Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Cilinder in leče

Cilinder in leče

Spoštovani g. Rene,
Pred kratkim sem bila na pregledu pri oftalmologu v bolnišnici. Pregledal mi je oči in ker sem ga prosila predpisal tudi nova očala.

Dioptrijo imam na levo oko -5,75 (cilinder 180 stopinj), na levo pa -5,25 brez cilindra.

Ker se mi dioptrija ni bistveno poslabšala (na levo oko -0,25 + cilinder) mi je sicer rekel, da novih očal sploh ne potrebujem, za leče pa mi prav tako ni rekel da potrebujem nove.

Nosim sicer 14-dnevne Johnsonove leče in z njimi vidim odlično (no za odtenek slabše na levo oko) in me zanima ali lahko ostanem na teh lečah tudi dlje ali to utegne škodovati mojemu vidu.
Na izvidu za stekla je pisalo
L: -6,25, CYL 0,50, AXA 090
D: – 5,25

Leče nosim dnevno, očala pa le ko pridem domov in čez vikend, da si oči spočijejo.

Prosim za nasvet, saj sem se zelo razveselila dejstva, da se mi dioptrija 6 let ni poslabšala in si želim, da bi tako tudi ostalo.

Hvala. Hvala pa tudi za vse leče, ki nam jih tako redno brezplačno pošiljate domov in nam tako prihranite pot do Maribora.

Hvala za pohvale.

Sicer ste se najbrž zmotili, ker ste mi napisali dvakrat levo, mislim pa da razumem, kaj ste hoteli napisati.

Torej na receptu imate za polovico večje dioptrijo, ki jo imate na lečah?

Dobro bi bilo, da mi natančno specificirate dioptrijo:

1. staro od kontaktnih leč
2. staro od korekcijskih očal
3. novo, ki je na receptu

Najprej se vedno napiše dioptrija desnega očesa in potem levega, naj vam napišem en primer:

D:-5,25
L:-5,75-0,50/180°

Glede uporabe kontaktnih leč in počitek vaših oči pa ravnate zelo modro in pravilno.

Pozdravljeni,
Hvala tudi vam.

Na očalih sem imela prej dioptrijo na levem očesu -5,50 in na desnem -5,25 (na lečah pa na levem -5,25 in -5,00).
Zdaj pa mi je oftalmolog predpisal na očalih na levem očesu :-5,75/180° (na listku od stekla piše -6,25, CYL 0,50, AXA 090, na desnem pa -5,25. Na lečah pa imam zdaj dioptrijo na levem -5,25, na desnem pa -4,75.

Z desnim očesom vidim kljub nižji dioptriji odlično, z levim pa za odtenek slabše (tudi z očali).

Vnejprej hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Skoraj bi bilo najboljše, da me pokličete v optiko, saj tako ne bova daleč prišla, saj ste mi sedaj podali dvakrat dioptrijo za leče (niste napisali ali vam je naredil tudi pregled za leče, kajti v drugem oklepaju imate na desnem drugo dioptrijo in to -4,75).

kaj pomeni cilinder ? jaz imam cilinder na oba očesa ter dioptrijo vendar nevem kaj to pomeni

Zelo lepo imam napisano, kaj to pomeni na moji internetni strani, pod rubriko:
ali veste > očesne napake > astigmatizem:

Pozdravljeni!

Zanima me do kolikšnega cilindra je možno imeti mehke kontaktne leče?

Malo več podatkov, bi potreboval, koliko je dioptrije sfere in katere mehke leče mislite (mesečne, 14 dnevne, letne ???).

Lp.

Pozdravljeni!

SPH: nekje -3, -3.5 (natančno moram pogledati doma). Glede mehkih leč pa me zanima splošno, saj si zelo želim imeti leče, predvsem za športne dejavnosti.

lp

SPH ni toliko pomemben, niste mi pa podali bistvenega podatka, koliko je CYL?

Lp.

CYL je 2,75.

lp

Pozdravljeni!
Kakšno leto že nosim kontktne leče AIR OPTIX astigmatism. Ugotovil sem, da se mi oči, ko se ukvarjam s športom (npr. tek) začnejo zelo solziti. To je zelo moteče saj se mi včasih tako zasolzijo, da niti gledati ne morem normalno. Zanima me, če imate kakšen nasvet kako naj odpravim to solzenje.
Lep pozdrav
Rok

Seveda je možno dobiti v tej dioptriji kontaktne leče. Samo oglasite se:

Torej ta zadeva je zanimiva. Tu sta lahko dve opciji: ali se vam začnejo solziti oči zaradi napora ali pa zaradi vetra pri hitrem premikanju. Najprej preizkusite teči brez leč, da vidimo, kakšna bo reakcija?

Lp.

Pozdravljeni,nosim krepko močna očala,in sicer levo:+7,50+2,00 cyl. 90* in desno +6,00+2,00 cyl 90*. Zanima me,če je še mogoče dobiti kontaktne leče za tako visoko dioptrijo.Bil sem na informativnem pregledu za lasersko operacijo in so mi svetovali oziroma dejali,da je mogoča korekcija le z implantacijo lečk.Star sem 45 let,in mi vid predvsem na blizu še dodatno peša.Ali je mogoče kontaktne leče kombinirati še z očali?Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem.

Dajo se dobiti lečke za vašo dioptrijo, ni problema. Svetujem pa v kombinaciji z očali za na blizu. Oglasite se pri nas, da vam povemo, kako in kaj:

Pozdravljeni mene pa zanima če se dobijo mehke leče za mojo dioptrijo kajti imam kar visok cilinder. Lahko so mesečne 14 dneve ali pa dnevne.

Dioptrija: D: sph +1,75 cyl -3,00 axa 7 vcc 1,0
L: sph +1,25 cyl -5,00 axa 7 vcc 0,9

Da, dajo se dobiti, sicer nič od tega, kar ste vi napisali. Seveda morate narediti pregled za leče in vam v fazi fitanja, strokovnjak predpiše ustrezne leče.

Lp.

New Report

Close