Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Naš kuža je domov prinesel mladega zajca.

Naš kuža je domov prinesel mladega zajca.

Nimam pojma kje ga je dobil in kako. Zajcu ni poleg tega da je prestrašen nič. Je pa še zelo majhen in nimam pojma kaj naj. Pes mu ni hotel nič hudega, mislim da ga je hotel posvojit. Ker že drugače vedno pazi kure in je zraven ko so zunaj. Če pa se katera zadere pa leti 100 na uro gledat kaj se dogaja. Pa tudi do muc je zelo zaščitniški. Je prinesel že domov miš, ki smo jo kasneje spustili. Ampak nevem kaj naj z tem mladim zajcem????

Kako lepo 🙂

Če imate dovolj prostora, pa pustite kužku, da ga posvoji. Naredite mu kako ogrado in “hišico” pa naj uživata v novem prijateljstvu.

Nevem al ise hecas ali res misliš. Kuža si ga je nesel v uto. Pod nobenim pogojem mu ga ne pustim. Saj zajec neve kaj pes hoče. Kaj naj ga izpustim ali kaj naj? še je tako mlad da mislim da bi moral zizat. Kaj naj mu dam za jest in pit? Ali kaj naj naredim?????

Bodi vesela, da ni prinesel kakšnga jagenčka.

Mleko mu razredči z vodo.

Nisem se hecala. Upam, da nisi zamerila.
Mislila sem, da imate morda dovolj prostora zunaj (ker si omenila kure), da ne bi bil problem ga obdržat. Nisem vedela, da je zajček tako zelo majhen. Po mojem mu poskusi dati mleko, kaj pa vem.
Pa imajo kaki sosedje zajce? Mogoče ga je kuža prinesel od tam in jim ga lahko vrneš ali pa jim ga daš, da ga dajo k ostalim zajcem.

Upam, da boste rešili zadevo tako, da bo dobro za vas in za zajčka. In seveda psa 🙂

Tud če je mjhn, je za golaž dobr(:

še recept(: Pa dober tek(:

1 zajec
sol
črni poper v zrnu
3 srednje velike čebule
2 tanki rezini prekajene slanine
3 stroki česna
1 lovorjev list
timijan
2 srednje velika korenčka
1 dl kisle smetane
vejica svežega peteršilja
1 dl suhega belega vina
olje
sladka rdeča paprika
maslena kocka

Zeliščne zdrobove kroglice:
250 g pšeničnega zdroba
0,5 l mleka
sol
50 g masla
1 večji korenček
kot pomarančin krhelj velik kos gomolja zelene
2 jajci
vejica svežega peteršilja
zeliščna sol (sol, rožmarin, timijan, majaron, bazilika, lovor, peteršilj, oregano)

Na vročem olju kose zajca hitro popečemo z vseh strani in shranimo na toplem. Na isti maščobi pražimo slanino, dokler ne postane hrustljava, dodamo čebulo in pražimo, dokler ne postane mehka (ne sme porjaveti). Nato dodamo česen, pražimo in ko zadiši, dodamo kose zajca. Nekaj minut pražimo na srednje močnem ognju, dodamo ščepec timijana, črni poper v zrnu, zalijemo z vinom in pokrito dušimo, dokler alkohol ne izpari. Občasno premešamo. Ko alkohol izpari, dolijemo malo vode in premešamo. Pokrito dušimo 10 minut ter dodamo čajno žličko sladke rdeče paprike ter kislo smetano. Solimo po okusu, premešamo in pokrito dušimo na šibkem ognju približno pol ure ali dokler meso ne postane mehko in začne odstopati od kosti. Na koncu posujemo s sesekljanim svežim peteršiljem in ponudimo z zeliščnimi zdrobovimi kroglicami. Če se nam zdi omaka redka, jo lahko zgostimo z masleno kocko.

Mleko solimo in ga zavremo. V vrelo mleko vmešamo pšenični zdrob, mešamo in kuhamo, dokler se zdrob ne zgosti. Odstavimo z ognja ter še vročemu zdrobu dodamo na koščke narezano maslo. Ko se maslo stopi, dodamo jajci, zeliščno sol, drobno sesekljan peteršilj, na drobne kockice narezana korenček in gomolj zelene, ki smo ju predhodno skuhali v vodi. Jajce moramo dodati še vročemu zdrobu, sicer bodo v njem ostale grudice, ki jih ne bomo mogli razmešati. Premešamo in z mokrimi rokami oblikujemo kroglice velikosti žogice za namizni tenis. V velikem loncu zavremo vodo in v njej kuhamo zdrobove kroglice 10 minut.

Jernej z tem si dobesedno ogaben. Kaj res misliš da se tako požrešna in vidim v vsakem živem bitju hrano? Ej sploh nevem zakaj pišeš če ne znaš odgovora. Niti posta ne rabiš odpirat, še manj pa se tako nagnusno norčevat.

kaj naj rečem, rad jem zajčke, slastni so pač(: Če ti ne odgovarja recept , pa ne beri(: A da je tu možn kakšn praviln odgovor na tvoje prašanje? nisem vedel…

No še dva recepta, če ti prvi ni bil všeč(: Dober tek, mmm sem ratal lačen(:

Ocvrti zajec(:
Očiščen mlad zajec, sol, 2 žlici moke, 2 jajci, žlica olja, 1/4 l drobtin dan starega kruha, mast za cvrenje
Zajca razkosaj in rahlo posoli. Povaljaj ga v moki, jajcu in drobtinah ter v vroči masti ocvri. Cvri bolj počasi, da ne bo ob kosteh krvav.

Pečen zajčji hrbet s smetano(:
Potegni kožice s hrbta, preslanini ga in posoli. V kožici mu prideni vse do-datke, polij ga z vročo mastjo, priiij kis in nekaj žlic juhe in peci; vmes ga več-krat polij s tem sokom. Ko je meso že skoraj pečeno, odlij mast, meso pa večkrat polij s smetano in nazadnje še malo z juho. Sok precedi na zrezan hrbet, zložen na krožniku, postrezi ga s testeninami.

Na forumu Domače živali poišči telefonsko od azila za divje živali. Če si z Gorenjske – je blizu Golnika. Če nič drugega, ti bodo pa povedali, kako ga hranit.

Tu imam vso pravico brat, ker sem jaz napisala ta post. Ti pa za svoje recepte odperi novega. Nevem zakaj sploh bere in odpiraš teme, če ne znaš odgovora. saj ta forum je namenjen za pvrašanja in prave odgovore. Saj zato pa ga čedalje več ljudi zapušča, ker človek nekaj vpraša dobi pa nekaj čist brezveznega, kot da se ne bi z odraslimi ljudmi pogovarjal. Mislim kaj je sploh stabo narobe da pišeš tu recepte. Pojdi na forim prehrana pa jih daj še 10 gor če hočeš. ti pa želim samo prave odgovore.

Meni se zdita enako ogabna, če uporabim tvoje besede. Pes vam je že prej nosil domov živali, pa mu še kar to omogočate? Ne morem verjeti, res. Potem pa ni čudno, da je takšna nestrpnost do psov in njihovih lastnikov. Zaradi takšnih, kot si ti.

255 hehe tako je! In ravno zato sem napisal recepte in predlagal pojedino, rad provociram take kot si ti kuzzika(: Drugače pa zajca nisem nikoli v življenju probal(:

PA DAJTE NO. KO PRIDEM NA OVER NET SAMI PRIZADETI ODGOVORI. KOT V VRTCU. A SE TI LJUDJE V RESNIČNEM ŽIVLJENJU TUDI TAKO OBNAŠAJO ALI IMAJO KAKŠNE SKRITE OBSESIJE PA JIH TU IZŽIVLJAJO. pA KAJ SPLOH NEKDO POLNOLETEN LAHKO SE TAKO OBAŠA. NA NIVOJU PRIMATA. POTEM PA SE IMA ZA PAMETNEGA IN INTELIGNETNEGA, ČERPAV JE DALEEČ OD TEGA.

Pokliči kakšnega lovca, mislim pa, če je zajec divji, ne bo preživel.

Nevem zakaj bi nekoga provociral in kaj je tu smešnega. Ne jem mesa tako da golaž ne pride v poštev. na take provokacije pa se ne oziram preveč, saj to počnejo le omejeni in z sabo nezadovoljni osebki. Ja pes je 2 krat prinesel miš. Živo in nič poškodovano. nekrat je od nekod privlekel nov športni copat. Sem vse v okolici povprašala če ga kdo pogreša pa ga nišče ni. In akj naj mu zdaj naredim?? A ga naj za večno zaklenem? Saj smo doma na podeželju. In Se večinoma drži hiše tu pa tam pa kam gre. Naj mu razložim da naj pusti živali na miru? povej kako??

Si že slišala za povodec?

Sploh pa bi se bilo najprej dobro pozanimati, kakšno žival je sploh prinesel domov. Recimo, da bi žival pokazala veterinarju. Če gre res za zajca ali morda za domačega kunca.

a za zajca povodec? hehe

Ja sem. Ampak ker imamo okrog veliko zemlje ga tudi tako spustimo. Vse okrog polja in njive pa travniki. Čez dan gre sam na sprehod, veliko je tudi z nami zunaj. Zajca pa ni “ukradel” pri sosedu v hlevu, ker nima nišče zajcev, niti ne vdira v ograje. Ampak ga je moral nekje na polju najti. Tudi lovca ni v bližini, ker vedo da mi ni všeč če lovijo okrog nas. Zelo daleč pa pes ne odide.

Azil za prostoživeče živali, 031 813 097 Pokliči na to številko in ti bodo povedali kaj pa kako. Če si kje blizu kranja, pa ga lahko tudi tja odpelješ…pokliči pa boš videla kaj se boš zmenila.
Sporoči.

Tudi mi smo doma na podeželju, pa imamo okrog hiše in dvorišča ograjo. Pes je tako v ograjenem prostoru, trikrat na dan pa ga še na povodcu peljemo na sprehod v gozd in čez travnike. Niti slučajno ga samega ne pustimo tavati po vasi in gozdu.

Vaš pes je očitno privlekel zelo mladega poljskega zajca, ki mu ni mogel ubežati, ker je pač premlad. Po moje se je že velikokrat podil za zajci, vendar mu jih ni uspelo uloviti. Jaz bi zajca spustila tja, kjer predvidevate, da ga je pes dobil. Velika verjetnost je, da ga bo mama zajklja našla. Če ga obdržite in hranite ter vzgojite doma, ga pozneje v divjino ne boste mogli več spustiti, ker ne bo več zmožen preživeti v naravi. Če kličete lovce, imam občutek, da bo končal v enem od Jernejevih receptov, odvisno, na kakšnega lovca naletite. V društvu za zaščito živali pa se po moje ne ukvarjajo z zajci. Ali pač?

Jaz bi predvsem poskrbela, da se pes ne bi več nenadzorovano potepal po okolici, čeprav je to vaška folklora, se zavedam tega.

In v bližini tudi ni nobene ceste?

New Report

Close