Limfom in levkemija

Odgovarjajo: Kristina Modic, izvršna direktorica Slovenskega združenja bolnikov z limfomom in levkemijo, L&L

sledenje kasnih posledic zdravljenja raka

Default avatar
Danes sem dobila vabilo, naj se zglasim na pogovor in preiskave,ker je minilo 19 let od operacije po Mb Hodgkin in 10 let od zadnjega kontrolnega pregleda.Ker me vse v zvezi z onkološkimi zadevami strese, vas prosim, če morda kdo ve, katere preiskave ti naredijo.Hvala.
Default avatar
Živjo,

ja, na OI so kot slišim začeli z novo ambulanto za sledenje kasnih posledic zdralvjenja raka. Kot sem slišala na OI, je namenjena predvsem tistim, ki so v mlajših letih zboleli za rakom in bodo zdaj pri njih preverjali, če imajo kakšne posledice bolezni, zdravljenja. Naprimer neplodnost, kakšne srčne težave od terapij, itd. Če sem prav razumela bo to bolj pogovor, morda kakšen UZ in rtg. Ampak zadeva je čisto dobronamerna in preventivna, zato glavo gor in veselo na OI. Če ne drugega, je že to dobro, da ti bodo spet potrdili, da si zmagovalka!

Bomo pa zelo veseli, če nam boš sporočila, kako je potekal pregled, kdo ga je vodil... skratka čim več.

Bodi fajn! :))

Moderatorji

Kristina Modic , izvršna direktorica Slovenskega združenja bolnikov z limfomom in levkemijo, L&L
Kristina Modic