Najdi forum

Pozdravjeni!

Moja 3,4 letna deklica je pred 14. dnevi zlomila nogo in jo ima celo v gipsu. Do zdaj smo nekako zgurali in ji doma ni bilo dolgčas, zdaj me pa prosi, če gre lahko v vrtec. Zanima me ali ima takšen otrok pravico iti v vrtec.(zanima me predvsem iz pravnega vidika). V vrtcu so mi odgovorili, da žal takšnega otroka ne morejo sprejeti, ker mora imeti posebno nego.

Kaj menite vi?

Hvala za odgovor!

Hčerka (6 let) si je septembra v vrtcu zlomila roko.En teden je bila doma, potem pa je tudi prosila, če lahko gre v vrtec. Z vzgojiteljico smo se zmenili, ni bilo nobenih problemov. Je pa to bolj mali, “podeželski” vrtec, kjer so le tri skupine otrok.Je pa mala tudi zelo samostojna.
Je pa verjetno odvisno od vrtca, pa tudi od skupine, v katero je otrok vključen, predvsem pa od otroka, kako doživlja svojo poškodbo, oziroma kako se obnaša.
Lep dan,

draga Palčka
Sem vzg v vrtcu in menim, da bi vaš otrok zelo težko funkcioniral cel dan v vrtcu.Ima zlomljeno nogo in je praktično nepokreten.Drugače je z zlomljeno roko. Računajte na to, da sta v skupini dve osebi, ki morata biti na razpolago 24 otrokom.Predvidevam, da ste na bolniški za nego otroka.Pojdita v vrtec na obisk za kakšno uro pa bo otrok tudi zelo vesel.
lp šica

nova
Uredništvo priporoča

Takole bom rekla. Otroka, ki ima zlomljeno roko lažje sprejmeš v vrtec, kot otroka, ki ima zlom noge. Čisto preprosto je. Zunaj so lepi dnevi in tak otrok se ne more aktivno vključiti v igro na prostem, sprehodu, izletu in delu v sami skupini. Nevarno je, da pade in se ponovno poškoduje. Otrok je gibalno oviran, težko hodi in je bolj neroden kot sicer. Vzgojiteljica, ki sprejme takega otroka v skupino je zanj odgovorna in posledično za poškodbe, ki bi lahko sledile. Zato jo popolnoma razumem, da je otroka zavrnila. Lahko se obrnete na vodjo zdravstveno higienskega režima v vašem vrtcu, ki je tudi merodajna za take odločitve in se posvetujete z njo.
Lep pozdrav!
TaNa

Vrtec Pod Gradom Praprotnikova ul.2 1000 Ljubljana tel.:01-2412-600 fax.:01-2412-611 [email protected]

New Report

Close