Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Točka minus za JJ ali “Tavševa si je upokojenki izmislila”

Točka minus za JJ ali “Tavševa si je upokojenki izmislila”

Predvolilni boj je pa Janša d.o.o. zelo slabo začel… takole se delati norca iz ljudi, ki v resnici nimajo za preživeti se mi pa zdi, da je obžalovanja vredno. JJ se je pri meni postavil s tem na zadnje mesto pa sem daleč od tega, da bi zagovarjal socialno državo.

Kot nekdo, ki je dal skozi tehniški faks, lahko rečem, da je potrebno biti v izjavah karseda precizen. Eno so forumi in mnenja v časopisih, drugo pa je parlament. Če je nekaj izjavila, naj to dokaže, sicer naj ali izjavo popravi ali drži kljun, ne pa hodi s škatlami položnic ljudi, ki z njeno izjavo nimajo nič skupnega. Torej, če se je Janša obesil na njeno izjavo o točno določenih dveh upokojenkah, je jasno, da mu mora oporekati s temi dvemi upokojenkami, ne pa z armado xy ljudi.

Modrost Janševega odgovora poslanki je pa druga zadeva. Če komu, škodi samo sebi. Dejstvo pa ostaja, da je lagal nekdo drug in ne on.

Godpos minister, dvoje vprašpnj zate:

-ali je Janša kriv, da so imeli nekateri tako slabe pokojninske pogoje in s tem posledično sedaj nizke pokojnine? Kolikor vem, je pokojnina danes rezultat nečesa, kar je nekdo počel ali pa ni počel 30, 40 let nazaj.
Seveda Tavševa kot dipl. soc. delavka to izjemno dobro ve. Iz tega izhaja, da je vse skupaj res poceni politična demagogija nekoga, ki v bistvu ve, da je pri vsem tem (ŽAL!!!) Janša recimo še najmanj kriv.

-druga stvar, kako to, da Tavševa ni opozarjala na tovrstno socialno problematiko recimo 4 ali 5 let nazaj? Se ti ne zdi to malo nenavadno? vsaj malo?

nova
Uredništvo priporoča

Tako je to, ja, analitik.

a si že slišal za varovalko, ki določa najmanjšo možno pokojnino.

ma lepo vas prosim, zakaj si zatiskate oči, če je nekaj slabo je slabo in pika. Pa ni slabo samo za upokojence, slabo je tudi za 200.000 ljudi-aktivnih-delavnih in še slabše za 60.000 delavcev, ki prejemajo manj kot 400€ plače pa delajo in naj bi s svojim delom lahko preživeli sebe in svoje, pa jih.

me prav zanima, kako bo naslednji mandat, ko se vlada spremeni, ali boste tudi takrat na strani vlade, ki bo primorana zatiskati pasove prav vsem, zaradi napak ki jih sedaj počne ta vlada.

ali vam je res vseeno za teh 200.000 ljudi samo da je na oblasti JJ, svašta res ne morem verjet. Pa za inflacijo vam je tudi vseeno izgleda, pa če prav prihajajo resna opozorila iz ES.

Ninej, nisi mi odgovorila na moja vprašanja, ampak samo vrgla par dodatnih dimnih bombic.

Seveda se strnjam s tabo, da je stanje slabo in da bi bilo lahko boljše in prav tako sem takoj za, da se zamenja vlado, če bo potem vsaj 3 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} boljše.

Ampak poglejmo dejstva in pustimo parole ob strani, ok?

-Ropova vlaga je upokojence opeharila vsaj za eno penzijo.

To pomeni, da so realno sedaj upokojenci vsaj za 1/12 na boljšem.

Ampak ne, vik in krik Tavševa zganja sedaj in ne prej, ko bi ga res lahko. Dvojna merila?

Čudi me, da si ti do tega pojava tako ravnodušna in da hočeš pozornost od teh dejstev odvrniti s tako pocenimi fintami. Oprosti, ampak prepričan sem, da večina tega ne bo kupila.

Če pa pri Lipi s Tavševo na čelu pripravijo konsistenten ekonomsko socialni program, ki bo vsem prinesel blaginjo, to pa je druga stvar.

Torej, ne ni nam vseeno, znamo pa razmišljati s svojo glavo in smo kritični do vseh. Z drugimi besedami, ne pustimo se kar tako žejne peljati čez vodo.

Eden od razlogov za nezadovoljstvo je tudi inflacija, ki se je prav za časa te vlade, ne le povečala, temveč za marsikoga tudi presegla kritično točko. Za to pa je kriv Janša, ja, še posebnej, ker je obljubljal nekaj čisto drugega.

Ne rečem, da ne, ampak pri Tavševi gre za drugi zadevo (manipulacija, nenačelnost, intelektualna nepoštenost).

Kako kritično je šele moglo biti cca. 6,7 let nazaj, ko smo imeli še večjo inflacijo.

Mimogrede, inflacija naj bi se postopoma zniževala. Letošnji april je imel nižjo mesečno inflacijo kot lanski april in menda se bo ta trend nadaljeval. Tako da ni za obupati in iskati primerne veje na bližnjem drevesu.

Dober si napisal. Vendar to ne bo zaustavilo ninej. Pred seboj imajo samo en cilj in to je zamenjava Janše.


Pa je bil Janša tolk pošen in popravil krivico, ko jih je Rop opeharil?

Al bo raje povrnil vojno škodo domobrancem?

V bistvu nas volilce zelo malo zanima kdo govori ali pa ne govori v JJ imenu – dejstvo je, da je model govoril v njegovem imenu in povedal je z drugimi besedami: “ne nas farbat z nizkimi pokojninami”. Mora bit pa nekaj hudo narobe, če tega nisi tako zastopil.

g.minister, posploševanje je eden izmed temeljev zameglevanja bistva. T.i. “straw-man” argument naj bo orodje politikov in novinarjev. Pri meni ne učinkuje. Zapomni si to.

jaz govorim v svojem imenu in me ne povezuj z nobenim, lahko rečem le zase JJ me je razočaral in zato nikoli več ne bo dobil moj glas, spada v opozicijo, po mojem skromnem mišljenju.

torej zamenjali ga bomo tisti, ki nismo zadovoljni z njegovim delom, brez cilja, če me vprašaš, koga bom volila, ti lahko zatrdim, da zaenkrat še ne vem, ker pa mi je mar za vse ljudi v Sloveniji, bom verjetno gledala na socialni program stranke, upam pa lahko, da se zgodba ne bo ponovila, če pa se bo, bom pa ravno tako kritična do stranke , ki ji bom dala svoj glas, tako kot sem sedaj do JJ in njegovih velecenjenih riti.

ne nisem ena tistih, ki prikimava vsem kar naredijo naši, pa čeprav mi ni všeč, ker na srečo naših nimam, ja.

katero vprašanje, pa si zastavil meni???

Analitik, pravilno!
Razlagati tem”cvetom” slovenske politike,sama postanem rdeča od sramu. Kakšna nevednost, nepoznavanje zgodovine slovenskega naroda in predvsem , kako želijo z lažmi izničiti vse, kar je ta vlada naredila.
Vsi vemo, kako so v 12-letni vladavini LDS vodili politiko plač – uravnilovke za vse zaposlene, potem pa pet, šest posebnežev v podjetju, ki so imeli 10x višje plače, na upokojence bi najraje pozabili – v petih letih so jim ukradli 2,5 pokojnine.
Šele ta vlada skuša delno popraviti krivice, vseh ne more, ker se rdeča klika upira vsaki spremembi. 6o let so imeli dovolj časa, da so svoje laži vtkali v vse pore slovenskega življa.
A počasi tonejo v lastnih lažeh, obvladujejo medije, zato jim delno še uspeva. Vladi JJ želim vsaj še en mandatm, da bo dokončno pometla s to navlako, ki ni narodu naredila ničesar dobrega – za sebe in svoje potomce pa je odlično poskrbela.

Bravo Tauševa, Janša je sramota za Slovenijo!

tebi ni jasno, da precej ljudi špekulira in nekaj izsiljuje nekaj, kaj jim niti ne pripada.
meni se dejanja vseh iz okolice Pečeta prav nagnusna in nesramna.

Bravo LIPA! Vsaj nekdo si upa Janši pljuniti v obraz !

Kdo ti je dal pravico uporabljat priimek predsednika SD!!! Take bedarije on ne bi spravil iz sebe niti ob treh zjutraj.

Drugič me uprašaj po mojem priimku in potem otrešaj take oslarije! Tudi sam bi pljunil Janši v obraz , če bi ga imel priložnost srečati!

To ti pa verjamem. Drugo ne.

Tvoj priimek me seveda ne zanima. Kljub bistroumnemu nicku pa nisi vreden, da bi čistil čevlje Janševemu ali Pahorjevemu šoferju.

Lipeki so res eni lipeki. Janša bi moral pozvati Tavševo, naj mu na licu mesta prinese odrezeka od pokojnin od tistih dveh upokojenk. Sploh jih ni imela, sama manipulacija jo je. Verjetno so bile dve osebi,ki sta imeli samo par let delovne dobe v SLo, vse ostalo pa v kaki drugi državi bivše juge.

Položnice ki jih zbira so pa svatovna manipulacija. Vsak od nas lahko naredi stroškov za nekaj tisoč EUR na mesec in jamra, da nima za položnice. Da se privarčevati povsod, pri elektriki, pri vodi, telefonu, ki ni nujen…

V SLO je pa res precej neekonomičnosti. Veliko upokojencev živi v velikih hišah in ogromnih stanovanjih vrednih miljone, ki zahtevajo veliko stroškov vzdrževanja in je normalno, da potem ni za položnice.

Ja, ampak ne govorimo o njih…debata teče o drugih stvareh

New Report

Close