pokvarjeni in sprevrženi izmečki, ki nam potem postavljajo zakone in predpise, ki so že pravi državni terorizem nad lastnimi ljudmi.

Tavševa ne rabi minus točk.
Dobro si jo oglej, ker po volitvah je ne boš več videvala.

brez zamere, ampak ta post je lahko napisal le nekdo, ki je popolnoma zaslepljen z JJ.

Tavševa si jih ni izmislila,ampka jih je predala kabinetu našega vladarja in kolikor vem jih je bilo krepko čez 100. Že samo dva primera bi bila dovolj in žalostna, ker si človek, ki je krepko dela ne zasluži niti minimuma.

vseeno mi je kako imenuješ ostale politike, vendar se zavedaj, da ti bo ta drhal vladala naslednji mandt.

Kbo bo vladal?

Tavševa? A si ti čist gladka?

nisem odgovarjala tebi, ampak na zgornji post. Vladala bo opcija ki jo pisatelj zgornjega posta imenuje drhal. Me pa ne bi čudilo,da bi tudi ona pripadala tej drhali.

potolažite se čim prej tem bolje za vas.

dobljene volitve še ne pomenijo mandatarstva.

ninej, dobljene volitve SDS, sigurni madat Janezu Janši. Kot pribito. Udari tistega konja, ki vleče. In ta konj, ki vleče Slovenijo v boljše čase je Janez Janša.

jaz ne bi bila tako prepričana, no pa tudi če bi bilo res, koga pa bo povabil v vlado???

zate očitno, zame jo je vrnil za 10 let nazaj, začeti bomo morali znova.

Počakaj na konec volitev. Boš videla kako bodo spreminjali svoje besede.

Jaz pa mislim, da si Tavševa ne zasluži minus točk. Konec koncev se vsak bori za glas na volitvah. S to razliko, da je Tavševa dejansko predala položnice v kabinet.
Problem je, da se ljudje ne želijo izpostavljati in jim je nerodno prositi za miloščino predsednika vlade in si po možnosti nakopati še zamudne obresti, če “velecenjeni” JJ položnic ne bi plačal v roku ali pa jih sploh ne bi plačal. To je problem, da se tisti, ki nimajo, ne želijo izpostavljati, ker so naveličani vsega, vedno naletijo na gluha ušesa, same obljube, ki se redko ali sploh ne uresničijo.

Tavševa in tudi ena od upokojenk (če ste gledali včerajšnji Tednik) je rekla, da se ne želi posebej izpostavljati in prositi miloščine JJ.
Takih, kot sta ti dve upokojenki, je v Sloveniji žal veliko.

Toygirl, a kaj veš, zakaj ni take akcije Tavševa speljala pred petimi leti, ko je bilo upokojencem še bistveno slabše?

Zaradi strokovnih ali politikantskih razlogov?

Hvala za pojasnilo:)).

se strinjam, tako kot jih je JJ.

ker jo takrat še ni bilo v parlamentu, verjetno!!!

drugače pa v zagovor Tavševi, je ena najbolj delavnih parlamentarcev, je skoraj na vseh sejah (mislim dobesedno), izpostavlja že 4 leta socialne probleme, probleme mladoletnih oseb, starostnikov, šolstva, zdravstva itd., a kaj ko jo nihše niti slišati ni hotel, sedaj jim je z zbiralno akcijo dokazala probleme, ki obstajajlo.

Ja, saj sem napisala, da se vsak bori za svoj stolček, s to razliko, da je Tavševa položnice dejansko POSREDOVALA!! In ve se, da je to zaradi volitev, jasno. Saj tudi če pogledam Marjana Podobnika in zavod 25.junij.. do letos se ni Marjan Podobnik pojavil pri Jorasu, kvečjemu Janez Podobnik, sedaj se pa gredo neko “akcijo”.

Zakaj Tavševa akcije ni speljala že prej? Hja, imela je še doooolgih pet let pred sabo. :))

Se strinjam z Bossom.

Ninej: “
drugače pa v zagovor Tavševi, je ena najbolj delavnih parlamentarcev, je skoraj na vseh sejah (mislim dobesedno), izpostavlja že 4 leta socialne probleme, probleme mladoletnih oseb, starostnikov, šolstva, zdravstva itd., a kaj ko jo nihše niti slišati ni hotel, sedaj jim je z zbiralno akcijo dokazala probleme, ki obstajajlo.”

Dokazala je, da ve za DVA konkretna primera upokojenk s katerima je hotela dokazati Janši in vladi, da dela napake in posledično socialno krizo in naj to popravi. Ko je Janša želel od nje nekaj več kot le njeno ustno izjavo (materialni dokaz v obliki pokojninskih izpiskov) je pa postalo jasno kolikšna je njena kredibilnost. Naknadno iskanje dokaznega materiala je pa postalo popolnoma brezpredmetno.

Ninej recimo da jaz začnem trditi da lažeš in pri tem opletam z nekimi tvojimi KONKRETNIMI izvavami, ki si jih menda nekoč zapisala v MONu in naj bi bile dokumentirane (trdim, da imam shranjene v verodostojni obliki). Ko me ti pozoveš naj svojo konkretno trditev dokažem, pa ker v resnici nimam naprimer kopije teh tvojih izjav (se mi pač samo zdi, da si rekla nekaj takega, ker se pač ne strinjam s tvojim mnenjem in nasprotujem tvojim argumentom – ali sem si jih samo izmislil in niti ne morem tvojih izjav dokazati) potem pozovem vse dopisovalce v MON in prosim za kakršen koli dokaz s katerim bom dokazoval tvojo lažnjivost. Četudi mi MONovci pošljejo 100.000 tvojih izjav sem jaz na ta način izkazal tudi svojo nekreditibilnost. In to šteje. Če se že grem pravičnika je edina pot argument resnice. Laž je VEDNO palica, ki udari nazaj tistega, ki jo izreče.
In kaj je storil Janša na izjavo Tavševe? Zavedajoč se problema socialnih stisk je zatrdil da je pripravljen v tako očitnem primeru sam pomagati tema upokojenkama ter pri tem pozval Tavševo naj tudi sledi njegovi gesti. Tolda Tavševa je raje kot da se gre “dobro samaritanko” naredila vik in krik ter sprovocirala afero s katero je želela Janšo disretitirati in pri tem na koncu le diskreditirala samo sebe. Če bi Tavševa gradila svoj napad na Janšo in vlado z resničnimi dokazljivimi izjavami bi Janšo stisnila v kot in ga zmlela. toda v vsem času mandata te vlade to ni uspelo še nikomur, kajti vsi napadi nanj so bili zgrajeni na lažeh in so zato propadli.

Še enkrat: ne trdim da je Janša svetnik, ampak če morate lagati, da ga lahko napadate je pa to še toliko bolj škandalozno. Dokler se ne bo pojavil nekdo, ki bo s svojo osebno integriteto zmogel zmleti Janšo je on za mene še vedno številka 1 – kar pa še daleč ne velja za ostale politikante v koaliciji!!!!

PS: Ninej.
Ali lahko tvojo izjavo (drugače pa v zagovor Tavševi, je ena najbolj delavnih parlamentarcev, je skoraj na vseh sejah (mislim dobesedno) tudi bolj materialno dokažeš :-)) Mogoče statistika njenih prisotnosti na sejah ali pa recimo število replik na posamezne predloge ostalih poslancev in ministrov. Mogoče tudi aktvnosti v raznih strokovnih odborih in komisijah. Kajti če nimaš teh podatkov je tvoja izjava “je ena najbolj delavnih parlamentarcev” samo tvoje mnenje ali prepričanje in nima nikakršne veze z resničnostjo.
Z velikim veseljem pričakujem tvoj odgovor!!

Bravo.

Pravilno mišlenje.

Konkreten odgovor na to si bom pa z veseljem prebral.

kdo laže in kaj laže, lepo prosim, da ni revnih ljudi, da naša socialna politika šepa, da tonemo v družbo brez srednjega razreda. To mu je Tavševa nesla pod nos, ja in palica vedno udari nazaj, kot bumerang, me zanima če bo prebral in pogledal 160 zgodb ljudi iz dna družbe ali vsaj pogledal fotokopije nakaznic.

ja Tavševa je ena redkih poslank, ki resno jemlje svoje delo in je najbolj delavna in največkrat prisotna poslanka na sejah DZ, če ne verjameš se prepričaj, piši na DZ in ti bodo posredovali statistiko prisotnosti, informacija je javnega značaja.

res čudno, vse kar izjavi JJ je pa popolna in čista resnica, ki nima sivine, kaj je že to laž, zanikanje, neresnice, prirejenosti hmm, ne tega JJ ne pozna. če se sedajle pripravim brat njegove predvolilne obljube si lahko mislite s čim bi jih lahko primerjala. Da ne govorim o njegovem časopisu, ko ga berem mislim, da imam v rokah življenjepis najelitnejšega, najboljšega in nenadomestljivega človeka, za kozlat res.

vi mu kar nasedajte, jaz sem mu enkrat in nikoli več, zame je in bo ostal največji cinik in povzpetnik, kar jih poznam. (seveda to je moje osebno mišljenje in nikogar ne silim, da ga prevzame in enako želim od druge strani, še vedno pa bom povedala kaj si mislim o tej vladi, pa če je komu prev ali ne)

Ninej se ti pridruzujem…in ljudje niso vec tako neumni…njemu ploska samo elita za katero je najbolje poskrbel…pa da vidimo ce jo je res ze tako veliko v Sloveniji, da bo ponovno zmagal…

Ne bo držalo, da mu ploska elita. Vodja elite – tajkunov je namreč Milan Kučan, ki mu pa ne ploska.

Malo brcaš v temo. Med stotimi najbogatejšimi Slovenci jih ni prav veliko, ki bi bili “blizu” Janši in njegovi SDS.

Ni mi čisto jasno, ali so tako pošteni, ali morda nesposobni!!!

Sem pa vsekakor za spremembe po volitvah. Nova vlada bo prav gotovo najprej izenačila penzije tistih s petnajstimi leti delovne dobe in bivših s.p.-jev, ki so plačevali minimalne prispevke in koristili vsemogoče ugodnosti, s tistimi, ki jih prejemajo bivši ugledni profesorji ali pa doktorji znanosti. Da se jim ne bodo več dogajale strašne krivice. Pa da vidimo to blagostanje.

Vodja elite je Janša, saj je Šrot postal tajkun ob Janševem vodenju države, sta menjala Delo za Laško, kaj pa Bavčar, prijatelj JJja?
Kdo je pa prodajal naša državna podjetja tajkunom? Ob Janševem vodenju države smo dobili še enega novopečenega tajkuna, lastnika Merkurja in seveda ne smemo pozabiti največjega tajkuna v Sloveniji, ki podpira SDS, verjetno tudi finančno, našo prerevno cerkev.Ni mi jasno enmalmem, boš trdil, da je Janša slabo vodil državo in prodajo državnih podjetij, katere smo mi gradili in ustvarjali, ker ostaja samo še ta razlaga…?

Ninej bravo!

[/quote] kdo laže in kaj laže, lepo prosim, da ni revnih ljudi, da naša socialna politika šepa, da tonemo v družbo brez srednjega razreda. To mu je Tavševa nesla pod nos, ja in palica vedno udari nazaj, kot bumerang, me zanima če bo prebral in pogledal 160 zgodb ljudi iz dna družbe ali vsaj pogledal fotokopije nakaznic.[/quote]

Tavševa je lagala, da ima 2 z besedo DVA konkretna primera kjer je bila podan znesek 56€. Ne me prijet za jezik, ker te štorje nisem spremljal od začetka, tako da ne bom trdil, da je to pokojnina (izvzamem pokojnino z nezadostno delovno dobo in podobno) ali pa je to ostanek od poplačanih položnic, kajti v vsakem primeru je to mnogo premalo za preživetje.
In ker ni mogla na janšev odgovor, da bo tema upokojenkama pomagal iz svojega žepa (verjetno se tu vsi strinjamo, da si to z lahkoto privošči ne da bi se mu poznalo na standardu) če le Tavševa prinese verodostojno dokazilo o njunem resničnem stanju (pokojninsko nakazilo) le tega prinesti je očitno, da je lagala in si je vse skupaj izmislila. In ravno to je tisti kamen spotike na katerega opozarjam. Janša ni v svoji izjavi trdil, da ni revščine, ampak je izrazil svoj dvom, da kljub tako neučinkovitem pokojninskem sistemu, ki ga imamo, ne more biti, da bi nekdo za polno ali približno polno delovno dobo dobil samo 56€ pokojnine. Kajti, če je res tako, bo kot prvo dal iz svojega žepa da odpravi krivico, ker tudi predsednik vlade ne more kar tako ad hoc spreminjati pravil pokojninskega sistema.

[/quote] ja Tavševa je ena redkih poslank, ki resno jemlje svoje delo in je najbolj delavna in največkrat prisotna poslanka na sejah DZ, če ne verjameš se prepričaj, piši na DZ in ti bodo posredovali statistiko prisotnosti, informacija je javnega značaja. [/quote]

In ti! Ali si se že prej pozanimala ali pa si svojo trditev izrekla kar tako na pamet? Veš zelo te imam na sumu, da si kar tako počez izrekla trditev brez dokazov. Kaj pa, če sem malce “žleht” in si pridobim statistiko vseh poslancev, pa se izkaže, da ni ravno na vrhu lestvice? Kako boš pa potem branila svojo integriteto in verodostojnost?

[/quote] res čudno, vse kar izjavi JJ je pa popolna in čista resnica, ki nima sivine, kaj je že to laž, zanikanje, neresnice, prirejenosti hmm, ne tega JJ ne pozna. če se sedajle pripravim brat njegove predvolilne obljube si lahko mislite s čim bi jih lahko primerjala. Da ne govorim o njegovem časopisu, ko ga berem mislim, da imam v rokah življenjepis najelitnejšega, najboljšega in nenadomestljivega človeka, za kozlat res. [/quote]

A bi bila prosim tako dobra in posredovala njegov predvolilni program? No gre pravzaprav za predvolilne obljube SDS. Pa prosim, da upoštevaš, da je moral potem vladno pozicijo deliti še z drugimi strankami in ugoditi njihovim zahtevam. Torej mislim, da bo bolje če citiraš koalicijsko pogodbo. Veš s konkretnimi argumenti boš vse “Janšiste” zelo hitro razorožila, Če pa spet streljaš kar tako nasplošno pa ti pač neverjamem. Ja pa še to: po mojem osebnem prepričanju tudi Janša prireja stvari v svojo korist, ampak za razliko od “levakov” precej bolj intiligentno. Zato tudi toliko žolča okrog vsake njegove izjave.

[/quote] vi mu kar nasedajte, jaz sem mu enkrat in nikoli več, zame je in bo ostal največji cinik in povzpetnik, kar jih poznam. (seveda to je moje osebno mišljenje in nikogar ne silim, da ga prevzame in enako želim od druge strani, še vedno pa bom povedala kaj si mislim o tej vladi, pa če je komu prev ali ne)[/quote]

Ja si že nekajkrat izjavila, da si ga volila na prejšnih volitvah potem pa so si ti “odprle oči”. Zato te popolnoma razumem zakaj s takim žarom zlivaš gnojnico na vse kar ima samo atom veze z Janšo. Veš to tudi ni opravičilo da posegaš sama po nedokazljivih splošnih trditvah samo zato, da bi Janšo diskreditirala – ali pa hočeš biti tako zelo kreditibilna kot je bila Tavševa.

Ej ni važno, če ni Tavševa prinesla položnice točno tistih dveh, saj mu je prinesla od 160 oseb….Mešaš jabolka in hruške in poskušaš diskreditirati Tauševo ampak pametne ne moreš zavesti! Janša je izjavil, da takih ni in ne obstajajo v Sloveniji,s takimi dohodki in razhodi mesečnimi, namesto dveh oseb mu je prinesla dokazila o 160- ih in tako diskreditirala Janševo izjavo, da take socialne problematike v Sloveniji ni…Sedaj pa ko Janša kliče po samo teh dveh osebah, pa s tem kaže, da želi samo kljubovati Tauševi in mu je vseeno, ker tistih 160 nima kaj jest! Bravo Janša, pokazal si svoj pravi jaz!Kakšen predsednik vlade je to, ki javno izrazi, da ga briga za svoje slovence, pa če tudi umrejo od lakote…Žalostno!Pa prosim ne me respondirati z posti, da Janša ni uporabil teh besed, jih ni potreboval povedati, s svojim načinom nam je to jasno in glasno dal vedeti…

Janša pozablja, da sta se šla Janša in Barbara okoli socialne problematike in da se ne gre za neko principilno dejanje, češ Janša pravi, ja dej mi zej položnice od unih dveh upokojenk!Kaj pa ostalih 250 tisoč upokojencev, ki prejemajo manj kot 400 eurov? Barbara opozarja na vseh 250 tisoč in jo skrbi za vse, Janšo pa skrbi samo za 2 upokojenke, češ da ne bi ispadel slučajno lažnjivec v očeh javnosti, to je tako že, škoda ker se tega še ne zaveda. Sramota, da si na račun teh dveh upokojenk, ki nimajo kaj jesti, želi nabrati glasove, upam da jih čim več izgubi!

Ne vem, kje sicer živiš, ampak če pogledaš, kdo je elita in komu pripada, to vsekakor ni krog JJ ali SDS.

New Report

Close