Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

sv. krst- potrdilo? knjižica?

Default avatar

ricola

Včeraj smo imeli sv. krst našega malčka.
Pa me danes sorodnica vpraša, če smo dobili kakšno knjižico?
Bi jo mogli dobiti?
Ste jo vi dobili? Potrdilo?
Neko družinsko knjižico....al" kaj?
Mogoče jo zato nismo, ker midva- starša nisva poročena?

Hvala za odgovore in lep dan.
Default avatar

mala*

družinsko knjižico dobiš, ko se crkveno poročiš, vanjo potem župnik vpiše tudi krste otrok. Če nista poročena, je nimata, potrdila pa dejansko ne rabiš, ko se otrok crkveno poroči, mora tako na župnijo, da dobi potrdilo k krstu.
Default avatar

mala*

pardon, pred poroko moraš dostaviti samski list, ki je v bistvu potrdilo, da si krščen in samski in se lahko crkveno poročiš.
Default avatar

tejkar

mi smo dobili družinsko knjižico(tako belo) ob krstu prvega otroka.in je pol prostor v njej še za ostale otroke, tako da naslednjič smo prinesli samo s sabo.
Default avatar

zakramentalna

Gre za družinsko knjižico, ki jo dobiš ob poroki, potem se pa notri vpisujejo vsi zakramentalni dogodki, krst, obhajilo itd.
Default avatar

nikica*

družinsko knjižico dobiš ob poroki oz. ob krstu prvega otroka. v njej je prostora kar za nekaj otrok.

midva sva pri prvem, ko še nisva bila poročena, dobila krstni list. po poroki pa so ga vpisali v družinsko knjižico. res pa je tega že 14 let, tako, da se je lahko kaj spremenilo, ne vem. zdaj nama otroke vpisujejo v knjižico.

lp v.
Default avatar

kokica76

Midva nisva nič dobila, mogoče zato, ker nisva poročena??
Default avatar

m95

SE RES NE SPOMNIM,ČE SEM KAJ DOBILA,PA SE IMELA ŽE DVA PRI KRSTU.SE
PA POROČILA KASNEJE,PO KRSTU,OTROK.
SEM PA TUD ŽE LOČENA,SE SPRAŠUJEM SE JE SPLAČAL ZA 4 LETA POROČT A.
POL PA LOČITEV .
Default avatar

Darko Ž.

Spoštovani!

Družinsko knjižico imajo samo tisti starši, ki so cerkveno poročeni. Če še niso poročeni cerkveno, jim ob krstu izdamo krstni list otroka. Če se poročijo cerkveno kasneje, vpišemo tudi otroke, ki so že krščeni, z vsemi podatki (rojstvo in krst) v tisto knjižico - na podlagi krstne knjige, v katero so že vpisani ob krstu v tisti župniji, kjer so krščeni.

Kasneje, za poroko, pa zaročenci sami naročijo nov krstni list v župniji, kjer so krščeni.

Darko Ž.