Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečine v srcu

Bolečine v srcu

Spoštovani!

V soboto zjutraj me je presenetila bolečina v srcu – bolečina je bila “hitra”, intenzivna, dvakrat zaporedoma z krajšim časovnim presledkom – cca 10 sekund. Kot bi mi bolečina presekala srce. Večkrat prej sem imela težavo, ko sem vdihnila me je “zabolelo srce”.
Bolečine sem se prestrašila in me zanima, kaj bi to lahko bilo. Stari oče je imel težave s srcem in ali je mogoče, da so težave s srcem podedovane.
Stara sem 30 let, alkohola ne pijem in se redno ukvarjam s telesno aktivnostjo (tek, hoja v hribe, tenis, smučanje).
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.

Lep pozdrav!
Moyca

Moyca

Bolečine v srcu (Moyca)

Bolečina, kakršno ste začutili, je zelo verjetno bila posledica močnega živčnega draženja živcev v predelu srca. Vsi podedujemo nekatere značilnosti naših prednikov in ni izključeno, da boste kdaj tudi vi zboleli na srcu. Trenutno, glede na opis vaše sedanje bolečine, ste lahko brez skrbi.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Moyca

Bolečina, ki ste navedli kaže na trenutno draženje živcev, ki obkrožajo srce ali druge organe v prsnem košu. Zato ste lahko brez skrbi. Priporočam vam redno aerobno vadbo, ki bo zanesljivo prispevala, da se boste počutili boljše.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close