Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj mislite o akciji Kupujmo slovensko?

Kaj mislite o akciji Kupujmo slovensko?

Pozdravljeni,

Kaj mislite o akciji kupujmo slovensko?
http://24ur.com/novice/gospodarstvo/kupujete-zivila-slovenskega-porekla.html

da je ta, ki govori ena grdula 🙂

Pa da me ne bodo prepričali, dokler je vse tako drago..

Sem takoj za, če bo na izdelku nedvoumno pisalo, da je narejen in pridelan v Sloveniji, kakršnekoli manipulacija a la kupljeno na madžarskem in prepakirano pri nas pa najstrožje kaznovano. Koliko prehrambene industrije pa sploh še imamo? Kaj je še 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovensko? Jaz nimam pojma.

da jim gre malo za nohte in se poslužujejo patriotskih čustev, tako kot Mercator v svoji reklami – a zato, ker je toliko družin zaposlenih, naj grem v Merc. in kupujem 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dražje, da si bodo lastniki potem izplačali še večje dobičke. Če najdejo take, kar naj.

No, jaz pa sem pripravljena plačati nekaj več, ker še zmeraj verjamem v slovensko in bi rada podpirala naše kmete in proizvajalce. Ampak je na tak način praktično nemogoče.

Sem za.
Najprej pa naj Žito, Fructal et Co. pocenijo svoje izdelke.
Ko zaradi solidarnosti ne bo trpela moja denarnica, bom zelo striktno kupovala le slovensko blago.

Absolutno ZA, pri čemer pa ne mislim slepo sledit samo slovenskim proizvodom, ker so določeni slovenski proizvodi slabše kvalitete kot tuji oziroma ker so včasih slovenski proizvodi iste kvalitete, precej dražji od tujih.
Kadar pa bom imela možnost, izbirati med istovrstnim slovenskim in tujim proizvodom, bom seveda izbrala slovenskega. Je pa res, da si to lahko privoščim, medtem ko veliko ljudi mora kupiti tisti proizvod, ki je cenejši. Mogoče bi pa morala Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij razmisliti o akciji “Kupujmo slovensko” tudi na ta način, da bi kvalitetnim slovenskim proizvodom znižala cene, tako da bi bili te proizvodi dostopni vsakomur!

ce bodo cene konkurencne.

Ni bistvo to v kateri trgovini kupite, ampak kateri izdelek kupite. Normalno, da moramo za svoje gospodarstvo poskrbeti, saj to vpliva tudi na ostale stvari.

Sem vedno za slovenske izdelke in ne trgovinske, ki so kao cenjše. če že kupim kumarice jih kupim od ETE in ne Mercatorjevih, ki naj bi bile iste, niso iste. Ali pa pivo od Uniona ali tuševo pivo, ni enako pivo.

ALi pa Pečjakov rogliček ali zmrznjene dobrote, niso enaki kot Mercatorjevi roglički. Na ta način je Mercator uničeval slovensko gospodarstvo. če ne boš naredil rogliček v pakungi od Mercatorja za polovično ceno, bomo pa od madžarov prodajali. Normalno, da po taki ceni ne moreš narediti enako kvalitetnega izdelka, bomo dali pa slabšo moko , ali pa malo več vode itd. itrd, ampak važno da so reklame, mis mo pa še cenejši. Firma potem prodade in 100 delavcev je na cesti, kriv je pa delodajalec. V resnici pa ga je prodajalec pritisnil, da še bolj stiska, stiska pa pri plačah, surovinah itd. Jasno da gre zadeva adijo. Zato jaz kupim kvaliteten izdelek od originalnega proizvajalca, če je pa Slovenski pa še toliko rajši.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

S svojo plačo moram priti skozi mesec. Zato bom še naprej kupovala izdelke, ki so mi všeč (tako po kvaliteti kot ceni), ne glede na to, kdo jih je proizvedel.
Če pa bo na voljo izdelek približno iste kvalitete za približno isto ceno – potem pa bom izbrala slovenskega.
To je to.

Prednosti, je kar nekaj, če kupujemo slovenske izdelke.

Višji standard
Manjša obremenitev okolja
večji optimizem Slovencev
Manj tujih tovornjakov na cestah
Morda kasneje kdaj nižji davki
Morda kdaj kasneje tudi nižje cene slovenskih izdelkov, saj bi več proizvajali in s tem bi bili nižji stroški.
Slovenskim proizvajalcem bi ostalo več denarja za reklame, kar bi še dodatno vplivalo, da bi kupovali slovenske proizvode – Saj reklame zelo vplivajo na našo podzavest.
Itd.

Če pa že pa je kljub temu Bolje, da ostane dobiček slovenskim podjetjem, kot tujim, saj bodo večino denarja vseeno porabili v Sloveniji. Za Medex vem, da se težko preživlja.

Absolutno podpiram!

Ampak je treba treba tudi trgovcem pojasnit, da prepakiranje izdelka še ne pomeni SLO proizvod. Pa izdelki trgovskih liniji, naj se dajo delat slovenskim preh. industriji, ne pa da je Mercator celoten Etin asortima, preusmeril na Madžarsko in Turčijo!

Sicer pa bo morala slovenska prehrambena industrija nekaj narediti na kavaliteti izdelkov. Dokler se najdejo črvički v suhi hrani (Čokolino, musiliji, inp.), jim to ne bo uspelo.

Ja, Primož, samo a kje na kozarcu od Ete piše, da gre za slovenske kumarice? Kupljene so bogve, v Sloveniji pa jih potem mogoče samo pakirajo ali pa še to ne. Je to potem še slovenski proizvod?

Res je vse, kar pravis, Primoz, samo ce imas 500 evrov place, slovenski ali pa originalen izdelek pa je dvakrat, celo trikrat drazji od onega “neoriginalnega”, ki pa po okusu ne zaostaja (o kvaliteti bi se dalo razpravljati tako pri prvem kot pri drugem), se bo vecina odlocila za cenejsega.

Podpišem

Vedno in povsod kupujemo slovenske blagovne znamke(ne trgovske). Če se le da tudi lokalne, v lokalnih prodajalnah. Je mnogo razlogov, naj navedem le enega;
Tudi sami prodajamo blago in opravljamo storitve, skoraj izključno slovenskim kupcem. Če ne bo služb, ne bo denarja in tudi mi bomo zaprli.

Bi bila takoj za če ne bi slovenski proizvajalci svoj prag rentabilnosti skušali doseči samo na našem trgu (in to če od pamtiveka). Posledično so cene na domačem trgu višje od cen v tujini – zlasti opazno je pri nas pri Radenski in pivu.

Pa čakajte malo, saj ne gre samo za prehrambeno industrijo, kaj pa oblačila in čevlji recimo, če bi hotel ne bi mogel kupovati samo slovenske robe, ker preprosto izginja. Kaj pa za nas rečete, recimo smp podjetje, ki dela kovinsko opremo, kdo se bo potegoval za nas, če naši hiper trgovci raje kupujejo opremo za trgovine od čehov, ki so res cenejši pa tudi občutno manj kvalitetni?? In kdo se bo potegoval za nas, ko razni tuji trgovci, od Leclerka do Interspara dobijo vso opremo za trgovine v Sloveniji iz tujine? Problem je zelo globalen, tako, da tukaj neke rešitve ni, prej začaran krog.

Sem takoj za, če bo šel moj denar res za nižji sloj, torej prodajalce, prodajalke, dokler pa temu ni tako, le ti dobe neke male finčnke in si slovenski giganti na vrhu iz mojega denarja polnijo že tako bogate blagajne pa ne kupujem slovenskih proizvodov, če tujega lahko dobim ceneje in boljše kvalitete!!!

Z veseljem pa grem na trg in tam kupim iz prve roke in vem, da gre tam kmetu takoj v njegov žep! Še raje pa se zapeljem do kmetij in tak kupujem.

Z veseljem bi kupovala, če bi bile cene nižje.

Da je v dobi popolne liberalizacije pretoka blaga in storitev vsaj v EU to neumno. Podobno, kot če bi v Nemčiji pozivali: “zaposlujmo le Nemce”.

res je, če je problem plača in količina denarja, normalno, da kupujemo najceneje, temu pšrimerna je tudi kvaliteta.

V tej debati, pa bi lahko govorili tudi tem fenomenu, da večina kupuje toliko preveč, tudi tisto kar ne rabi. Na ta račun, bi veliko privarčevali. PA ne govorimo o tem, da vsega ne moremo pojest, ampak koliko je dovolj za pojest. Vpšrašanje ali to in tolikšno količino res potrebujemo, bi morali imeti pri vsaki hrani.
res potrebujemo, cockto, gorenjko, smoki, čips, pivo….
Ne rečem, da nam ne pripada kakšen posladek, ampak ogromnokupimo stvari, ki niso življenjskega pomena, pravzaprav celo škodujejo.

Ampak naša družba se vsa vrti okoli sexa in hrane. Kot da je hranjenje tista najpomembnejša dejavnost dneva. Samo pomislite, koliko časa preživimo v pripravljanju hrane ali ukvarjanju s hrano.

Pa ne mi rečt, da je to zelo pomembno, pomembno že, ne pa tako,d a četrt dneva porabimo za razmišljanje o hrani.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Kar se cen tiče, se je med drugim tudi za vprašat zakaj veliko znamk dobiš npr. le v Mercatorju, ne pa tudi v recimo Sparu ali Tušu. Ali še bolje: zakaj marsikaj od tistega, kar dobiš v prvih dveh, ni recimo v Lidlu ali Hofferju? Zato, ker so slovenski proizvodi predragi za slednja dva? Ne nujno. Poznam primere, ko so iz zadnjih dveh iskali slovenske dobavitelje, vendar je bilo tistim, ki dobavljajo največjim trgovcem okoli ovinkov zagroženo, da bodo z njimi prekinili pogodbe, če bodo dobavljali tudi konkurenci.

Kljub temu, da imam plačo pod 500 evri, kupujem čim več pravih slovenskih proizvodov. Ker nimam toliko, da bi kupovala poceni. Res pa živim na vasi in lahko privarčujem drugače, kot v mestu. Mleko, moko in jajca kupujem veliko ceneje pri kmetu, doma pridelam večino zelenjave, z veseljem vzamem od sorodnikov doma pridelano sadje, vse je res zdravo, neškropljeno, pa še skoraj zastonj. Pozimi pijemo čaje, poleti vodo iz bližnjega studenca, je zastonj, pa res dobra. Kruh pečem doma in to vse od hlebov do žemljic, makovk,… Z malo iznajdljivosti se da tudi z malo denarja kvalitetno jesti. Skozi želodec ne gre samo ljubezen, ampak tudi zdravje – ali pa bolezen.

Če se, se ne zato, ker bi uporabljali izključno slovenski med. Medex uvaža med iz Kitajske, mi je ne nekem sejmu povedal njihov promotor, ko je videl, da nisem od včeraj.

New Report

Close