Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bela masajka – komentar

bela masajka – komentar

Knjige nisem brala, ampak po tem kar sem v filmu videla, lahko rečem samo -kokoš.
Izgledalo je tko, da se je mal zaljubila, se pustila oplodit in vrnila nazaj v staro dobro komoditeto, ko je zaljubljenost minila.
Mene bi minilo že pri tistem prvem sexu ki sta ga imela, četudi je masaj še tako čeden…..

Podobnost s kakšno zgodbo ki se dnevno na tem forumu pojavljajo ( seveda ne v afriki in ne z masaji) je zgolj naključje.

jaz sem brala knjigo in bila nato nad filmom kar razočarana,..knjiga je super,..hja,za ljubezen pač ni ovir:)

Oprosti, ampak a si ti gledala cel film???? Zakaj se je ona vrnila? Bi ti dovolila, da ti mož kar tako očita, da imaš ljubimca, da si cipa?? In to večkrat, ne le enkrat???
Čeprav ženske ne zagovarjam v tem, da se je odločila, da se preseli v tisti tuji svet, pa ima vso mojo podporo pri tem, da se je odločila, da gre od moža.

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/
nova
Uredništvo priporoča

Po poroki se je mož zelo spremenil, predvsem z odprtjem trgovine ni prenesel, da o vsem odloča ona, tudi ostali Masaji so ga spraševali kako to, za denar ni imel prave predstave, venomer ji je mati morala nakazovati dena. Enako je bilo pri vožji avtomobila. Ženske, ki jih je vozila s seboj so ga venomer spraševale zakaj on ne vozi, saj je moški.
Zelo se je trudila, tudi preselila sta se in v “mestu” je ponovno odprla majhno trgovino s spominki, kar v filmu sploh ni prikazano, kjer so se težave še stopnjevale, žvečil je neko zelišče (se ne spomnim imena, vendar neko vrsto mamila) in bil vedno bolj bolestno ljubosumen, pričela se je bati zase in za svojega otroka. Otrok je tam last očeta.
Vzemite knjigo v roke.

Mislim da ni šlo za ljubezen, ta traje malo dlje, če je. Zaljubljenost pa kmau mine.

Kar se pa ljubosumnega moškega tiče: saj se je kazalo že prej kak je. Ene pa še vedno upajo da bodo partnerja spremenile izgleda. In navsezadnje: ona je prišla v njihov svet, in ne obratno.

Maly, to je pa potem napaka scenaristov, saj sem rekla da knjige nisem brala.

Moje videnje pač.

draga kritika, ona se ni vrnila zaradi komoditete ampak zaradi bolestno ljubosumnega bebca.

Jaz nisem vajena nobenih komoditet pa zaradi eneka kurčiča nebi šla živet v tisto štalo.

Nepremostljive razlike v soočenju dveh kultur pač.
Kenijskemu vojščaku se ne pritiče, da bi hlače nosila žena – in sploh, da žena odreagira nazaj; sodobnim Evropejkam pa ne pritiče, da jih mož postavlja za štedilnik, jih muči s pretiranim ljubosumjem in jih pretepa.

Ja, take zgodbe piše življenje. Fizična ljubezen pa je bila v filmu čisto preveč izpostavljena.

No, jaz sem pa brala tudi knjigo in sem bila istega mnenja. Pa ji sploh ne očitam tega, da je šla od moža (to je bilo edino pametno), ampak to, da se je na podlagi enega pogleda odločila, da je to, to. Avtodestruktivno vedenje na celi črti, brez uporabe ene same možganske celice.

Pa ne mi zdaj, da za ljubezen ni ovir. Seveda so.

Film sploh ni bil NIČ v primerjavi s knjigo. In verjamem, da tisti, ki ste gledali samo film, enostavno ne razumete točno zakaj je šla nazaj domov. V knjigi je to čisto drugače opisano in je človeku itak čisto logično da gre nazaj.

Sem brala knjigo (filma včeraj nisme gledala) in ženska se mi je že takrat zdela za svoja leta zelo, zelo naivna glede na celotno dogajanje in bi ji že takoj moral kliknit, kaj se dogaja. Hvala bogu, da ji je na koncu uspelo oditi od moža, ampak klikerji bi ji že takoj morali začet delat, predno se je stvar tako zakomplicirala, da je postala šolski primer zlorabljene ženske.

LP

Ja, film res ni vsega dobro prikazal.. Knjiga ima tudi 2 nadaljevanji, v drugi opisuje svoje težave pri vključevanju v življenje nazaj v Švici, v tretji knjigi pa svojo vrnitev s hčerko v Barsaloi, samo na obisk in že film so snemali.. Masaj se je tačas vnovič poročil..
Naivna gor ali dol..zgodba je resnična in enkratna..

Samo malce popravim, vrnila se je sama, brez deklice in to v času snemanja filma. Medtem je imel njen masaj že tretjo ženo. Druga mu je rodila eno deklico in nato imela same splave, zato se je morala vrniti k materi, kar je za tamkajšnje ženske veliko ponižanje.
Družina masaja in on so jo lepo in toplo sprejeli, predvsem njegova mati.
Družino tudi ves čas finančno podpira.

Brala sem knjigo in v filmu pol stvari manjka…najbolj tudi tisti del, ko sta životarila na neki obali in jo je mož ponujal svojim prijateljem za sex ipd…. skratka imela je več kot dovolj vzrokov za odhod domov…in tega film ni nazorno pokazal!

Predlagam, da si preberete še knjigo in potem naredite zaključek!

Če je tako mami dveh, se še bolj čudim zakaj ni že prej odpeketala. Meni je mimogrede tudi delovala zelo naivno.

Saj razumem da imajo oni svoj način življenja, ki ga mi težko sprejmemo, ampak se pač v to niti ne spuščaš, a ni tko?

Priznam, da sem pričakovala veliko več od filma, o katerem se je veliko govorilo. No, prepričana sem, da je knjiga veliko boljša, pa saj je itak vedno knjiga boljša od vsakega filma, ki je po knjigi posnet. Nisem gledala celega filma. Meni se je zdela ženska tudi totalno neresna, nepremišljeno se je podala v to. In ni res, da se je maksimalno trudila, vsaj v filmu ni bilo tako prikazano. Ni se vklopila v njihovo kulturo. Vse jo je motilo, seveda je bila zgrožena nad obrezovanjem, kdo pa ne bi bil, razen ljudtev, ki to delajo, ampak ni hotela razumeti, da je to del njihove kulture. Prav tako ji je duhovnik dopovedoval, da moških ne sme gledati v oči, ona pa se mu je posmehovala in delala po svoje. Mož je pa bil pač ljubosumen, resda bolestno, ampak duhovnik jo je lepo posvaril, kakšne so tam navade: če ženska gleda moškega, pri njih to NEKAJ pomeni. Kaj šele, če se z njim pogovarja, se mu smeje..

Ko imaš polno rit vsega in ti vse klapa rado postane dolgčas.Takrat si zrel za take nezrele odločitve.
Bi rekla da je šla nazaj v goščavo bolj zaradi sramote kot iz ljubezni.KO je videla bivšega srečnega in zaljubljenega.Od svoje velike ljubezni tam v tisti goščavi tega ni nikoli dobila.Vse je bilo v njeni glavi.
Ženska ki se je zavestno odločila živeti v takih okoliščinah in v takih pogojih NI NIKOLI ZLORABLJENA.Ni je on nagovarjal in z njo manipuliral. ONA je njega iskala.Ona je hotela njega.Za vsako ceno.KOt razvajeno dete eno igračko.KOT je rekel njen bivši- samo za sex ti gre.Tisti prvi je bil res romantičen!
To Je pravi šolski primer čustveno nezrele in nespametne ženske.TO je res za opevanje.Siliti v nesrečo,potem se kazati kot zlorabljen in na ta račun zaslužiti.Ovčk je dovolj.

Se strinjam.

Hecno se mi zdi, da je film deležen fabulativnih kritik. Dejansko je, tako kot ste nekatere že povedale, posnet po resničnem dogajanju. In scenarist ne more spreminjati vsebine tako, da bo všečna množici, pač pa se mora držat rdeče niti pripovedi v knjigi.
Se pa strinjam, da je slogovno in pripovedno knjiga veliko bogatejša od filma. Edino, kar me je zmotilo v drugi knjigi, je bilo na trenutke ža malce osladnost in sem podvomila v popolno resničnost vseh dogodkov.

Oprosti, ampak ne morem bit tiho. Knjiga je super?! Duša božja… Kaj tako površno napisanega že dolgo nisem brala, pa priznam, da se zadnja leta ne poglabljam prav hudo v književnost in preberem tudi kakšno Vicotrio Holt al pa Kristijevo Agato. Sicer pa, če je hotela prodat knjigo, jo je morala napisat v lahkotnem slogu…

Samo toliko:
– prebrala sem knjigo;
– zgodba je sicer zanimiva, a tako slabo napisana, da se lahko jokaš zraven. Slog pisanja in pripovedovanje je osnovnošolski.Ali pa je prevod tako slab (dopuščam tudi to možnost, čeprav dvomim).
– film bi se dalo narediti veliko bolj zanimiv. To je pravo delo scenaristov: da knjigi vdihnejo življenje. Čisto drugače bi izpadlo, če bi se pojavljal zadaj njen glas, kaj si je mislila takrat, to predvsem manjka.
Moje mnenje.

Saj ni dokumentarni film. Jaz imam film doma in v dodatku so posnetki s snemanja in njeni komentarji.

Bila je samo ideja kaj narediti, če imaš knjigo, ki temelji predvsem na občutkih in dojemanju. In pa, ko se ne znajo sporazumevati med sabo. Ali pa na splošno boljši scenarij in igralci.

Se strinjam.[/quote]

Jaz tudi.

Knjige nisem brala, gledala sem samo film, pa še to ne čisto celega. In bom prebrala še knjigo, da vidim celotno zgodbo.

Zgoraj ena pravi, da je v filmu predstavljena samo fizična plat ljubezni. Ja zaboga milega, saj samo za to je šlo! Kot je rekel njen fant/mož, “samo za fuk ti gre”. Ne mi govorit, da lahko nesmrtno in globoko ljubiš nekoga, s katerim nimaš nič, ampak POPOLNOMA NIČ skupnega, niti toliko, kolikor je črnega za nohtom.

Tipa je videla 2x ali 3x, potem pa kar na horuk za njim v tisto vas bogu za hrbtom … res ne vem, kaj naj si mislim. Totalna kura. Pa če mene vprašate, je dolgo rabila, da je spoznala, da ni za tja. Koliko časa je živela tam, ene 3, 4 leta? Vsaka normalna ženska bi spokala že davno davno prej. Saj to, da je šla domov je bila pravzaprav tudi edina pametna stvar, ki jo je naredila.

Se strinjam.[/quote]

Jaz tudi.

Knjige nisem brala, gledala sem samo film, pa še to ne čisto celega. In bom prebrala še knjigo, da vidim celotno zgodbo.

Zgoraj ena pravi, da je v filmu predstavljena samo fizična plat ljubezni. Ja zaboga milega, saj samo za to je šlo! Kot je rekel njen fant/mož, “samo za fuk ti gre”. Ne mi govorit, da lahko nesmrtno in globoko ljubiš nekoga, s katerim nimaš nič, ampak POPOLNOMA NIČ skupnega, niti toliko, kolikor je črnega za nohtom.

Tipa je videla 2x ali 3x, potem pa kar na horuk za njim v tisto vas bogu za hrbtom … res ne vem, kaj naj si mislim. Totalna kura. Pa če mene vprašate, je dolgo rabila, da je spoznala, da ni za tja. Koliko časa je živela tam, ene 3, 4 leta? Vsaka normalna ženska bi spokala že davno davno prej. Saj to, da je šla domov je bila pravzaprav tudi edina pametna stvar, ki jo je naredila.[/quote]

Se strinjam. In vse to blebetanje o ljubezni in ne vem, kaj še vsem je totaln bullshit.

Res pa, da sedaj na račun svoje kuravosti dobro služi.

New Report

Close