Potovanja.Over.Net

Popotniški nasveti

Praktični nasveti za popotnike, da se potovanje ne bo sprevrglo v nočno moro. Kaj je pametno vedeti preden odrinemo novim dogodivščinam naproti?

Ryanair prtljaga

Default avatar

bzajc

Ker prvič letim z Ryanairom me nekaj zanima.

Kako strogo imajo z osebno prtljago. Mislim imeti malo večji nahrbtnik, ki ni glih v merah za osebno prtljago. Ali naj ga čekiram ali ne, ker je cena potem bistveno višja. Grem v Barcelono za 1 teden.

Hvala za odgovore.
Default avatar

Oja

Čekiraš lahko do 20 kg prtljage brezplačno, ne glede na to, ali gre za kovček ali nahrbtnik. Da bo vse čisto ziher, imej raje en kos. Na letalo lahko neseš torbo velikosti ca. 50x50 cm. Priskrbi si takšno, če bi bil rad brez skrbi.
Default avatar

helga

Preveri, meni se zdi, da je 15 kg na Ryan airu..
Default avatar

petja81

da ne boš imel sitnosti si oglej njihovo spletno stran, ja je res da imaš lahko 15kg v enem kosu prtljage, katero pa moraš ob rezervaciji najaviti in zanjo tudi plačati - pomeni da nič ni zastonj!!! evo takole piše tudi v navodilih:
Each passenger is permitted to check in up to 3 bags with a maximum combined weight of 15kgs, subject to the payment of the applicable checked baggage fees. A discounted checked baggage fee is charged for each piece of checked baggage booked at the time of reservation on www.ryanair.com. If checked baggage fees are paid either at the airport or through a Ryanair call centre, the full rate will apply. (Click here for details)

No pooling or sharing of baggage allowances is permitted, even within a party travelling on the same reservation.

Any passenger exceeding their 15kg personal checked baggage allowance will be charged for the excess at the applicable rate per kilo. (Click here for details)

mislim da je ob rezervacji kos prtljage v eno smer 9EUR

vse info imaš na : http://www.ryanair.com/site/EN/faqs.php?sect=bag
Default avatar

Osebna prtljaga je lahko težka do 10kg (praviloma je ne tehtajo), dimenzije so pa 55cm x 40cm x 20cm, preverjeno na njihovi spletni strani.
Je pa potrebno dodati, da v njej ne smeš imeti nobenih rezil (škarje, britvice, noži ipd.) ter tekočin v embalaži večji od 100ml (tuš gel, šampon, kreme, ipd). Tole glede rezil in pa tekočin pa zelo striktno izvajajo.
Default avatar

Oja

Hm, ne razumem - letela sem že z več nizkocenovci, tudi z Ryanairom, pa še nikjer ni bilo treba nič doplačati za prtljago (vedno sem imela s sabo standarden kovček, ki je tehtal kakih 10 kg), in tudi pri nakupu karte ni bilo treba navesti, koliko boš imel s sabo. Je to kaj novega?
Default avatar

petja81

ne vem koliko časa je to pri Ryanairu, vem pa da je pri EasyJetu ta novost nekje od lanskega leta in prav tako so imeli tudi na Wizzairu, tako da mislim da ni tako zelo sveže, je pa res da pri zgoraj omenjenima prevoznikoma niso tehtali ročne, le v dimenzijah je morala bit in pa seveda brez ostrih stvari in tekočin - to pa je v bistvu stvar varnosti in niti ne prevoznika.
Default avatar

mama2831

Ko sva novembra 2006 letela z Ryanairom v Barcelono, ni bilo treba za prtljago do 20 kg nič doplačat, lani novembra v Rim pa je bilo mislim da 6 € za kos.

Zato je večina potnikov začela stvari tlačit v male potovalne kovčke kot osebno prtljago, ki gredo v tisti prostor nad sedeži.

Fino, še prtljage ti ni treba čakat po pristanku, samo meni gre na živce, ker vsi tovorijo te kufre na letalo in se potem jezijo, ker ne gredo vsi v tisti prostor oz. tam nastane taka gužva, da dejanskih osebnih stavri res nimaš kam dati... me zanima, če bodo kaj to politiko spremenili.

Torej, nahrbtnik mora bit tak, da gre tja gor...
Default avatar

Oja

O, to je pa res nekaj novega! Upam, da se ne bodo podobnih cirkusov šli tudi drugi nizkocenovci. Pred kratkim sem letela z Germanwings in je bilo še vse fino - tj. prtljaga do 20 kg zastonj.

Morda bi se bilo koritsno razgledati tudi po drugih družbah. V Barcelono jih itak leti cel kup.
Default avatar

mama2831

[quote Oja]O, to je pa res nekaj novega! Upam, da se ne bodo podobnih cirkusov šli tudi drugi nizkocenovci. Pred kratkim sem letela z Germanwings in je bilo še vse fino - tj. prtljaga do 20 kg zastonj.

Morda bi se bilo koritsno razgledati tudi po drugih družbah. V Barcelono jih itak leti cel kup.[/quote]

Ja, samo nama se ne da predaleč vozit do letališča. Brnik, Trst in Treviso, mogoče Benetke (Marco Polo), druga so predaleč, če greš samo za par dni.

Po mojem bodo doplačila ukinili, ker se stevardese ful namatrajo, da vso "osebno" prtljago (ki seveda še zdaleč ni osebna, to so celi kufru) stlačijo v tisti prostor nad glavami, ki je namenjen torbicam, manjšim nahrbtnikom in oblačilom. Madona, sem se bala vso pot, da se bodo vratca odprla, ker vsi tisti težki in veliki kovčki bi nas vse spodaj pobili :-(
Default avatar

Misim, da kriterijev ne bodo spreminjali. Ker ni potrebno tehtanje prtljage, je ni potrebno dodatno zavarovati in je ni potrebno nakladati je pač prihranek kakih 10 ali 20€. Tako je lahko cena povratne vozovnice z vsemi taksami tudi 43€ (toliko smo mi lani plačali TRST-London). Trenutno doplačilo za kos prtljage na tem letu pa je 26€. Medtem, ko so samo pristojbine in takse za redne linije precej dražje, recimo LJ-Atene kar 79€.
Verjetno pa bodo začeli le strožje izvajali kontrolo dimenzij, kar na Stesteadu pogosto že delajo.
Default avatar

Ly-Ann

torej..
kufer tistih dimenzij ok..
kaj pa še osebna torbica zraven? je narobe. če jo imam?
Default avatar

vaia

lepo piše, da lahko imaš samo en (1) kos prtljage določenih dimenzij in teže..torej mora ročna torbica v kufer..zelo strogi začenjajo biti, le na zadnjem letu iz Rima v Treviso niso nič komplicirali, drugače pa (zadnjih nekaj letov) obvezno merjenje in tehtanje - če presega se pač doplača - ponavadi veliko več, kot pa se da za karto :)
Default avatar

Ural

Prvič letim z Ryanairom v Barcelono na letališče Reus in me zanima, kakšne so povezave z Barcelono .
Hvala
Default avatar

MATJAŽ

Ali kdo ve, če lahko pri deset urnem postanku med letoma v Madridu zapustimo letališki terminal prevoznik je RYANAIR?
Default avatar

ja itak

Kolikor vem, pri Ryanairu itak kupiš karte za čist ločene lete. In greš med enim in drugim letom lahko kamorkoli, seveda odvisno od časa.
Z madridskega letališča te v center Madrida pelje metro, tko da kar pejte za par urc v mesto, je super :)
Default avatar

Kapica

Pozdravljeni!

čez par dni potujemo z Easyjetom. Kar se prtljage tiče imam za 3 osebe dokupljeno do 40 kg, ročna prtljaga je omejena na 1 kos max. dimenzij 56 x 45 x 25 cm. Zanimivo je, da za ročno prtljago ni omejitve teže. Velja potem skupaj ročna in ostala oddana prtljaga max 32 na osebo?

Ali mogoče kdo ve:
- Kot darilo želim v London nesti 1 stekelenico vina. Ali kdo ve, ali je v oddani prtljagi - kovčku ( ne v ročni) dovoljeno imeti ustrezno pakirano in zavarovano steklenico? In sicer ali je to dovoljeno tako s strani prevoznika, kot carine?

- kot drugo me zanima ali ima kdo kakšen praktičen nasvet povezan z bordingom, letalskim prevozom in prevozom Steandsted Center Londona?

Hvala za vse namige.
Default avatar

MATJAŽ

Menjava imen za let Milano-Madrid in povratno mi ni uspela. 2 od 9. imen so sicer uspešno zamenjani, denarja s kartice pa niso potegnili. Poskusil sem plačati iz druge kartice in me usmerjajo naj kličem njihov center, kjer pa nihče ne dvigne.Kaj narediti?
Default avatar

ni carine

Kapica je napisal/a:
Pozdravljeni!

čez par dni potujemo z Easyjetom. Kar se prtljage tiče imam za 3 osebe dokupljeno do 40 kg, ročna prtljaga je omejena na 1 kos max. dimenzij 56 x 45 x 25 cm. Zanimivo je, da za ročno prtljago ni omejitve teže. Velja potem skupaj ročna in ostala oddana prtljaga max 32 na osebo?

Ali mogoče kdo ve:
- Kot darilo želim v London nesti 1 stekelenico vina. Ali kdo ve, ali je v oddani prtljagi - kovčku ( ne v ročni) dovoljeno imeti ustrezno pakirano in zavarovano steklenico? In sicer ali je to dovoljeno tako s strani prevoznika, kot carine?

- kot drugo me zanima ali ima kdo kakšen praktičen nasvet povezan z bordingom, letalskim prevozom in prevozom Steandsted Center Londona?

Hvala za vse namige.
Slovenija je že precej let (od 2004?) v EU, kot tudi Velika britanija, in velja prost pretok blaga, se pravi, da carinikov tu že zdavnaj ni več.
V kufer pa jaz steklenice tud slučajno ne bi dajala, vsaj odkar sem videla, kako na letališčih ravnajo s prtljago (mečejo kufre tud z višine par metrov ...).
Default avatar

kapica2

ni carine je napisal/a:
Kapica je napisal/a:
Slovenija je že precej let (od 2004?) v EU, kot tudi Velika britanija, in velja prost pretok blaga, se pravi, da carinikov tu že zdavnaj ni več.
V kufer pa jaz steklenice tud slučajno ne bi dajala, vsaj odkar sem videla, kako na letališčih ravnajo s prtljago (mečejo kufre tud z višine par metrov ...).
Spraviti z letalom karkoli tekočega v stekleni embalaži je torej kar izziv. Kaj pa nakupi na letališču po pregledu in prenos v osebni prtljagi??