Najdi forum

SADNE KAŠICE

Z mojim 6 mesečnikom sva do sedaj jedla
en gosti obrok na dan in to zelenjavnega.

Z veseljem je jedel in sem se odločila,
da mu dodam še enega – sadnega.

V paparici sem našla zanimiv recept in mu pripravila naslednje:
2 žlici riževih kosmičev sem prelila z vrelo vodo
in pustila da se je ohladilo. Vanj sem naribala jabolko,
(sva ga že jedla čisto na začetku in mu je bil všeč)
dodala malo banane in vse skupaj pretlačila.

Kaj sem naredila narobe, ker ni hotel jesti.
Vse je spljuval ven.

Ni navajen na nov okus. Koliko časa pa že jeste zelenjavni obrok? Na okus zelenjave se je navadil, okus sadja pa mu je še tuj. Vztrjajte. Poskušajte znova jutri.

Mogoče mu je preveč sladko. Zelenjavo najbrž ne sladkaš in ni navajen sladkega okusa. Banana je namreč precej sladka. Pri nas smo na začetku jabolko skupaj z rižem skuhali in vse skupaj pretlačili.

Lp, Ela S

nova
Uredništvo priporoča

Našemu sem morala krompirček ponuditi 5x, da ga je šestič z veseljem pojedel. Pred tem je pa samo okrog letelo. Ampak nič silit, če noče, noče, naslednji dan ponovi vajo. Morda ni bil pravi trenutek, morda je bila zaspana, utrujena, …

LP

1 mesec. Kaj je bolje da jabolko skuham ali naribam.

Kako pa to, da je zelenjavo že en mesec prej jedel, sadje pa šele zdaj? Najbrž se je dodobra navadil, da se po žlički je slane zadeve, zato sploh ni pričakoval česa sladkega. Počasi počasi bo sprejel tudi sadje.

Jaz sadja za kašice nisem nikoli kuhala. Vedno sem nastrgala surovega, saj le tako dobi tudi vitamine. Uporabljala pa sem stekleno strgalo, ki nastrga sadje v kašo.

Kje si ga kupila, ga že dalj časa iščem – stekleno strgalo?
Ali naj jabolko olupim.
Kaj pa hruške in marelice?

Čisto na začetku sem mu jabolko olupija in skuhala
in ga je z veseljem pojedel. Potem sem mu dala korenjček,
pa bučko….krompir in riž.

V Intersparu v Kp, nedvomno ga imajo tudi v Lj. Poglej med kozarci in drugo steklenino. Stane cca 800 sit, je pa za kašice res super. Naribano na navadnem ribežnu nikoli ne pride tako kašasto. Sadje olupiš in nastrgaš.

Zanima me, kako naj pripravim naribano jabolko
da ne bo oksidiral. Sem ga danes naribala in dala v
riževe kosmiče, pa je ratalo vse rjavo.

Kako ve to delate???

Stekleno strgalo se da kupiti v Merkurju. Stane okoli 700 sit. Da jabolko ne bo rjavo težko rečem. Pri meni je dostikrat tudi od samega jabolčka odvisno. Ponudim ji pa tudi takega seveda z kakšnm drugim sadjem zmešano.

lp

Če nočeš da ti jabolko oksidira ga pokapaj s parimi kapljicami limone (vsaj tako pravijo). Jaz ga trenutno še kuham…

LP Tina

Jaz tudi zaenkrat sadje še prekuham – jabolka, banano (probali surovo, a je imela krčke), hruške, slive…. Si probala jabolko? Je bilo sladko, kislo??!
Jaz že pri korenčku ločim (ko jih probam) dobre in slastne od tistih fuj brez okusa….jabolka pa itak. Jaz dam riževe kosmiče v vročo vodo (ne vrelo)…
Oziroma v primeru priprave s sadjem jih dodam v posodico k kuhanemu jabolku in banani, vse zmešam ter zmiksam (ali pa sadje že prej zmiksam, da vidim koliko kosmičev moram dati, da se zgosti). Stari smo skoraj 7 mes.

Pomaga tudi pomaranča (C vitamin skratka), da ne bo preveč kislo, če boš dodala limono ;O). Skušaj pa čimprej ponuditi.

Vanja 2

Kakšne oz. katere riževe kosmiče pa uporabljaš? Pa tudi za ostale me zanima, kakšen riž jim kuhate?

Samo rjavi riž.
Drugače pa za sadne kaše uporabljam riževe kosmiče od biotopa.
Jih samo z vrelo vodo prelijem in počakam da se ohladijo.
Dodam sadje in pretlačim. Zelo rad je!

Janata, kje pa se kupijo te riževi kosmiči od biotopa.

Hvala za odgovor.

Merkator pri bio prehrani.

New Report

Close