Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja izguba apetita – zobki?

izguba apetita – zobki?

Moja 9-mesečnica, ki je prej res lepo jedla, že dober teden – 10 dni poje pol manj kot prej, tudi dojenje ji ne paše (razen ponoči). So ji pa v tem času pokukali 3 zobki (no, eden še vedno ven leze) in je res boga, zvečer ji moram dati obvezno Calpol, sicer samo joka. A je možno, da je ta izguba apetita povezana z zobki? Ali ima katera podobne izkušnje?

Pozdravljena!

Izgleda, da tudi našemu ven bodejo zobki in je pravzaprav zaradi tega tak problem s spanjem. Včeraj sva z možem opazila, da ima na mestu, kjer bo enkica tako plavo črtico (kot podpludba). Občasno kar dosti joče. Tudi jaz sem mu dala sirup – ne Calpol ampak Daleron pred spanjem.
Je to zobek? In, če je, v kolkem času bo (približno) prilezel ven?
Sem pa tudi jaz par dni nazaj opazila, da noče zvečer jesti kašice.

LP

Uf, o spanju pa sploh ne bi govorila. Pol noči deluje Calpol, drugo polovico pa se zbujamo, jokamo in crkljamo. Ampak zato pa podnevi več spi (jo mažem s Calgelom in dam Calpol, če vidim, da je že zjutraj vsa jokasta). Moja hčerka je imela, preden so zobki pokukali, zelo otečeno dlesen – prav bulo tam, kjer je zobek rasel. Se mi pa zdi tudi “modrica” logična, saj zob pritiska na dlesen. Kdaj bo prilezel ven? Lahko že danes, lahko pa šele čez en teden ali celo kasneje.

našemu se že dva meseca vidijo dvojke in trojke zgoraj, da smo že rekli:evo zdaj pa bo, pa še danes ni nič; se mi fuuul smili ampak…; je pa res, da naš zato ni zgubil apetita, edino včasih, ko dobi žlico v usta, žlico tako zagrize in jo sploh ne spusti; je pa čisto možno, da mala zato nima pravega apetita

Naš zadnje čase, ko počasi lezejo ven spodnje dvojke, ne mara zelo trde hrane, spet moram bolj pasirati.

New Report

Close