Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Pri kateri starosto otroka, ste začele uporabljati

Pri kateri starosto otroka, ste začele uporabljati

vlažilne robčke za brisanje ritke?

Lahko takoj a menim, da je bolje malo počakati, vsaj mesec.

Skoraj takoj po prihodu iz porodnišnice.

Doma še sedaj (6m) vodo in vato, bombažbe blazinice ali frotiraste krpice.
Na poti pa robčke in to od rojstva dalje.

Mi smo začeli uporabljati takoj, vendar smo za kakano ritko in potem smo umili z mokro bombažno krpico (cca. 4 mesece).

Odkar smo prišli iz bolnice.

pri nas so jih uporabljale tudi negovalke v porodnišnici!

V kateri porodnišnici si pa rodila?

šempeter

pri 8mesecih, na poti že prej, v začetku je imel občutljivo ritko

Po enem mesecu, vendar najprej od Buchena tiste, ki naj bi bile ene boljših. Imajo tudi neka priznanja za koži prijazne…, stanejo ok. 1300sit en zavitek.
Po nekaj mesecih pa navadne pampers.

Lahko noč!

N.

Takoj, ko sem prišla domov. Tudi ne kompliciram z neko vodo, ko je res fejst pokakana, potem umijem z vodo, drugače pa kar obrišem z robčkom. Nikoli ni imela rdeče rite, ali pa kakšnega vnetja. Je pa res, da je vsak otrok drugačen. Pa še to, mi smo se od začetka kopali vsak dan (5 mesecev), sedaj pa vsak drugi, tretji dan.

LP, Bani

Začela sem jih uporabljati takoj, ko sem prišla iz porodnišnice, ponavadi niveine. Od treh punc še nobena ni imela nikoli vnete rite! Tudi kremice ne uporabljam nikoli.

Prvorojenka – po dopolnjenem prvem mesecu
Drugorojenec – pri 6ih mesecih

Okoli 9. meseca ali še kasneje. Mi nikoli ni bil problem z vodo in vato umiti – tudi na poti. (V plastični škatli sem imela namočene vatirane blazinice). Najbolj mu ustrezajo od babylove sensitive. Dva paketa za 1000 sit.

Lp, Ela S

Pri enem mesecu – Pampers Sensitive.

Jaz uporabljam Pampers Sensitive samo, kadar je ne previjam doma (začela pri kakšnih treh mesecih), sicer lepo z vato in vodo.

Tajna30

tako kot tastara vodo in vato, občasno za odstranjevanje blata najprej robčke, na poti pa obvezno robčke

New Report

Close